Jak znienawidzić analogi

Tutaj trafiają warte zachowania wątki z działu "Szybkie pytanie". Takie szybkopytaniowe archiwum... ;)
Awatar użytkownika
Podpalaczka
Patronauta
Patronauta
Posty: 290
Rejestracja: sob maja 13, 2023 7:07 am
Lokalizacja: Krakow
Podziękował: 475 razy
Otrzymał podzięk.: 342 razy
Płeć: Kobieta

Pytania żółtodzioba

Postautor: Podpalaczka » sob cze 03, 2023 7:06 pm

Nie noo, aż takim ortodoksem na razie nie jestem, póki wapuję dwa smaki na krzyż (dosłownie).
Pytałam z ciekawości, jak z tym sobie radzicie.

I.. wiem, że za mało jeszcze wiem, by rzucać się na nowe smaki, czy bardziej zaawansowany sprzęt. Dopóki nie wyrobię sobie zdania na to co mam, nie będę zmieniać.
Ogólnie nie jest źle, są chwile, że lepiej, są chwile, że gorzej. Tych gorzej jest coraz mniej.

Jeszcze trochę i mój mózg się nauczy. Przecież nie jest gorszy od AI. :lol:
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7309 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Pytania żółtodzioba

Postautor: Nikotynos » sob cze 03, 2023 6:55 pm

W gotowcach można robić tak jak @
Awatar użytkownika
Baushok
. Byle nie płukać grzałki. Zanim dobrze wyschnie to mogą w tym zbitym i wilgotnym środowisku namnożyć się syfy (coś jak z długo wilgotną szmatką, która zaczyna śmierdzieć jeśli szybko nie wyschnie od wody). Z grubsza najlepiej po owocach zalać owocem, po tytoniu innym tytoniem, po deserówce deserem. Ale nie jest to jakaś sztywną regułą. Natomiast we własnych setach wymienić grzałkę z bawełną, a parownik zalać wrzątkiem z kroplą płynu do naczyń i zostawić na jakiś czas, albo umyć na szybko pod bieżącą wodą - zależy jak bardzo chcesz się pozbyć poprzedniego zapachu - wątek o myciu.
Awatar użytkownika
kamyk87
Moderator
Moderator
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 01, 2020 10:49 pm
Lokalizacja: Ełk
Podziękował: 1488 razy
Otrzymał podzięk.: 1382 razy
Płeć: Mężczyzna

Pytania żółtodzioba

Postautor: kamyk87 » sob cze 03, 2023 6:48 pm

Zawsze pewna ilość płynu zostanie w nasączonej bawełnie w grzałce. Tylko nie przesadzaj z osuszaniem jej zupełnie, bo poczujesz nieprzyjemny smak bobra... ;P
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Podpalaczka
Patronauta
Patronauta
Posty: 290
Rejestracja: sob maja 13, 2023 7:07 am
Lokalizacja: Krakow
Podziękował: 475 razy
Otrzymał podzięk.: 342 razy
Płeć: Kobieta

Pytania żółtodzioba

Postautor: Podpalaczka » sob cze 03, 2023 6:46 pm

Czyli nie muszę się martwić, że wychmurzę liquid do zera? Nic z grzałką się nie podzieje?

A w ogóle, to zaobserwowałam, że sole są baaardzo wydajne. Nikotyna 6 znika jak paliwo w moim aucie po przekroczeniu pewnej prędkości. :hmmm:
Awatar użytkownika
kamyk87
Moderator
Moderator
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 01, 2020 10:49 pm
Lokalizacja: Ełk
Podziękował: 1488 razy
Otrzymał podzięk.: 1382 razy
Płeć: Mężczyzna

Pytania żółtodzioba

Postautor: kamyk87 » sob cze 03, 2023 6:45 pm

Tak jak napisał @
Awatar użytkownika
Baushok
, większej filozofii tu nie ma. To samo tyczy się atomizerów na stockowe grzałki - grzałkę wyciągasz, atomizer (kartridż) myjesz, tak żeby pozbyć się poprzedniego smaku, grzałka na miejsce i zalewasz nowym. Jeśli jednak musisz zmieszać stary płyn z nowym, to staraj się nie zmieniać smaków zbyt "drastycznie"...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Baushok
Patronauta
Patronauta
Posty: 294
Rejestracja: pn sty 17, 2022 1:07 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 610 razy
Otrzymał podzięk.: 333 razy
Płeć: Mężczyzna

