Mętny premix

Miejsce na szybkie pytania (nie tylko) początkujących waperów...
Deli.
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0
Otrzymał podzięk.: 2 razy

Mętny premix

Postautor: Deli. » 14 mar 2019, 21:57

Tak jak w temacie , premix zakupiony 3 może 4 tygodnie temu, dolana baza 0mg [10ml] nie używany, teraz dopiero zaczałem używać i zauważyłem że jest strasznie mętny, nie spotkałem sie wcześniej z czymś takim. Nie wiem czy to wina smaku ale lekko drażni mnie po gardle mimo że to 0mg nikotyny(Ostatnio inne "chłodne" smaki również mnie drażniły [np dinner lady summer holidays] nie mam pojęcia dlaczego, więc być może to nie wina konkretnie tego premixu). Premix candy shop ice drops (cukierki lodowe bez chłodzika). Jakieś opinie, pomysły?
Nadaje sie to do vapowania ?
Edit: Bardzo podobnie to wygląda tak jak na tym zdjęciu (Zdjęcie nie jest moje)
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Azgar
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 1505
Podziękował: 621 razy
Otrzymał podzięk.: 525 razy

Re: Mętny premix

Postautor: Azgar » 14 mar 2019, 22:04

Ja osobiście spróbował bym to rozmieszać.
Wstrząśnij porządnie i odstaw.
Jeśli nic się nie zmieni to proponuję zlew.

Zmiana klarowności i smaku płynu, raczej nic dobrego nie wróży.
Deli.
Użytkownik
Użytkownik

Mętny premix

Postautor: Deli. » 14 mar 2019, 22:08

Azgar pisze:Ja osobiście spróbował bym to rozmieszać.
Wstrząśnij porządnie i odstaw.
Jeśli nic się nie zmieni to proponuję zlew.

Zmiana klarowności i smaku płynu, raczej nic dobrego nie wróży.

Co do klarowności jestem pewien, w końcu to widac gołym okiem ale co do smaku nie do końca, wstrząsnąłem i zostawie na noc do odstania.Jutro dam komuś do spróbowania, jeśli nie zmieni sie klarowność a smak okaże się nie "naruszony" jest to bezpieczne do vapowania?
Awatar użytkownika
Azgar
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 1505
Podziękował: 621 razy
Otrzymał podzięk.: 525 razy

Postautor: Azgar » 14 mar 2019, 22:14

Ciężko stwierdzić co spowodowało utratę klarowności.
Nie jestem w stanie ci odpowiedzieć na to pytanie.
Właśnie dlatego ja stosuję "zlew".
Deli.
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Deli. » 14 mar 2019, 22:24

Odczekam więc do jutra i napisze update
WE514
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 57
Podziękował: 48 razy
Otrzymał podzięk.: 74 razy

Mętny premix

Postautor: WE514 » 15 mar 2019, 08:05

A wstawić premix na 10 min do bardzo ciepłej wody ( lekko go podgrzać ), wymieszać i odstawić
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 7023
Podziękował: 3267 razy
Otrzymał podzięk.: 10280 razy

Mętny premix

Postautor: Tommy Black » 15 mar 2019, 08:18

Deli. pisze:Bardzo podobnie to wygląda tak jak na tym zdjęciu (Zdjęcie nie jest moje)

Więc może jednak daj swoje zdjęcie tego premixu...bo z takim zmętnieniem jak na pokazanym, to premix nie miał prawa trafić do sprzedaży. Zakładam tu że 10 ml dolanej bazy "zerówki" nie uczyniło tu takiego spustoszenia.
Jesli tego premixu masz 50 ml, to możesz do niego dolać 3 do 5 ml alkoholu etylowego czyli po prostu spirytusu. Ale spirytusu, nie czegoś innego, wstrząsnąć i odstawić na kilka dni w ciemne miejsce.Może homogenizacja naprawi ten premix, choć jak na razie zbyt wiele tu niewiadomych.
Deli.
Użytkownik
Użytkownik

Mętny premix

Postautor: Deli. » 15 mar 2019, 14:48

Tommy Black pisze:
Deli. pisze:Bardzo podobnie to wygląda tak jak na tym zdjęciu (Zdjęcie nie jest moje)

Więc może jednak daj swoje zdjęcie tego premixu...bo z takim zmętnieniem jak na pokazanym, to premix nie miał prawa trafić do sprzedaży. Zakładam tu że 10 ml dolanej bazy "zerówki" nie uczyniło tu takiego spustoszenia.
Jesli tego premixu masz 50 ml, to możesz do niego dolać 3 do 5 ml alkoholu etylowego czyli po prostu spirytusu. Ale spirytusu, nie czegoś innego, wstrząsnąć i odstawić na kilka dni w ciemne miejsce.Może homogenizacja naprawi ten premix, choć jak na razie zbyt wiele tu niewiadomych.

Zapomniałem dodać że koleś z vape shopu mówił że ten premix zawiera alkohol dlatego przed każdym użyciem należy wstrząsnąć więc może to przez to ta mętność a zdjęcie premixa dorzucam tutaj :
Obrazek

Jak widac jest dosyć mętny a lekko jaśniejszy na dole, wygląda jak glukoza chociaż jest lekko wodnisty
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 7023
Podziękował: 3267 razy
Otrzymał podzięk.: 10280 razy

Mętny premix

Postautor: Tommy Black » 15 mar 2019, 19:09

Deli. pisze:Zapomniałem dodać że koleś z vape shopu mówił że ten premix zawiera alkohol dlatego przed każdym użyciem należy wstrząsnąć...

No to ja jestem nieco zmieszany tekstem tego "kolesia". :P Dlatego sobie go odpuszczę.

Natomiast sam premix nie wygląda tak tragicznie. Podobnie wyglądają dwa nowe premixy Virtusa, Virtus Unique Lemon Tart oraz jeszcze jeden ale nie pamiętam już który. Próbowalem obu jednak i mimo zmętnienia, w atomizerze nie wyglądają tak tragicznie. Wpływu na smak to zmętnienie też raczej nie ma bo tę Tartę to nawet w sytuacji zagrożenia życia :P można chmurzyć.
Proponuję jednak darować sobie homogenizację alkoholem.
Deli.
Użytkownik
Użytkownik

Mętny premix

Postautor: Deli. » 15 mar 2019, 19:29

Tommy Black pisze:
Deli. pisze:Zapomniałem dodać że koleś z vape shopu mówił że ten premix zawiera alkohol dlatego przed każdym użyciem należy wstrząsnąć...

No to ja jestem nieco zmieszany tekstem tego "kolesia". :P Dlatego sobie go odpuszczę.

Natomiast sam premix nie wygląda tak tragicznie. Podobnie wyglądają dwa nowe premixy Virtusa, Virtus Unique Lemon Tart oraz jeszcze jeden ale nie pamiętam już który. Próbowalem obu jednak i mimo zmętnienia, w atomizerze nie wyglądają tak tragicznie. Wpływu na smak to zmętnienie też raczej nie ma bo tę Tartę to nawet w sytuacji zagrożenia życia :P można chmurzyć.
Proponuję jednak darować sobie homogenizację alkoholem.

Ostatnie zdanie mam rozumieć przez to że premix do wylania? :D Bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem :lol:

Wróć do „Szybkie pytanie”