TFV8 BABY - problem z grzałką

Miejsce na szybkie pytania (nie tylko) początkujących waperów...
Przeniesione z Problemy techniczne do Szybkie pytanie on 15 kwie 2019, 14:43 przez Ramses

AgresywnaBiedronka
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0

TFV8 BABY - problem z grzałką

Postautor: AgresywnaBiedronka » 15 kwie 2019, 16:09

SiemkaWitam. Nie wiem o co chodzi: TFV8 BABY, grzałka kupna, moc na grzałkę 60W i problem. Widać że premix nie do końca się spała odparowuje. Czuję na podniebieniu jego posmak. Wie ktoś coś? I pytanie co do samych grzałek do tego Smoka: wie ktoś jaki to materiał i jaka jest najlepsza optymalna temperatura na nie?

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 7729
Podziękował: 3774 razy
Otrzymał podzięk.: 11450 razy

TFV8 - problem z grzałką

Postautor: Tommy Black » 15 kwie 2019, 18:40

AgresywnaBiedronka pisze:Wie ktoś coś? I pytanie co do samych grzałek do tego Smoka: wie ktoś jaki to materiał i jaka jest najlepsza optymalna temperatura na nie?

Wczoraj wiedzieliśmy ale ktoś nam zakosił szklaną kulę. :-P
Grzałek do TFV8 Baby jest mnóstwo dużo i teraz bez tej cholernej kuli trudno nam zgadnąć jaką Ty masz. Temperatura zasadniczo nie powinna Cię interesować albowiem póki co Smok do tego atomizera nie wypuścił żadnej grzałki z drutu temperaturowego.
W Twoim przypadku, skoro poprzez drip dostajesz do paszczy liquid, to najprościej zwiększać moc co 5 W i próbować aż do wyelimiowania strzelania liquidem.
AgresywnaBiedronka
Użytkownik
Użytkownik

TFV8 - problem z grzałką

Postautor: AgresywnaBiedronka » 15 kwie 2019, 18:55

Oj tak, przyda się szklana kula... Wiesz, nie strzela liqudem, tylko jak się zaciągam, to czuję w ustach smak premixu a chmura idzie spora. Teraz pytanie - czy to się w ustach po prostu skrapla, czy ja źle mam ustawione ccw, bo mam ma początku 80W - na 0.5sec., później na 60W i co 0.5sec. schodzę do 55W.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik

TFV8 - problem z grzałką

Postautor: Tommy Black » 15 kwie 2019, 19:00

No to ten liquid w ustach powinien być co najmniej ciepły. :)
Masz bardzo dziwne te ustawienia. Może jedak powiesz jaka to grzałka :-P i zamiast się bawić w tryb curve po prostu ustaw sobie prawidłową moc w Watach. Jeśli będzie wszystko ok, dopiero wtedy ustawisz sobie ten własny tryb pracy.
AgresywnaBiedronka
Użytkownik
Użytkownik

TFV8 - problem z grzałką

Postautor: AgresywnaBiedronka » 15 kwie 2019, 19:50

Grzałka taka jak w zestawie z tego Smoka V8 Baby Q2 Core (3.0T) 40-80W, Best 55-65W - tak jest napisane.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik

TFV8 - problem z grzałką

Postautor: Tommy Black » 15 kwie 2019, 20:48

AgresywnaBiedronka pisze:Grzałka taka jak w zestawie z tego Smoka V8 Baby Q2 Core (3.0T) 40-80W, Best 55-65W - tak jest napisane.

Czyli taka:

Obrazek

Więc ja dla takiej grzałki używam mocy 50 W i jest to moc optymalna. Dla takiej grzałki używanie trybu CCW jest całkiem bez sensu.Jej konstrukcja nie wymaga początkowego mocniejszego rozgrzania i późniejszego, łagodnego spadku. Oczywiście pewne korekty może wymusić tu gęstość liquidu.
Nie bardzo to rozumiem, mało się znasz na ein a na początek zabierasz się za opcje dla zaawansowanych waperów... :-P
AgresywnaBiedronka
Użytkownik
Użytkownik

TFV8 - problem z grzałką

Postautor: AgresywnaBiedronka » 15 kwie 2019, 22:08

Tu przyznam Ci rację że jeszcze dużo do odkrycia mam tylko dziwił mnie właśnie ten posmak ale to chyba wina skraplania tej gęstej mgiełka dałem na 50 jak napisałeś zobaczymy jaki będzie efekt

Tu przyznam Ci rację, że jeszcze dużo mam do odkrycia, tylko dziwił mnie właśnie ten posmak. Ale to chyba wina skraplania tej gęstej mgiełki. Dałem na 50W - jak napisałeś. Zobaczymy jaki będzie efekt.

Wróć do „Szybkie pytanie”