Pomoc w wyborze starter kita do 200 zł.

Tutaj trafiają warte zachowania wątki z działu "Szybkie pytanie". Takie szybkopytaniowe archiwum... ;)
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc w wyborze starter kita do 200 zł.

Postautor: salto » ndz maja 26, 2019 11:39 pm

Oglądnij go dokładnie w sklepie, w sesnie zrób mu kontrolę techniczną, której nie przeszedł w fabryce i wgraj mu >>ten<< program. Rzecz w tym, że inhalatory są drogie, >>tyle<< kosztuje zrobienie porządnego zasilania w Europie, Chińczycy jadą po bandzie, jeśli chodzi o inżynierię. Pośrednim rozwiązaniem jest zakup sprzętu zaprojektowanego w Europie/USA, montowanego w Chinach, na amerykańskiej elektronice oraz oprogramowaniu. Tyle, że to i tak 3-6 stów na samo zasilanie. Cena ta wynika głównie z kosztów zaprojektowania oraz przetestowania urządzenia. Chińczycy sprzedają prototypy.

:beer:
Obrazek
d33p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 20, 2019 3:27 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Pomoc w wyborze starter kita do 200 zł.

Postautor: d33p » ndz maja 26, 2019 11:21 pm

Budżet ~260zł cały kit (myślę właśnie zostać przy max 260pln) i nie chce dobijać do 300, bo oczywiście muszę jeszcze doliczyć liquidy etc.

Co do "używek" mogłem użyć innego określenia, dopiero jak przeczytałem twój post za drugim razem zrozumiałem, że moja wiadomość mogła zostać zrozumiana w innym sposób niż było to pierwotnie zamierzone. No ale tutaj już @
Awatar użytkownika
Azgar
wytłumaczył, czyli jeśli ktoś będzie chciał sprzedać używany sprzęt będzie słodził, mówił że dbał, same pozytywy byle sprzedać, a przy nowym sprzęcie jednak będę miał świadomość sprawności. Chociaż jeśli znajdzie się coś naprawdę ciekawego, zadbanego i nie długo używanego to też na pewno się zastanowię.
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc w wyborze starter kita do 200 zł.

Postautor: salto » ndz maja 26, 2019 10:39 pm

A jaki masz teraz budżet?

PS Zauważyłem też teraz, że w innym kontekście odczytałem pytanie o sens używek. Mianowicie w >>takim<<.. Jeżeli chodzi o używany sprzęt, to jak najbardziej ma on sens. W zasadzie tak samo jak używki, jednak różne definicje pojęć sporo zmieniają w odbiorze wiadomości. Technicznie zupełnie nie obchodzi mnie to czy rzucasz czy zaczynasz nałóg, w tym drugim przypadku natomiast nie zwykłem pomagać we wje**niu się w coś z czego sam próbuję się wykaraskać.
Obrazek
d33p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 20, 2019 3:27 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Re: Pomoc w wyborze starter kita do 200 zł.

Postautor: d33p » ndz maja 26, 2019 10:04 pm

@
Awatar użytkownika
salto
nie czuje urazy ale dla ogólnego, lepszego odbioru polecam mniej komentować autora a bardziej kierować wypowiedź jednak w zakresie tematu.
Jeśli chodzi o pieniądze na lq no to wiadomo tego nie wliczam w cenę i też o to się nie martwię.
Ogólnie jestem osobą która dba o sprzęt, znając wartość dbam o daną rzecz, nie znając wartości dbam jeszcze bardziej, nie mam tendencji również do chodzenia "pod wpływem" co zmniejsza możliwość rozwalenia sprzętu po "pijaku". Dlatego tak bardzo zastanawia mnie wytrzymałość sama w sobie sprzętu, bo wiem że będę o niego dbał.

Aktualnie zmieniłem decyzje, postanowiłem jednak podnieść budżet dla "własnego dobra"
Tommy Black pisze:No to ja Ci zaproponuję:

Wismec Sinuous P80 TC

+ ELLO Duro.

Ciągle oczywiście czekam na inne propozycje lecz póki co jednak najbardziej przekonała mnie ta opcja.
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc w wyborze starter kita do 200 zł.

Postautor: salto » ndz maja 26, 2019 9:47 pm

@
Awatar użytkownika
d33p
jeżeli się pomyliłem i faktycznie chcesz rzucić palenie a nie zacząć nałóg, to przepraszam.

W cenie 200 zł najlepszym zestawem, jaki możesz kupić, są dwa Exceedy 19. Masz wtedy zapasowy sprzęt w razie awarii jednego z urządzeń, możliwość wapowania dwóch różnych liquidów w tym samym czasie oraz wapowania wtedy, gdy jedno z urządzeń się ładuje. Nie jest pytaniem czy sprzęt się zepsuje, ale kiedy. Może Ci on wpaść do rzeki na przykład. Musisz mieć plan, co wtedy zrobić. Inaczej zapalisz papierosa. Wszystkie pieniądze ponad to, przeznacz na liquidy, będziesz ich - przede wszystkim - potrzebował.

:beer:
Obrazek
Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Pomoc w wyborze starter kita do 200 zł.

Postautor: Azgar » ndz maja 26, 2019 8:21 pm

W przypadku używanych zasilań jest tak jak z samochodem, mimo iż wszystko może się wydawać idealne to niespodzianki mogą na nas czekać na każdym kroku.
Zależy jak dbał o sprzęt poprzedni właściciel.
To loteria.

Prawda jest taka że jeśli chodzi o tanie sprzęty (i drogie też) to jak dbasz tak masz, jednemu wytrzyma 3 miesiące innemu 2 lata.

Ale nikt z nas nie zna 100% rynku i każdy polecał to czego był pewien.
(Przynajmniej tak przypuszczam)

Myślę że lepiej trzymać się kupna nowego sprzętu.
Pamiętaj że kodeks cywilny gwarantuje ci 2 letni okres czasu na złożenie "rękojmi". Wtedy sklep/serwis ma 14 dni na rozpatrzenie więc nawet jeśli coś się stanie po okresie gwarancyjnym (gwarancja nie jest regulowana prawnie) to nadal można coś zdziałać.
Skoro można coś zdziałać to nie będą to "pieniądze rzucone w bloto.".
d33p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 20, 2019 3:27 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Pomoc w wyborze starter kita do 200 zł.

Postautor: d33p » ndz maja 26, 2019 8:09 pm

Odpowiedź dla Panów wyżej
------------------------------------------------
Widzę, że są osoby, które - uwaga - NIE MUSZĄ pomagać, czują się lekko zbulwersowane długim wątkiem jak i niezdecydowaniem. Nikt wam nie każe odpisywać na mój post, jeśli nie podoba wam się post/zapytanie po prostu - uwaga - NIE ODPOWIADACIE.
-Jeśli tak jak napisałeś jestem "gimnazjalistą", to nie twoją rolą będzie przejmowanie się czy będę miał e-papierosa, bo w takich przypadkach to sprzedający jest zobowiązany przestrzegać prawa które wyraźnie mówi "Zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych, papierosów elektronicznych lub pojemników zapasowych osobom do lat 18" (art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 9 listopada 1995r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych).
Nie waszym zadaniem jest również przypuszczanie czy ktoś rozpoczyna nałóg czy go kończy. Każda pełnoletnia osoba sama decyduje o tym czy chce przyjmować coś co potencjalnie jest uznawane za szkodliwe.
-Czemu szukam sensu zakupu iJusta? Może Cie to zdziwić, ale jedna już tu osoba, która zna się na tych sprawach, mogła mi tylko napisać "nie wiem, nie używałem, używałem takiego *przykład*, jest troszkę tani, ale pozytywnie mnie zaskoczył*. Twoje wypowiedzi są równe "HURR DURR 200zł tanie gówno, tylko za 500 zł, nic taniej nie kupisz, ijusty są chujowe, j*bać każdego kto ma ijusty".
-Ten podpunkt też jest dobry: "szuka sensu używek" - Czy osoba nie znająca się (podkreśliłem to w pierwszym poście) jest w stanie powiedzieć jak wytrzymała jest elektronika w jakimkolwiek e-papierosie?
Dość logiczne, że jeśli pytam czy używane e-faje mają sens, to pytam czego mogę się spodziewać po używanym sprzęcie, czy taki sprzęt może być skatowany przez ładowanie całego e-fajka, a nie wsadzanie do oddzielnych ładowarek.

-Jeśli też podejrzewacie KOGOKOLWIEK o bycie trollem, zgłoście to administratorowi, a nie piszcie bezsensownych postów. Jak twój post w całości rozumiem @
Awatar użytkownika
Pelikan2
, tak już następny ma chyba na celu pokazanie "WIELKICH" umiejętności detektywistycznych :) Lecz nadal uważam, że to nie jego sprawa czy ktoś zaczyna/kończy i ile ma lat.