Pytania żółtodzioba

Postautor: Baushok » sob cze 03, 2023 6:36 pm

Ja, np. w Xlim C, wyciągam grzałkę i płuczę cały kartridż.
Jeżeli grzałka nie podlega wymianie, tylko cały kartridż, najlepiej jest wychmurzyć zawartość do minimum i uzupełnić innym smakiem.
Po kilku buszkach, powinien zasmakować nowym płynem.
Jeżeli wcześniejszy smak był oparty mocno na chłodziku, ciężko jest się pozbyć efektu mrożenia buzi.
Awatar użytkownika
Podpalaczka
Patronauta
Patronauta
Posty: 290
Rejestracja: sob maja 13, 2023 7:07 am
Lokalizacja: Krakow
Podziękował: 475 razy
Otrzymał podzięk.: 342 razy
Płeć: Kobieta

Pytania żółtodzioba

Postautor: Podpalaczka » sob cze 03, 2023 5:55 pm

Zgodzicie się, że otworzę taki wątek? Jeśli gdzie indziej jest lepsze miejsce, to proszę o wskazówki.

Pytanie dotyczy napełniania atomizerów.
Z tego co wyczytałam w instrukcjach obsługi (skądinąd są straszne... tzn. strasznie straszą wszystkim co najgorsze, ale... zakładam, że to jak ulotki do leków - zabezpieczają się przed wszystkim), powinien być napełniony minimalnie, a najlepiej 3/4. To jak uniknąć mieszania liquidów, jak chce się zmienić?
Intuicyjnie czuję, że nic się nie dzieje, jak pomieszam, ale... jak to jest z tym dopełnianiem/zmianą na inny?
W podzie wydaje mi się niemożliwe opróżnienie z liquidu, który np. nie smakuje?
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak znienawidzić analogi

Postautor: Haze » sob cze 03, 2023 3:58 pm

OK. Pytałem bo mi akurat zupełnie nie "wchodzą" sole. Ale skoro jedziesz też na normalnej nikotynie to problem z gardłem bierze się pewnie skądinąd.
Obrazek
Awatar użytkownika
Podpalaczka
Patronauta
Patronauta
Posty: 290
Rejestracja: sob maja 13, 2023 7:07 am
Lokalizacja: Krakow
Podziękował: 475 razy
Otrzymał podzięk.: 342 razy
Płeć: Kobieta

Jak znienawidzić analogi

Postautor: Podpalaczka » sob cze 03, 2023 2:46 pm

Haze pisze:...
@
Awatar użytkownika
Podpalaczka
, Ty jedziesz na solach?


Sól 20 na zmianę z nikotyną 6.

Z tym gardłem to może zbieg okoliczności - zaczął się sezon, gdy klimatyzacja w aucie idzie mocniej, a dużo jeżdżę.
Awatar użytkownika
realg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: pn paź 12, 2020 6:49 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 206 razy
Otrzymał podzięk.: 230 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak znienawidzić analogi

Postautor: realg » sob cze 03, 2023 11:56 am

Tommy Black pisze: Po prostu, zamiast po paczkę papierosów, sięgamy po pięknego poda i szyderczo się uśmiechając spoglądamy z obrzydzeniem, a to nie trudne) na paczkę papierosów. Człowiek, waper, musi też posiadać satysfakcjonujący pierwiastek zwycięstwa...


Zapewne wiesz, że mądrze mówisz, ale chyba nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo mądrze.

Otóż ja właśnie od nastu lat noszę w torbie, z którą chodzę do pracy takie coś:

Obrazek

Cały czas ten sam egzemplarz z niezmienną zawartością, by pokazać sobie, że mam pod ręką, ale nie sięgnę po ten szajs. Ot taką demonstrację siły mojej woli prowadziłem w ukryciu przez naście lat.

I dziś wygląda na to, że ta moja skryta demonstracja siły woli przestała być tylko moją tajemnicą, a z chwilą publikacji tego posta jest już tajemnicą poliszynela...

PS. Lubię zwracać uwagę na ciekawą strukturę i zmienny w funkcji czasu kolor brzegów kartonika.
Obrazek

Wróć do „Z "Szybkie pytania" warte zachowania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Kazik i 3 gości