Jaka baza?

Miejsce na szybkie pytania (nie tylko) początkujących waperów...
Shirai
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0

Jaka baza?

Postautor: Shirai » 08 wrz 2022, 13:43

Dziękuję wszystkim za pomoc.
Wiem już czym różnią się aromaty od premixów i dlaczego taka, a nie inna baza dla mojego sprzętu.
Nurtuje mnie jednak jeszcze jedna sprawa. Bazy 50/50 bez nikotyny mają identyczne ceny co z nią.
Czy aby trochę przyoszczędzić mogę zakupić bazę 10 ml 18 mg/ml nikotyny i rozcieńczyć ją z 20 ml glikolu/gliceryny (50/50), które zakupię
z innego źródła? Wyszło by mi wtedy 30 ml 6 mg/ml nikotyny, dobrze rozumuję? Do premixów które zakupiłem potrzebuję bazy 10 ml o zawartości 6mg/ml, więc wydaje się to dobrą opcją, chciałbym mieć tylko pewność czy nic nie namieszałem.

eD
Awatar użytkownika
bulit73
Patron
Patron
Punkty reputacji: 2646
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podzięk.: 12 razy

Jaka baza?

Postautor: bulit73 » 07 wrz 2022, 22:53

Shirai pisze:- Jakie proporcje glikolu do gliceryny dla mojego sprzętu i dlaczego akurat tak?

W przypadku grzałek stockowych bezpieczną proporcją jest 50/50. Dodając glikolu będziesz liquid rozrzedzał a gliceryny zagęszczał. Glikol podbija smak liquidu a gliceryna chmurę.

Shirai pisze:- Czym różni się aromat od premixa?

Aromat służy do tworzenia własnej produkcji liqudów. Dodajesz w proporcjach %. Do tego glikol, gliceryna oraz baza z nikotyną.
W premixie masz już aromat z bazą 0mg. Do tego dodajesz tylko bazę z nikotyną.

To tak w skrócie. Więcej tematów znajdziesz tu: viewforum.php?f=31
Obrazek
Awatar użytkownika
obione
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 15
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 3 razy

Jaka baza?

Postautor: obione » 07 wrz 2022, 17:47

Shirai pisze:Witam.
Początkujący waper, sprzęt Lost Vape Ursa Nano.
Chciałbym tworzyć własne liquidy. Na pewno będę je robił z gotowych premixow/baz/aromatów.
Jako nowicjusz mam kilka pytań:
- Jakie proporcje glikolu do gliceryny dla mojego sprzętu i dlaczego akurat tak?
- Czym różni się aromat od premixa?

eD

Na forum znajdziesz wszystkie odpowiedzi na pytania, które cię nurtują. Wystarczy trochę się rozejrzeć.
Awatar użytkownika
Rambo 2
Donator
Donator
Punkty reputacji: 325
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 12 razy

Jaka baza?

Postautor: Rambo 2 » 07 wrz 2022, 17:35

Proporcje PG/VG najlepiej 50/50. Większe stężenie gliceryny będzie prowadzić do osłabienia transportu a co za tym idzie, szybszego zużycia się grzałki.
Aromat od premixu różni się tym, że jest dużo bardziej skoncentrowany. Są aromaty z których zrobisz z jednej butelki 10 ml nawet 500 ml gotowego liquidu. A z premixu to sobie możesz zrobić... Sam sobie wylicz.
Tylko MTL. :ok:
Shirai
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0

Jaka baza?

Postautor: Shirai » 07 wrz 2022, 16:53

Witam.
Początkujący waper, sprzęt Lost Vape Ursa Nano.
Chciałbym tworzyć własne liquidy. Na pewno będę je robił z gotowych premixow/baz/aromatów.
Jako nowicjusz mam kilka pytań:
- Jakie proporcje glikolu do gliceryny dla mojego sprzętu i dlaczego akurat tak?
- Czym różni się aromat od premixa?

eD

Wróć do „Szybkie pytanie”