Zakupy na geekvape.com

Miejsce na szybkie pytania (nie tylko) początkujących waperów...
Awatar użytkownika
HolyDevil
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 10

Zakupy na geekvape.com

Postautor: HolyDevil » 14 lip 2018, 08:30

Siema, zamówiłem na stronie geekvape kilka produktów nic co podlega pod tpd tylko pin i dolny deck do ammita, drip tip, zestaw narzędzi i drut oporowy. Wybrałem opcje przesyłki eu express za 5 dolców. Moje pytanie ile idzie taka paczka i czy bezpiecznie do mnie dotrze? Ten eu express tp kurier czy zwykła poczta?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
miblah
Administrator
Administrator
Punkty reputacji: 1335
Podziękował: 1153 razy
Otrzymał podzięk.: 836 razy

Zakupy na geekvape.com

Postautor: miblah » 14 lip 2018, 11:39

Trudno powiedzieć. Możliwe ze jesteś pierwszą osobą na tym forum, która zamawia coś ze sklepu gv, bo on jest dosyć nowy.
Ale to Chińczycy - najszybszą paczkę dostałem z Państwa Środka w 11 dni, zwykle idą miesiąc i najczęściej listonoszem pp.

Tak na marginesie, to pod nasza implementację tpd podlega nawet śrubka, bo jest w przepisach ujęta jako cześć "e-papierosa" ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
HolyDevil
Użytkownik
Użytkownik

Re: Zakupy na geekvape.com

Postautor: HolyDevil » 14 lip 2018, 12:10

No tak ale drut oporowy czy narzędzia mogą służyć do różnych rzeczy nie związanych z wapowaniem. Co mam mówić jakby wynikły jakieś problemy z urzędem celnym? :d

Awatar użytkownika
miblah
Administrator
Administrator
Punkty reputacji: 1335
Podziękował: 1153 razy
Otrzymał podzięk.: 836 razy

Zakupy na geekvape.com

Postautor: miblah » 14 lip 2018, 12:18

Z powodu narzędzi, nie ma się absolutnie czym przejmować...
Obrazek
Awatar użytkownika
regis
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 28
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 34 razy

Zakupy na geekvape.com

Postautor: regis » 14 lip 2018, 13:05

Zamawiałem chyba pół roku temu taką sama przesyłką. Dotarło w 12 dni via Amsterdam bez żadnych problemów.
rearus
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 5

Zakupy na geekvape.com

Postautor: rearus » 14 lip 2018, 13:27

01.07 złozyłem zamowienie na deck meshowy do Themisa -> 12.07 dopiero pojawiło się info w systemie DPD -> 13.07 zmieniło status na in transit, też przez amsterdam

Aczkolwiek z tego co patrzyłem jakoś niedawno, to tych decków już nie było na stanie sklepu, więc może to było przeciągnięte ze względu na słabą dostępność.
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 145
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podzięk.: 104 razy

Zakupy na geekvape.com

Postautor: Master_PiT » 14 lip 2018, 16:23

Nie zamawiałem od GV, ale paczki eu registered idą do mnie 5-7dni. Eu express ok 2- 3dni.
Jeśli sprzedawca nada paczkę stosunkowo szybko, to cały transport trwa kilka dni
Awatar użytkownika
werc
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 102
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podzięk.: 53 razy

Zakupy na geekvape.com

Postautor: werc » 15 lip 2018, 11:54

Od żółtych człowieczków kupuję często i gęsto (20-30 przesyłek w m-cu), ostatnio także także sprzęt i części do e-fajków.
Zasada prosta - duże zamówienie (generalnie powyżej 15-20 USD) dochodzi szybciej 2-3 tygodnie, kurierem lub listem poleconym i tutaj uwaga, jeśli jest to polecony UP mają klauzulę z WER W-wa, że nie musi być twojego podpisu na liście przesyłek. Inaczej mówiąc donosiciel może wrzucić (albo i nie) twoją przesyłkę do skrzynki i traktować ją jako doręczoną. Kurier raczej przyniesie do domu :)
Ostatnio otrzymałem parę przesyłek (ekrany LCD) rzez RUCH - wysyłają Omniva (Estonia) i spedytor wybiera najbliższy salon Ruchu w twojej okolicy.
Chińczycy ostro kombinują :) drogi towar wysyłają przez Amsterdam lub Hamburg - chodzi o VAT (cło to pikuś) w tak dużych stacjach nikt (przeważnie) nie weryfikuje paczki do Kowalskiego, a poem ... jest już na terytorium UE :)
Niektórzy przewoźnicy nie chcą przyjmować paczek uznanych za niebezpieczne np. akumulatory, płyny (chemia) - wtedy człowieczki wysyłają np. przez Malezję, Turcję (z tych państw na razie dostałem).
Generalnie nie ma się czego obawiać, paczki dochodzą, rzadko płacę VAT (2x przez 3 lata, za urządzenia pow 500 USD)
Nawet drobiazgi po 0,5 USD dochodzą, tyle, że później. Na dzisiaj mam w trasie przesyłki jeszcze z maja b.r. - ale przeważnie (przy nieewidencjonowanych) trwa to 4-7 tygodni.
Przez 3 lata nie dotarło 1 (jedno)! zamówienie - podejrzewam, że żółty nie wysłał... Co w porównaniu z poprzednimi latami jest zmianą kolosalną (ginęło 50-70%) i to nie obrażając nikogo U NAS - tutaj nastąpiła ogromna poprawa :) - i chwała im za to.
Jedynie czego możesz się obawiać, to że gnojki wyciągną Ci ze skrzynki...
rearus
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 5

Zakupy na geekvape.com

Postautor: rearus » 16 lip 2018, 20:19

A ja skłamałem, bo moja paczka nie poszła do Amsterdamu tylko do Veenendaal, jakby nie patrzeć, daty się zgadzają w poprzednim poście, a dzisiaj doszła :P
Awatar użytkownika
HolyDevil
Użytkownik
Użytkownik

Re: Zakupy na geekvape.com

Postautor: HolyDevil » 18 lip 2018, 14:33

W poniedziałek dostałem od geekvape maila z track number, wklepuje go w śledzenie i dupa "not found".

Wróć do „Szybkie pytanie”