Jaki to rodzaj wapowania - MTL czy RDL? Wybór sprzętu

Miejsce na szybkie pytania (nie tylko) początkujących waperów...
Awatar użytkownika
TommyJP
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 23

Postautor: TommyJP » 24 lis 2022, 11:54:17

Taki smak to nie smak, dopiero na parownikach RTA zobaczysz, jak naprawdę smakują te liquidy, które chmurzysz. :)

eD
onlinegierki
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0

Postautor: onlinegierki » 24 lis 2022, 11:48:43

Smak we Flexus Q mi pasuje, ale trochę za słaby jest. Vaporesso Gen Air 40 jest dobry, ale dzisiaj odebrałem przesyłkę, to 2 grzałki są inne, które nie pasują. Tylko 1 grzałka pasuje - GTX 12-16 W. Nie mogę nigdzie znaleźć tych grzałek, a na stronie już ich nie ma. Wszędzie są 12-20 W. Niebieskie nie pasują, bo są za duże, a ta czerwona pasuje 12-16 W, ale nie wiem skąd ją zamówili. Na głównej stronie Vaporesso są te grzałki, ale nie wiem, czy nie będzie problemu z zamówieniem ich do Polski.

k87
Awatar użytkownika
TommyJP
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 23

Postautor: TommyJP » 24 lis 2022, 11:45:34

Siema. Wszystko przed Tobą. Sporo jeszcze będzie kupowania, potem sprzedawania atomizerów zanim trafisz w ten lub te, które odpowiadają. :lol: Każdy z nas na tym forum przez to przeszedł lub nadal przechodzi. Miałem ten sam problem, zanim znalazłem takie, co mi pasują. Bo, a to ten za luźny, ten za ciasny, kupa kasy wydana przez te 1,5 roku, czytania tematów, pisania, szukania tanków w necie. Nie ma na to rady, sam musisz się przekonać, nie ma co słuchać porad, czytać i oglądać recenzje, bo co dla jednego ciasne, to dla drugiego luźne i odwrotnie. :D :lol:
Od siebie mogę jedynie polecić Blotto Single, Nitrousa od Damn Vape lub Atemporala. Dobre parowniki, dobrze oddające smak, a nie są typowo luźne i spokojnie można z nich nieco ciaśniej chmurzyć dokręcając air flow. Lub celuj w luźniejsze tanki MTL, np. Pandora V2, THC Tauren Elite Pro.

k87
Awatar użytkownika
Rambo 2
Donator
Donator
Punkty reputacji: 396
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 10 razy

Postautor: Rambo 2 » 24 lis 2022, 10:51:47

Sposób wapowania.
MTL. Zaciągasz chmurę na początku do ust, a później do płuc.
DTL. Zaciągasz się bezpośrednio do płuc.
rDTL. Zaciągasz się bezpośrednio do płuc, ale z wyraźnym ograniczeniem dopływu powietrza.
Tylko MTL. :ok:
Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 4290
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podzięk.: 21 razy

Postautor: Robson » 24 lis 2022, 10:45:59

onlinegierki pisze:tylko nie wiem, czy mój sposób wapowania to MTL czy już RDL.

Ty tak serio?

Obrazek
Obrazek
Mirage DNA75C / Hyperion DNA100C / Odin DNA250C / GRUS AF / HCigar Aurora / Pico 25 AF
Aromamizer: Ragnar - Plus V2 - Plus V3 - Supreme V3 - GLAZ Mini / Mesh PRO RDA / Horus
onlinegierki
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0

Postautor: onlinegierki » 24 lis 2022, 10:29:23

Cześć.
Chciałbym się dopytać, czy sposób w jaki wapuję to jeszcze MTL czy już RDL? Sprzęt:
Flexus Q - zazwyczaj ustawiam air flow na połowę. Czyli nie jest to taki ciasny MTL, tylko z większym dopływem powietrza.
Vaporesso Gen Air 40 Mod Pod Kit - tutaj nie zamykam dopływu powietrza na maksimum, tylko tak 3/4. Wtedy lepiej czuć smak i jest większa chmura.
Sprzęt ten jest na gotowe grzałki mesh.

Zakupiłem wczoraj atomizer Berserker V3 MTL, ale nie jestem zadowolony. Smak płytki. Jednak wolę bardziej czuć smak słodyczy. Chciałbym zakupić inny sprzęt, ale poszukując go zazwyczaj trafiam na sprzęt DL. Posiadam VooPoo DRAG 3 TPP-X Kit, który posiada grzałki 1x TPP-DM2 (0.2 oma) oraz 1x TPP-DM3 (0.15 oma), ale jest to dla mnie za mocne i nie przepadam za DL. Super sprawuje się Vaporesso Gen Air 40 Mod Pod Kit, bo wapuję z dużymi chmurami i smak jest praktycznie identyczny jak we Flexus Q, ale mam problem z dostępnością grzałek. Niby pasują grzałki GTX, ale zakupiłem grzałkę 1.2 oma i nie pasowała. Była za duża. Zakupiłem dwie inne grzałki, ale czekam na dostawę i zobaczę, czy będą pasowały. Tak czy inaczej, chciałbym jeszcze zakupić inny sprzęt dobrze oddający smak, tylko nie wiem, czy mój sposób wapowania to MTL czy już RDL.

k87

Wróć do „Szybkie pytanie”