Jakie RTA z top airflow ?

Tutaj trafiają warte zachowania wątki z działu "Szybkie pytanie". Takie szybkopytaniowe archiwum... ;)
60N20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:28 am
Lokalizacja: Jaw
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 44 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jakie RTA z top airflow ?

Postautor: 60N20 » pt lut 22, 2019 3:39 pm

lobito pisze:Co powiecie o Juggerknot, Salomon Kees czy Dead Rabbit pod smak
Kaees Solomon 2 "tylko" na pojedynczą grzalkę, ale wymiata pod względem smaku. Dodatkowo przy małym gabarycie ma bodajże aż 5ml pojemności. Jedyny minus to głęboko gwintowany top cap od napełniania.

Juggerknot (1 lub 2 grzałki) duży, masywny i ciężki(pomijajac estetykę, możliwe problemy z zamontowaniem na niektórych zasilaniach) przy pojemności "tylko" 6ml. Doznania smakowe bardzo dobre. Łatwe napełnianie. Ma mniejszego brata Juggerknot Mini ("tylko" 1 grzałka), jednak gabarytowo zbliżony do Kaees'a i Rabbit'a przy 4ml pojemności. Łatwe napełnianie pod korek w miniaczu niestety dość czasochłonne. Pod względem smaku słabszy od większego brata.

Dead Rabbit (1 lub 2 grzałki) Pod względem smaku najsłabszy w zestawieniu, jednak nie można powiedzieć że jest zły. Kompaktowy parownik przy pojemności 4.5ml. Gwintowany topcap od napełniania, ale nie tak głęboko jak w Kaees'ie.

To moje subiektywne odczucia na podstawie użytkowania sprzętu w jedyny słuszny sposób czyli z "tylko" 1 grzałką ;)

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka
lobito
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pt sie 17, 2018 7:25 pm
Lokalizacja: Poznań
Otrzymał podzięk.: 4 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jakie RTA z top airflow ?

Postautor: lobito » pt lut 22, 2019 1:51 pm

Co powiecie o Juggerknot, Salomon Kees czy Dead Rabbit pod smak
Ostry10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: wt wrz 18, 2018 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 8 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie RTA z top airflow ?

Postautor: Ostry10 » ndz lut 17, 2019 3:37 pm

Od siebie: Themis mesh używam i jestem bardzo zadowolony. Smak super, ale musisz wiedzieć, że chleje liquid jak walnięty. Setup jest baaaardzo prosty jak już ogarniesz na czym polega (służę pomocą - trzeba ten atomizer zrozumieć). Sam jestem zwolennikiem górnego AF i próbując różnych atomizerów Themis u mnie jest zwycięzcą.
Awatar użytkownika
FreeVapingPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 177
Rejestracja: pt gru 21, 2018 2:21 pm
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 548 razy
Otrzymał podzięk.: 247 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie RTA z top airflow ?

Postautor: FreeVapingPL » sob lut 16, 2019 11:42 pm

Gdyby ktoś był jeszcze zainteresowany RTA z top airflow to w serwisie vapingunderground.com jest ciekawa recenzja trzech modeli:
    Themis
    Zeus
    Horus
Autor wrzucił również ciekawe informacje i zdjęcia, które służą za wskazówki w jaki sposób zakładać/przycinać bawełnę na wszystkich trzech deck'ach.
Po angielsku niestety, ale Google Translator powinien dać radę. Recenzja jest TUTAJ. Może się przyda tym, którzy nie są jeszcze zdecydowani. Albo podsunie pomysł jak poprawić setup tym, którzy już kupili, ale nie są zadowoleni z chmury lub aromatu.
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jakie RTA z top airflow ?

