Jak uzyskać smak jak z jednorazówek?

Miejsce na szybkie pytania (nie tylko) początkujących waperów...
grawadas
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0
Podziękował: 3 razy

Postautor: grawadas » 21 cze 2022, 22:35

Witam, na samym starcie dodam że nie znam się zbytnio na jak najlepszym wyciąganiu smaku.
I mam kilka pytań odnośnie smaku, drutów i parowników.

Moim celem jest uzyskanie na parowniku RTA smaku jak najbardziej podobnego do tego z jednorazówek Aroma-king.

1. Czy jest w ogóle możliwość żeby jakiś parownik oddawał tak smak jak te jednorazówki?
2. Jak duży wpływ może mieć na to typ drutu i bawełna którą użyję?
3. Jakbym wlał do mojego olejku liquidu odpowiednią ilość słodzika i chłodzika to czy efekt by był podobny? Może ktoś już próbował?

M.
Awatar użytkownika
Marcin Gdynia
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 2601
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podzięk.: 13 razy

Postautor: Marcin Gdynia » 21 cze 2022, 22:48

Trudne pytania, ale się podejmę. Może coś pomogę...

1. Jeśli chcesz otrzymać taki sam smak jak w danej jednorazówce to należy zacząć od znalezienia takiego samego w smaku liquidu. Biorąc pod uwagę to, że na rynku jest duży wybór atomizerów i liquidów to myślę, że coś dobrego znajdziesz. Warto zacząć od atomizera do metody MTL bo z tego co wiem, te jednorazówki mają ciasny przepływ powietrza i są produkowane właśnie do metody wapowania MTL. A ze smakami niestety musisz eksperymentować.
2. Moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak uniwersalny, najlepszy na świecie drut i bawełna. Każdy ma swoje preferencje, styl wapowania i oczekiwania. Są tacy, którzy uważają, że najlepszy jest prosty Kanthal, ale są i tacy, jak np. ja, którzy uważają, że Clapton jest o niebo lepszy. Najlepszy sprzęt, drut, bawełna to taki, który spełnia Twoje oczekiwania. Jeśli używanie takiego zestawu sprawia, że czujesz się z tym dobrze i nie masz chęci powrotu do papierosa analogowego to znaczy, że masz najlepszy sprzęt. :) Analogicznie jest z drutem i bawełną.
3. Ale jaki efekt? Określ dokładnie o co Ci chodzi. Jeśli dosłodzisz liquid i dodasz chłodziku to otrzymasz taki efekt, że liquid będzie słodszy i przy wapowaniu uzyskasz efekt chłodu.
dotMod dotBox 75W & SmokerStore Taifun GT One
ZQ Vapor Essent SE 80W & SmokerStore Taifun GTR
SX Mini SL Class v2 & SmokerStore Taifun GT IV & GT IV S
Dicodes Pipeline Pro Twenty5 & SmokerStore Taifun GT V

https://www.instagram.com/vape3city :ok2:
grawadas
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0
Podziękował: 3 razy

Postautor: grawadas » 22 cze 2022, 21:28

Z pytaniem trzecim chodziło mi o to, że w jednorazówkach liquid jest strasznie słodki i ma dużo chłodzika. Jeżeli dodałbym odpowiednią ilość słodzika i chłodzika, to jak to by wpłynęło na żywotność bawełny i czy jest możliwe wyciągnięcie takiego efektu słodkości i chłodu jak w jednorazówkach?

Nie cytujemy w całości poprzedzającego posta na który bezpośrednio odpowiadamy.
K45
Bertimor_
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 3
Otrzymał podzięk.: 2 razy

Postautor: Bertimor_ » 22 cze 2022, 22:23

Bardzo ciężki temat ale spróbuj aromatów z Los Aromatos np. Yellow Fantos rozrobionych na bazie soli nikotynowej, na pewno nie będzie to to samo co w jednorazowce ale smak jest mega dobry, ja tak zrobiłem swojej mamie i wapuje na Geekvape 1FC który też prze mega oddaje smak i się przerzuciła z jednorazówek na to.
Bertimor_
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 3
Otrzymał podzięk.: 2 razy

Postautor: Bertimor_ » 23 cze 2022, 07:40

Jeszcze możesz spróbować na bazie 70/30, smak powinien być ciut lepszy. Sorry, że tak post pod postem ale nie mogę edytować tamtego żeby dopisać.

/MGdy
gol0mp
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 8

Postautor: gol0mp » 23 cze 2022, 18:43

Problem w tym, że gdybyś przelał liquid z jednorazówki do zwykłego e-papierosa, grzałka prawdopodobnie starczyłaby też na 2 dni, możesz próbować robić większe stężenie z premixów (zamiast zrobić 60_ml zrobić 45_ml), albo dolać słodzika i chłodzika do gotowego liquidu.

! Wiadomość od: Krasnal45
Zdania w języku polskim, panie @
Awatar użytkownika
gol0mp
, zaczynamy z dużej litery i kończymy kropką. Czasem używamy też przecinków.

Wróć do „Szybkie pytanie”