Jak znienawidzić analogi

Tutaj trafiają warte zachowania wątki z działu "Szybkie pytanie". Takie szybkopytaniowe archiwum... ;)
Awatar użytkownika
666mAh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 557
Rejestracja: śr wrz 04, 2019 3:30 am
Lokalizacja:
Podziękował: 375 razy
Otrzymał podzięk.: 502 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak znienawidzić analogi

Postautor: 666mAh » sob cze 03, 2023 9:14 am

Mogą się zdarzyć problemy z gardłem, ja miałem na początku tak, że jak za dużo pochmurzyłem wieczorem to rano miałem taką nieprzyjemną "kulkę" w gardle. Ale to tylko na początku obecnego powrotu do EIN. Kumpel miał sraczkę za każdym razem kiedy wracał do EIN po epizodach z analogami. Każdy organizm inaczej reaguje, jednym nie ma nic, innym coś jest. Nowa substancja w zwykle dużych ilościach może coś tam drobnego spowodować.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak znienawidzić analogi

Postautor: Tommy Black » sob cze 03, 2023 6:28 am

No i jesteśmy już na 5 stronie tematu, czas więc odwrócić nieco problem. Może już wystarczy tej nienawiści do analogów i pora teraz zająć się elektrykami. Analogi na tym etapie już po prostu ignorujemy. Tak, one jeszcze jakiś czas będą istnieć bo to wielki biznes. Same koncerny tytoniowe się jednak z nich powoli wycofują ku wielkiej rozpaczy Big Pharmy.
Teraz nasza koleżanka @
Awatar użytkownika
Podpalaczka
po prostu je całkowicie zignoruje i skoncentruje się na dobraniu sobie odpowiedniego sprzętu, smakujących jej płynów i zdecyduje czy pure nikotyna czy sole nikotyny. Jest rzeczą oczywistą i bezdyskusyjną, że na tym etapie jej CUN ( Centralny Układ Nerwowy) przez jakiś czas będzie potrzebował sporej ilości nikotyny. Nawet więcej niż wtedy kiedy dostarczały jej papierosy. Problem polega na tym, że w papierosach ta nikotyna była dodatkowo preparowana i wzbogacana środkami jeszcze bardziej uzależniającymi. Przecież o to BT chodziło, uzależnić i usidlić palacza. Liquidy i mieszanki dla waperów niczego takiego nie zawierają więc tej nikotyny nasz CUN potrzebuje coraz więcej. Nie jest to nic złego ponieważ w dalszych fazach chmurzenia waper sam sobie zmniejsza jej ilość, bo po prostu czuje nasycenie nikotyną. Na pewnym etapie, po przekroczeniu progu nasycenia organizm sam tę nikotynę odrzuca o przedawkowaniu nie ma więc mowy.
I teraz wchodzimy w inne obszary świadomości. Sprzęt musi nam się podobać, płyny muszą nam smakować. Musimy chcieć z nim wyjść, bawić się nim, może go nawet podziwiać...
Po prostu trzeba mieć emocjonalny stosunek do tego czego używamy, musimy się tym interesować, a nawet kiedy zbiornik jest już pusty, czy bateria wyczerpana, bawić się tym w rękach.
Ot tak, bez chmurzenia. W momencie kiedy odczujemy ten behawioralny odruch, chęć posiadania nawet niesprawnego moda, zaczynamy być prawdziwym waperem albo jak tu waperką.
I naprawdę nie trzeba do tego dorabiać żadnej ideologi ani "kołczingowych " sztuczek. Życie jest proste, coś za coś. Tu zamiast papierosów mamy setki zabawek EIN. Po prostu, zamiast po paczkę papierosów, sięgamy po pięknego poda i szyderczo się uśmiechając spoglądamy z obrzydzeniem, a to nie trudne) na paczkę papierosów. Człowiek, waper, musi też posiadać satysfakcjonujący pierwiastek zwycięstwa...
To jest trudne ale jak smakuje...
Obrazek
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak znienawidzić analogi

Postautor: Krasnal45 » sob cze 03, 2023 5:34 am

Tomba pisze:Bardziej chodzi mi o pewien dyskomfort z tym związany na początku wapowania.

Dokładnie tak. A nikt z was nie wpadł na pomysł podsunięcia dziewczynie prostego, może nie rozwiązania, ale pomocy w ograniczeniu tego dyskomfortu?
@
Awatar użytkownika
Podpalaczka

Pij, przynajmniej na początku swojej drogi, dużo płynów. Szczególnie właśnie podczas wapowania. Glikol ma właściwości silnie wysuszające nabłonek. Gardło potrzebuje trochę czasu żeby się przyzwyczaić do innego przyjmowania nikotyny.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak znienawidzić analogi

Postautor: Tomba » sob cze 03, 2023 5:12 am

Haze pisze:Ja wiem czy normalne?? Ja jakoś nie pamiętam problemów z gardłem na początku, aczkolwiek to było dawno ...