Postautor: Master_PiT » ndz sty 27, 2019 12:53 pm

Tak widzę temat Elevate jest poruszany,to dodam swoje 3 grosze.
Na nieszczęście Elevate'a, dotarł do mnie na równi z Gear RTA, z którym już na starcie przegrał w kwestii smaku. No ale dobra, odłożyłem Gear RTA i przez 2 dni latałem z Elevate.
Zacznijmy może od pozytywów:
- łatwy setup, zarówno montaż grzałki jak i układanie bawełny.
-drip tip - ladny i dość wygodny
No i tu powinienem zakończyć z pozytywami, bo o ile smak jest przyzwoity jak na górny AF, to chmura jest sucha.
Negatywy:
- głośny, zwłaszcza przy końcówce baniaka jak transport spada
- wygląd, dla mnie to brzydal, tylko drip tip cieszył oko
-konstrukcja bazy. Po prostu jest za wysoko, przez co musimy dać dość długie wąsy nośnika, co znów wpływa na smak jak i sam transport. Przy końcówce baniaka już trzeba tankować, bo zaczynają się strzały wysuszonego nośnika jak podczas 1939r
rearus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: pt cze 15, 2018 11:39 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podzięk.: 33 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jakie RTA z top airflow ?

Postautor: rearus » ndz sty 27, 2019 11:32 am

klekoczacyTDI pisze:To moze jesteś skłonny jakiś mi sprzedac ? :P


Jak na razie z tanków został mi tylko Elevate i Intake (+ Berserker, ale to kompletnie inna bajka :)), więc z niczym się nie rozstaje. Pisałem już wcześniej, że Elevate jest do kupienia bardzo łatwo w Polsce.

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
klekoczacyTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: śr sty 23, 2019 7:15 pm
Lokalizacja: Gliwice
Płeć: Mężczyzna

Jakie RTA z top airflow ?

Postautor: klekoczacyTDI » ndz sty 27, 2019 11:29 am

rearus pisze:@60N20 z tym 'more power' to o to to, dokładnie chodziło ;) z tym, że nawet Clarkson narzekał na beznadziejne zawieszenie/wykończenie i tym podobne nawet jak dużo mocy było :) a ile razy próbowałem Zeusa, to czego by tam nie wsadzić, smaku nie było, Themis za to na meshu jest nieporozumieniem w kontekście ilości waty potrzebnej do siatki względem kanalików na lq... Ale chyba najbardziej będąc posiadaczem Themisa drażniło mnie to, że się zapowietrzal, jestem w stanie sobie wyobrazić, że Zeus ma to samo.
Jeżeli chodzi o smak na Elevate/Intake, to dla mnie wszystko jest kwestią setupu i naprawdę jeden drugiemu nie ustępuje, po prostu obydwa lubią dosyć charakterystyczny i kompletnie różny sposób układania waty, a przy odpowiednim ułożeniu żaden z nich nie łapie bobra :). I fakt, Elevate otwarty na full jest bardzo glosny (zabawne że robi się ciszej jak się go przymyka - zupełnie na odwrót jak np w Kylinie Mini). A co do dripkow, to wczoraj nawet próbowałem i dalej to nie jest moja bajka :P, ale żaden parownik nie ma u mnie dożywotniego lokum, a ja lubię oddawać parowniki z pełnym kompletem :)

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka



To moze jesteś skłonny jakiś mi sprzedac ? :P
Zasilania: SX MINI ML CLASS, SX MINI SL CLASS
Parowniki: Joytech Cubis , INTAKE RTA , TFV12 BABY
rearus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: pt cze 15, 2018 11:39 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podzięk.: 33 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jakie RTA z top airflow ?

Postautor: rearus » ndz sty 27, 2019 11:22 am

@
Awatar użytkownika
60N20
z tym 'more power' to o to to, dokładnie chodziło ;) z tym, że nawet Clarkson narzekał na beznadziejne zawieszenie/wykończenie i tym podobne nawet jak dużo mocy było :) a ile razy próbowałem Zeusa, to czego by tam nie wsadzić, smaku nie było, Themis za to na meshu jest nieporozumieniem w kontekście ilości waty potrzebnej do siatki względem kanalików na lq... Ale chyba najbardziej będąc posiadaczem Themisa drażniło mnie to, że się zapowietrzal, jestem w stanie sobie wyobrazić, że Zeus ma to samo.
Jeżeli chodzi o smak na Elevate/Intake, to dla mnie wszystko jest kwestią setupu i naprawdę jeden drugiemu nie ustępuje, po prostu obydwa lubią dosyć charakterystyczny i kompletnie różny sposób układania waty, a przy odpowiednim ułożeniu żaden z nich nie łapie bobra :). I fakt, Elevate otwarty na full jest bardzo glosny (zabawne że robi się ciszej jak się go przymyka - zupełnie na odwrót jak np w Kylinie Mini). A co do dripkow, to wczoraj nawet próbowałem i dalej to nie jest moja bajka :P, ale żaden parownik nie ma u mnie dożywotniego lokum, a ja lubię oddawać parowniki z pełnym kompletem :)

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
60N20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:28 am
Lokalizacja: Jaw
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 44 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jakie RTA z top airflow ?

Postautor: 60N20 » ndz sty 27, 2019 11:05 am

rearus pisze:
60N20 pisze:Wszędzie pakuję jedną grzałką, więc widząc 4 otwory myślałem że to dual....
A co do parowników to łatwiej zrobić grzałką do Elevate, bo jak nie ukrecisz tak wsadzisz, a Intake wymaga kręcenia grzałką w odpowiednią stronę. Co nie zmienia faktu, że w mojej opinii w Elevate jedyne co im wyszło to driptip ;)


Jeżeli chodzi Ci o to żeby nóżki były na górze/dole, to raczej się tym nie przejmowałem i większych różnic nie odczuwałem ;). A czy ja wiem czy jest taki nieudany? Jak dla mnie jest na podobnym poziomie do Intake, tylko każdy z nich ma swoje za i przeciw. Na pewno zjada Zeusa czy w dualu czy w singlu, Themisa i Mesh RTA również :), a Intake mnie odciągnął od Kylina Mini i squonkow na dobre 2-3 miesiące ;).
Co prawda nie miałem okazji mieć w rękach żadnego z wymienionej przez Ciebie trojki i bardzo możliwe, że gdyby miało to miejsce to powiedziałbym, że ani Intake ani Elevate nie są warte uwagi, ale no... Nie miałem :P.

I akurat drip tip w elevate mi się najmniej podoba :D.

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
I dlatego moja pierwsza wypowiedź zaczyna się od tekstu "Ile osób tyle opinii", nie chodzi tutaj o przekonywanie, tylko naświetlenie wad i zalet w opinii danego użytkownika. Dla mnie porównywanie Themis'a i Zeusa Dual z Intake mija się z celem. Dwie pierwsze bliźniacze konstrukcje kojarzą mi się z Clarkson'em i jego 'MORE POWER!!!!!'
Natomiast zestawiając Intake z Elevate to pod względem smaku plus dla pierwszego. Jednak osobiście wolałbym trochę większy cug drugiego niewielkim kosztem smaku...
Co do samego Elevate to z plusów:
- oddawanie smaku - jest naprawdę poprawnie/dobrze.
- bardzo przyjemny w kształcie driptip delikatnie tłumiacy przewiew
Minusy:
- największy to 'wizja jest i.... niestety fonia też'.... tzn. głośne bydle...
- gwintowany topcap, co prawda tylko półtora obrotu, ale to i tak 3x więcej niż np 1/2 w Intake...
- wysoko położona baza + długie kanały na nośnik = marnotrawstwo pojemności, a przy okazji może pojawić się 'bober' pomimo widocznego w baniaku lq....


P. S.
Jeżeli mają Ci się kurzyć driptip'y od Elevate to bardzo chętnie odkupię.
Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie RTA z top airflow ?

Postautor: Azgar » sob sty 26, 2019 11:31 pm

Połączyłem tematy ponieważ mieliśmy dwa na ten sam temat.
Mam nadzieję że się nie gniewajcie ale po co zaśmiecać kilkoma identycznymi tematami ?
Nie powinno to wpłynąć na uzyskanie oczekiwanej odpowiedzi. :mrgreen:

Wróć do „Z "Szybkie pytania" warte zachowania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości