Zasilanie na 21700 + Atomizer MTL RTA?

Miejsce na szybkie pytania (nie tylko) początkujących waperów...
Skowron49
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 5
Otrzymał podzięk.: 7 razy

Postautor: Skowron49 » 15 wrz 2021, 14:55

Witam. :) Ostatnio zgubiłem swojego Ephro Armor + Ephro True MTL, który służył mi ok. 2 lat, więc czas na kolejny wydatek. Smak na Ephro True nie był wybitny, ale był w miarę bezproblemowy, używałem go tylko do tytoniówek (American Tabacco z żaby, nie mogłem znaleźć innej dobrej tytoniówki). Wcześniej używałem tylko DTL, ale teraz już nie wyobrażam sobie powrotu do tej techniki i kilka parowników leży w szafie. Proszę o pomoc w wyborze zasilania na 21700 (ewentualnie 20700), może być pół mechanik jak Armor, chociaż wolałbym coś z możliwością ustawiania mocy. Wpadł mi w oko Ehpro Cold Steel 100 Mod, ale w Polsce raczej jest niedostępny, a nie wiem gdzie zza granicy najlepiej go kupić. Jeśli chodzi o parownik to po przeczytaniu kilkunastu tematów na forum doszedłem do wniosku, że najlepszą opcją będzie klon YFTK Kyfuna lite 2021. Czy są w Polsce dostępne jakieś inne godne mody na 1 x 21700? Czy wie ktoś jak wypada ten Kayfun w porównaniu do Ephro True? Jeśli nie Kayfun to czy dostanę w Polsce coś na podobnym poziomie? Czy jeśli używałem liquidów 12_mg w Ephro True to w PnP Pod odczucia będą podobne czy raczej mnie udusi? :) Moglibyście polecić jakiś pewny sklep w którym mógłbym zakupić sprzęt? Przy okazji, czy polecacie jakąś dobrą tytoniówkę, najlepiej z nutą orzecha. Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam. :)

M.
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 4549
Podziękował: 1969 razy
Otrzymał podzięk.: 2233 razy

Zasilanie na 21700 + Atomizer MTL RTA

Postautor: ErNOL » 15 wrz 2021, 15:15

VooPoo Drag X Plus Pro i masz problem rozwiązany. Dostępny nawet w E-dymie za 179 PLN.
Parownik BP Pioneer i masz bajeczny zestaw!

PS
Ten Drga koniecznie z dopiskiem PRO!!!

PPS
PnP może Cię udusić na 12 mg...
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Rest in peace brother... [*]
Awatar użytkownika
Trissot
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 16
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 22 razy

Postautor: Trissot » 15 wrz 2021, 15:47

Mój zestaw codzienny to Odin 100W i Dvarw MTL (klon). Uważam iż zestaw całkiem dobry. Zasilanie z dobrą elektroniką, natomiast parownik dobrze oddający smak i z dużą ilością wkładek powoduje mnogość konfiguracji. Lubię luźne MTL i używam wkładki 2x1.5_mm. Tak wiem, że zasilanie jest u nas dostępne, natomiast parownik trzeba szukać z drugiej ręki bądź wybrać się w podróż do żółtych braci, ale uważam że warto.
Mam tego Cold Stel-a i uważam, że to całkiem porządne zasilanie, bez fajerwerków, ale spełnia swoje zadanie w pełni.

MD
Awatar użytkownika
Nautilus
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 62
Otrzymał podzięk.: 32 razy

Postautor: Nautilus » 15 wrz 2021, 17:33

Mało popularne, ale przyzwoite zasilanie na pojedyncze ogniwo 21700 (oraz 18650 i 20700), to Vaporesso Armour Pro. Warto rozważyć, o ile cena będzie atrakcyjna. Nie wiem, jak aktualnie z dostępnością tego modelu.
Recenzja: viewtopic.php?t=5516.

Wśród aromatów spożywczych MaiArt są tytoniówki i mają całkiem dobrą opinię. Inawera również ma niezłą ofertę aromatów. Z opcji dla leniwych, to sięgam czasami po premix "Art of Tobacco" o nazwie 555 i jestem zadowolony, choć każdy inaczej odczuwa smaki i Tobie nie musi przypaść do gustu.
Zapraszam do alternatywy. *czajniczek*
Dobry system to Linux, bezpieczny komunikator nazywa się Matrix a fajna społeczność jest na Fediverse.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Punkty reputacji: 11817
Podziękował: 3230 razy
Otrzymał podzięk.: 4711 razy

Postautor: Haze » 15 wrz 2021, 20:05

Skowron49 pisze:Czy są w Polsce dostępne jakieś inne godne mody na 1 x 21700?

Z powszechnie dostępnych w PL to jak pisał Ernol: Drag X Plus ale KONIECZNIE wersja Professional. Albo Aegis Max. Warty uwagi jest również Jellybox Mini.

Skowron49 pisze:Czy wie ktoś jak wypada ten Kayfun w porównaniu do Ephro True?

Lepiej, ale orgazmu się nie spodziewaj.

Skowron49 pisze:Jeśli nie Kayfun to czy dostanę w Polsce coś na podobnym poziomie?

Na poziomie Kayfuna to nie bardzo, ale z grubsza na poziomie True masz Aresa v2, albo Syrenę v2/v3.
Obrazek
Awatar użytkownika
Polon
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 682
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podzięk.: 336 razy

Postautor: Polon » 15 wrz 2021, 20:59

True to jest mój jedyny MTL mejd im China, którego posiadam w swoim arsenale. Jak masz opcje go kupić za śmieszne pieniądze, to bierz go śmiało. W sumie Kajtek bije go, ale tak jak @
Awatar użytkownika
Haze
napisał nie spodziewaj się wystrzału z kałasznikowa. Generalnie pojęcie smaku to jest tak kontrowersyjny temat, że ciężko będzie stwierdzić co Ci najlepiej podpasuje. True mam, wiem co potrafi, wiem, że to jest pijak MTLowiec, ale za 40 zł, to naprawdę ze świecą szukać czegoś lepszego.

Niestety w to trzeba ładować sporo kasy, ja już kilka tysięcy złotych w to wtopiłem żeby stwierdzić, że nie każdy ma racje co do jego ulubionego parownika.

Dosyć kontrowersyjnie stwierdzę, że jedyny parownik, który moim zdaniem jest mega hybrydowy (wilgotność chmury, uderzenie w płuco, uderzenie słodyczy, wytrawność płynu) to Dvarw MTL pierwsza wersja, znana także z klonów pod nazwą Dvarw MTL V2. Co drut to inne oddawanie smaku i można ostro kombinować z suchością, słodyczą itd. W sumie przepraszam, że tak Ci narobiłem tą propozycją Meksyku, ale musiałem to napisać.
Wiatr niesie zapach kwiatów I orzeźwia mnie.
Słońce chowa szare barwy Bym rozchmurzył się.
Wszystkie muszki i kwiatuszki Przyjacielem mi.
Tylko ludzie jacyś dziwni jakby byli źli.
Awatar użytkownika
Marcin Gdynia
Donator
Donator
Punkty reputacji: 318
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 166 razy

Re: Zasilanie na 21700 + Atomizer MTL RTA?

Postautor: Marcin Gdynia » 15 wrz 2021, 21:12

Ja będę nudny - polecam wspaniałego Bishopa oraz Taifuna GTR. Z zasilań 21700 mógłbym polecić Lost Vape Grus, ale on do atomizerów MTL pasuje jak świni siodło. Drag X i wszystko od Voopoo odradzam. Moim zdaniem to bardzo niskiej jakości sprzęt, który moich oczekiwań nie spełnia. Aegis wypada troszkę lepiej, choć wizualnie mi się nie podoba.
Zatrzymałem się w miejscu, w którym mogę powiedzieć z uniesioną głową - "Lepiej już nigdy nie będzie" .
Ambition Mods Converter 50W & Bishop MTL.
dotMod dotBox 75W & SmokerStore Taifun GTR.
Awatar użytkownika
fikus
Donator
Donator
Punkty reputacji: 72
Otrzymał podzięk.: 89 razy

Postautor: fikus » 15 wrz 2021, 21:27

Marcin Gdynia pisze:ale on do atomizerów MTL pasuje jak świni siodło

Oj tam, oj tam @
Awatar użytkownika
Marcin Gdynia
. :) Strasznej tragedii nie ma. Mi tam pasuje. :-D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek :czajniczek:
Awatar użytkownika
Marcin Gdynia
Donator
Donator
Punkty reputacji: 318
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 166 razy

Postautor: Marcin Gdynia » 15 wrz 2021, 23:26

@
Awatar użytkownika
fikus
rzeczywiście! Bardzo ładnie wygląda ten zestawik.
Zatrzymałem się w miejscu, w którym mogę powiedzieć z uniesioną głową - "Lepiej już nigdy nie będzie" .
Ambition Mods Converter 50W & Bishop MTL.
dotMod dotBox 75W & SmokerStore Taifun GTR.
lbalin
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 5
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podzięk.: 10 razy

Postautor: lbalin » 16 wrz 2021, 11:29

Cześć. Standardowego poda Voopoo nie polecam do MTLa. Chyba że ten MTLowy (https://frankijuice.pl/pl/p/Kartridz-VO ... d-2ml/3106) - aczkolwiek tutaj problemem np. dla mnie jest pojemność i mimo wszystko i tak za luźny. Z parowników MTL na grzałki kręcone polecam Dvarw MTL FL (używam bezustannie od kilku miesięcy), Bishop, Ares 2 - w kolejności od najdroższego. Modów 21700 też przerobiłem mnóstwo - jeśli zależy Ci na lekkości to Drag X Plus Pro lub Aspire Mixx (frosted) - tylko chyba ciężko w PL dostać tubkę 21700. Dalej budżetowo Armour Pro , Smok Fortis (lekkie ale większe), dalej GRUS, Odin 100, Aegis Max - tylko one już większe i jakieś +-50_g cięższe od wymienionych wcześniej. Z DNA Mirage (75C - ale chyba też już nigdzie nie ma), Odin no i jak zależy Ci na wytrzymałości jak ma Aegis Max to zdecydowanie Lost Vape Hyperion (DNA 100C).

Edit:
Zapomniałem o jeszcze jednym wartym uwagi z kategorii SBSów - Mechlyfe Paramour lekki, mały - tylko upewnij się że V2 i nie latają przyciski.

d1

Wróć do „Szybkie pytanie”