Adaśko, trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem. Bardziej chodzi mi o pewien dyskomfort z tym związany na początku wapowania.
Np. często ludzie piszą, że ich dusi chmurka.
Chodziło mi o to, że normalną rzeczą jest, iż organizm może różnie reagować w związku z przyjmowania nowej substancji w całkiem innej postaci niż dym tytoniowy.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak znienawidzić analogi

Postautor: Haze » pt cze 02, 2023 11:01 pm

Tomba pisze:
Podpalaczka pisze:Dla mnie zaskakujące jest to, że odczuwam gardło bardziej przy wapowaniu niż paleniu.

To jest normalne i każdy tak miał na początku.

Ja wiem czy normalne?? Ja jakoś nie pamiętam problemów z gardłem na początku, aczkolwiek to było dawno ...
@
Awatar użytkownika
Podpalaczka
, Ty jedziesz na solach?
Obrazek
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7309 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak znienawidzić analogi

Postautor: Nikotynos » pt cze 02, 2023 10:49 pm

Tak naprawdę jesteś teraz przytłoczona presją grupy, która narzuca Ci swoje sposoby. ;-) Musisz sama zrozumieć istotę swojego nałogu. Każdy jest inny i inaczej znajduje w sobie siłę na walkę z tym co siedzi w jego głowie, z tym co się popieprzyło od zdrowego beznałogowego dzieciństwa. Zaprawdę tylko Ty możesz wybrać właściwy dla siebie sposób jak z tym skończyć, tylko musisz zajrzeć w głąb siebie. Amen.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak znienawidzić analogi

Postautor: Tomba » pt cze 02, 2023 9:18 pm

:offtopic:

Nim Ci odpowiem to proszę Moderatorów by przenieśli tę naszą dyskusję tu:
viewtopic.php?f=4&t=19669, bo to nie jest właściwy topic.

Podpalaczka pisze:Dla mnie zaskakujące jest to, że odczuwam gardło bardziej przy wapowaniu niż paleniu.


To jest normalne i każdy tak miał na początku. Pamiętaj, że przyjmujesz całkiem nową substancję dla Twojego organizmu i to jeszcze w innej formie niż dym tytoniowy, do którego przez lata go przyzwyczaiłaś. Dlatego pisałem Ci wcześniej żebyś dała sobie szansę. O tym właśnie myślałem.
Z czasem przyzwyczaisz się do tej naszej chmurki, która jest o niebo smaczniejsza.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Podpalaczka
Patronauta
Patronauta
Posty: 290
Rejestracja: sob maja 13, 2023 7:07 am
Lokalizacja: Krakow
Podziękował: 475 razy
Otrzymał podzięk.: 342 razy
Płeć: Kobieta

Moda na poda

Postautor: Podpalaczka » pt cze 02, 2023 8:48 pm

Dla mnie zaskakujące jest to, że odczuwam gardło bardziej przy wapowaniu niż paleniu.
Rozjaśniłeś mi trochę ten aspekt.
Gardło nieco odczuwa, mam chrypkę, ale... nie kaszlę.
Tym bardziej mam motywację do zakończenia "hybrydy". Myślę, że jestem coraz bliżej.
Z natury jestem dość sceptyczną osobą i wiem, że na mój stan mogą mieć wpływ różne czynniki. Jestem obecnie na różnych lekach, więc w sukcesie i one mogą mieć swój udział (może i największy - znacie pewnie historię leków na astmę u sportowców? Tak w ogóle, to juz wiem, że astmy nie mam), ograniczenie ilości fajek, lepsze odżywianie... itp itd.
Tak czy inaczej czuję się lepiej i moje wcześniejsze problemy nie wracają. 3 miesiące potrzebuję, by potwierdzić, że naprawdę jest inaczej, bo od października średnio co 3 mies. wpadam w niezłe kłopoty.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Moda na poda

Postautor: Tomba » pt cze 02, 2023 8:15 pm

Podpalaczka pisze:Są dwie opcje: albo gardło się przyzwyczaiło albo z różnych podów jest inne odczucie.

Jedno i drugie jest prawdą.
Dlatego też sporo osób odradza palenia hybrydowego bo wtedy organizm szybciej się przyzwyczają do wapowania.
No i na każdym sprzęcie inaczej smakuje. Dlatego też tyle go kolekcjonujemy.
Ten sam liquid będzie inaczej smakował na różnym sprzęcie. Dlatego też dobieram sobie liquidy do sprzętu.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Baushok
Patronauta
Patronauta
Posty: 294
Rejestracja: pn sty 17, 2022 1:07 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 610 razy
Otrzymał podzięk.: 333 razy
Płeć: Mężczyzna

Moda na poda

Postautor: Baushok » pt cze 02, 2023 8:10 pm

@
Awatar użytkownika
Podpalaczka
Powiedziałbym że przyzwyczajasz się do mocy. :)
Co nie zmienia faktu, że warto mieć kilka urządzeń, każde jest inne, lepsze lub gorsze.
Gdyby wszystko było na jedno ''kopyto'', nie byłoby tylu producentów, nowych pomysłów i rozwiązań - każdy znajdzie coś dla siebie, i to jest piękne w świecie waperów.

Wróć do „Z "Szybkie pytania" warte zachowania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości