Mój pierwszy RDTA

Miejsce na szybkie pytania (nie tylko) początkujących waperów...
Awatar użytkownika
Goomowiec
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 601

Mój pierwszy RDTA

Postautor: Goomowiec » 24 lis 2022, 17:31

kamyk87 pisze:Spróbuj i koniecznie podziel się wrażeniami.

Abstrahując od tematu - wata "ma sens". Na krótką metę i (głównie) w RDSA, ale da radę jej używać. Wszystko zależy od proporcji bawełny do wiskozy. Na tym forum widziałem ludzi, którzy wapowali na papierowych ręcznikach. Wszystko jest nośnikiem liquidu, o ile odpowiada ci "posmak". Na krótką metę - zapewne da radę. Nie sprawdzałem, ale mnie kusi taki eksperyment.
You have violated the dress code of this vessel.
Failure to comply is punishable by death.
Awatar użytkownika
kamyk87
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 954
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podzięk.: 52 razy

Mój pierwszy RDTA

Postautor: kamyk87 » 24 lis 2022, 17:18

@
Awatar użytkownika
Wojt
, skoro dla Ciebie określanie nośnika liquidu słowem "wata" jest poprawne, to czemu w swoich atomizerach nie stosujesz tego:
Obrazek

Spróbuj i koniecznie podziel się wrażeniami.
Bawełna może być watą, ale nie każda wata jest bawełną, więc nie wprowadzajmy początkujących w błąd.
:bry:
Awatar użytkownika
Wojt
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 11
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 2 razy

Mój pierwszy RDTA

Postautor: Wojt » 24 lis 2022, 17:11

To teraz ja zadam głupie pytanie. Jak wapujesz? Ile czasu się zaciągasz? Czy atomizer jest z zewnątrz gorący? Czy masz otwarte AF na maxa? Jakie proporcje VG/PG? Na czym wcześniej wapowałeś? Zaciągasz się od razu do płuc? Jeśli tak, to gwałtownie czy powoli? Może tutaj coś pokombinuj.

P.S. Moim zdaniem określenie "wata" jest poprawne.

Wysłane z mojego Drag 3, za pomocą Profile Unity RTA. :)

k87
Awatar użytkownika
Goomowiec
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 601

Mój pierwszy RDTA

Postautor: Goomowiec » 24 lis 2022, 14:47

mojkushsielepi pisze:Czy mniejsza bateria może powodować jakieś problemy ?

HAHAHAHA, nie. Jeśli nie używasz w pełni mechanicznego moda, to AKUMULATOR (podkreślenie moje) nie ma wpływu na to czy łapiesz bobry, dry hity itp. To tzw. "urban legend", bez żadnych dowodów. Wszystko zależy jakich grzałek i bawełny używasz w w atomizerze.
You have violated the dress code of this vessel.
Failure to comply is punishable by death.
mojkushsielepi
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0

Mój pierwszy RDTA

Postautor: mojkushsielepi » 24 lis 2022, 14:39

Wybaczcie, że męczę ten wątek, ale faktycznie, mała ilość bawełny zdziałała cuda i ładnie się BAWEŁNA nasącza. Czasem zdarzy się dry hit i właśnie przychodzę tutaj z głupim może pytaniem, ale nie mam już naprawdę pomysłów. Czy mniejsza bateria może powodować jakieś problemy? Bo używam zwykłego akumulatora 18650 i żeby działał w tym boxie, to mam do niego koszyczek ale może warto kupić 21700. Bo zauważyłem, że te dry hity i brak smaku zdarzają się najczęściej jak stan naładowania akumulatora zejdzie poniżej połowy, przez co jest chyba podawane inne napięcie.

k87
mojkushsielepi
Użytkownik
Użytkownik

Mój pierwszy RDTA

Postautor: mojkushsielepi » 23 lis 2022, 06:04

@
Awatar użytkownika
edarek

Nie czytałem, bo jestem nowy na forum i trochę nie ogarniam wyszukiwania. Dziękuję Ci za podesłanie. Może tak jak tam gość napisał - to specyficzny atomizer i trzeba naprawdę dobrze ułożyć bawełnę. No teraz jeszcze raz wymieniłem ją. Bardzo ładnie wyczesałem i jest jej naprawdę odpowiednia ilość, spojrzałem też na dole czy nie wystaje bawełna pod deckiem i nawet ją trochę dopchnąłem w kierunku grzałek by na pewno było tam miejsce. Na razie chmurzę i nie ma bobra nawet na 40 W.

K45
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 3180
Podziękował: 98 razy
Otrzymał podzięk.: 42 razy

Mój pierwszy RDTA

Postautor: edarek » 22 lis 2022, 23:51

mojkushsielepi pisze:...Niestety po kilku buchach znowu ten problem występuje...

Zastanawiam się, czy może czytałeś temat o Supreme? Ja zadałem sobie trochę trudu, choć zupełnie do niczego mi to niepotrzebne i
proszę.
Obrazek
Tak w przybliżeniu
Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 4257
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podzięk.: 21 razy

Mój pierwszy RDTA

Postautor: Robson » 22 lis 2022, 23:02

Napisz jeszcze kilka razy "watę" a uzyskasz specjalną, bezpośrednią pomoc od moderatora. Nie ściemniam. :lol:
Obrazek
Mirage DNA75C / Hyperion DNA100C / Odin DNA250C / GRUS AF / HCigar Aurora / Pico 25 AF
Aromamizer: Ragnar - Plus V2 - Plus V3 - Supreme V3 - GLAZ Mini / Mesh PRO RDA / Horus
mojkushsielepi
Użytkownik
Użytkownik

Mój pierwszy RDTA

Postautor: mojkushsielepi » 22 lis 2022, 22:42

Można tak powiedzieć, ale właśnie instrukcja pod tym względem jest uboga i trzeba było się ratować YT. Niestety po kilku buchach znowu ten problem występuje. Już nie mam głowy do tego, ale ewidentnie problem jest z nasączaniem. Może drugi raz ułożę BAWEŁNĘ ale tym razem naprawdę mało jej dam, choć uważam, że już teraz jest jej niewiele.

k87
Awatar użytkownika
Wojt
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 11
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 2 razy

Re: Mój pierwszy RDTA

Postautor: Wojt » 22 lis 2022, 22:10

Czyli postąpiłeś jak prawdziwy mężczyzna przy składaniu szafki. Zagląda do instrukcji jak już wszystko jest s..... :⁠-⁠).

Wysłane z mojego Drag 3, za pomocą Profile Unity RTA :)

Wróć do „Szybkie pytanie”