-Czemu ciągle drążę tematu? Tutaj mam proste wytłumaczenie. Wiele osób które szuka starter kita w niskiej cenie (przykładowo 200zł) wpisuje frazę "starter kit do 200zł" i ustawia wyszukiwania od najnowszych. Jeśli znajdą ten temat, widzą wiele sensownych postów (pare niezwiązanych z tematem), tylko że oni mogą mieć już konkretne zapotrzebowania i trochę inne wymagania niż kompaktowy-Wismec, mocniejszy-tesla etc. Zobaczą pierwszą poradę "Wismeca", pomyślą "To nie dla mnie, chce coś mocniejszego", więc przeskrolują i znajdą jeszcze parę propozycji, i w którejś z nich będzie ta, która odpowiada ich wymaganiom.
Myślenie, że ten temat będzie przeglądała tylko osoba, która zaczęła tą dyskusję oraz chętne osoby, które chcą pomóc jest po prostu głupie. Tworząc jakąś dyskusje nie masz na celu tylko pomoc sobie, ale jeśli już możesz, starasz się wyczerpać temat na tyle, aby inne osoby, które przeczytają ten temat znalazły również odpowiedź na swoje pytania.
Tutaj argument, że "nikt nie kupuje e-papierosów za 200zł" jest dość słaby, bo w takim państwie jak Polska, wiele osób nie wyda od razu 5000 zł na e-papierosa, bo ktoś forum, z wieloletnim doświadczeniem, takiego ma.
Jeśli ktoś tak uważa to chyba nie wie jak wiele osób idzie do sklepu i pyta "co mogę wziąć do ~200zł".

Ps.
(ii) młodzi wierzą w stereotypy, m.in. że Rumuni i Romowie, to ta sama grupa etniczna oraz w to, że bieda jest ujmą. Na mój - pod tym kątem spreparowany - post nie odpowiedział jak człowiek dorosły, w stylu: "A widziałeś kiedyś Rumunkę, na żywo, młody?"
Co ma piernik do wiatraka? W ogóle nie skomentowałem tego fragmentu, więc chyba brakuje argumentów ALBO chwalisz się wiedzą którą wygooglowałeś 5min wcześniej. Gość chce, aby temat o e-papierosie zmienił się w dyskusję o Rumunach, bo wygooglował informacje o nich. :)

Jeśli @
Awatar użytkownika
salto
masz coś jeszcze do dodania napisz mi to na PW, jeśli uważasz że jestem trollem, użyj opcji "zgłoś ten post" i nie śledź dalszych postów w temacie "gimnazjalisty" Panie Sherlocku :)
------------------------------------------------
Więc ponawiam pytanie dot. używanych e-papierosów. Czy w tych tańszych modelach elektronika jest tak delikatna i nie warto wierzyć w jej wytrzymałość, nawet gdy ktoś ładował baterie oddzielną ładowarką i ogólnie dbał o sprzęt? Jeśli jednak niektóre używki mają sens, to na co zwracać uwagę przy zakupie?
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc w wyborze starter kita do 200 zł.

Postautor: salto » ndz maja 26, 2019 10:16 am

Pelikan2 pisze:Trochę pachnie mi to trollem

... albo gimanzjalistą**.
Być może kolega rozpoczyna właśnie nałóg a nie, jak zakładamy w ciemno, go kończy.

:beer:

** Świadczy o tym kilka faktów:
(i) szuka bezskutecznie potwierdzenia sensu zakupu iJusta, a kto używa iJustów?
https://www.youtube.com/watch?v=HU9JIphUGnM
(ii) młodzi wierzą w stereotypy, m.in. że Rumuni i Romowie, to ta sama grupa etniczna oraz w to, że bieda jest ujmą. Na mój - pod tym kątem spreparowany - post nie odpowiedział jak człowiek dorosły, w stylu: "A widziałeś kiedyś Rumunkę, na żywo, młody?"
Obrazek
(iii) szuka sensu używek:
d33p pisze:W takim razie czy używki mają sens?

(iv) ignoruje rady starszych, nie słucha lub nie rozumie porad.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pelikan2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: sob maja 05, 2018 10:51 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podzięk.: 284 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc w wyborze starter kita do 200 zł.

Postautor: Pelikan2 » ndz maja 26, 2019 4:23 am

d33p pisze:W takim razie czy używki mają sens?
Gdzie za takimi patrzeć w razie czego?


Trochę ostro i może nieprzyjemnie, ale wybacz mi, bo ten temat powinien być zamknięty kilka postów wcześniej,

Do 200zł nie kupisz w Polsce porządnego zestawu, w sklepie stacjonarnym. Z akumulatorem i najlepiej jeszcze z zestawem grzałek i żeby zostało coś na "olejki"
Koledzy wyżej napisali, że jedyną możliwością jest Stick - bo jak nie chcesz dołożyć te 60-70 zł to nic nie da się zrobić.

Trochę pachnie mi to trollem, bo albo nie czytasz odpowiedzi, albo robisz sobie z nas żarty.
@
Awatar użytkownika
Tommy Black
zaproponował Ci całkiem fajny zestaw za 250-260zł i jak nie jesteś w stanie dołożyć te 60 dych to się wstrzymaj, poczekaj i dopłać, albo kup stica.

P.S
Przepraszam za ton wypowiedzi.
Obrazek
d33p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 20, 2019 3:27 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Re: Pomoc w wyborze starter kita do 200 zł.

Postautor: d33p » sob maja 25, 2019 10:37 pm

W takim razie czy używki mają sens?
Gdzie za takimi patrzeć w razie czego?

Wróć do „Z "Szybkie pytania" warte zachowania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości