Pomoc w wyborze starter kita do 200 zł.

Miejsce na szybkie pytania (nie tylko) początkujących waperów...
d33p
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0
Otrzymał podzięk.: 1 raz

Postautor: d33p » 23 maja 2019, 16:44

Ogólnie chciałem znaleźć coś w sklepach stacjonarnych, żeby przejść się zobaczyć czy będzie mi to odpowiadało etc. Dalej jednak nie wiem, na co zwracać potencjalnie uwagę. Chciałbym coś z wymienialnym akumulatorem, żebym w razie awarii mógł wymienić tylko aku a nie całą e fajke.

+ pytanie do kogoś kto posiadał/posiada lub używał iJusta 21700 - jak się sprawował, czy jest wart swojej ceny i jak z żywotnością?

GeciKowy
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 13
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podzięk.: 20 razy

Postautor: GeciKowy » 23 maja 2019, 16:59

Dwie bardzo rozsądne propozycje już padły i myślę, że powinieneś się w ich kierunku ukłonić. Propozycja od Tommy Black i Azgar, jedna jak i druga jest słuszna.
W tym pierwszym faktem jest, że musisz doskrobać nieco więcej budżetu i dokupić najlepiej zewnętrzną ładowarkę jak i akumulator, opcja druga natomiast jest bliższa budżetowi natomiast może być problem aby bateria wytrzymała cały dzień co też nie koniecznie stanowi problem, bo wystarczy ładowarka od telefonu i gniazdko w pobliżu.
Sam osobiście wybrałbym opcję Wismec + Ello Duro. Na start kupisz jeden akumulator i najtańszą ładowarkę zewnętrzną np. z E-Dymu. Z czasem wyrwiesz z czeluści portfela na drugi akumulator, który będziesz mógł mieć w kieszeni, gdyby gdzieś w plenerze zbrakło Ci prądu. W zamian za niekoniecznie duże pieniądze dostaniesz naprawdę fajny zestaw. Grzałki do Ello Duro, to prawie połowa kosztu - przykładowo grzałki do atomizerów Smoka a są równie dobre jak i nie lepsze :)
d33p
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: d33p » 23 maja 2019, 17:09

Ogólnie z dostępem do prądu nie będzie problemu bo często mam przy sobie powerbanka 10000mah ale jednak nie chciałbym przekraczać tego budżetu jak na pierwszy raz. Dalej chce zostać przy MAX 200zł + jakieś olejki ale to nie w cenie. Co do ładowarki/drugiej baterii to zapewne dokupię po miesiącu czasu jeśli już oswoję się z e-fajką i przyswoję trochę więcej wiedzy, nie jest tutaj problemem kasa tylko granica którą sobie postawiłem już chwilę temu i chcę się jej trzymać.
Chce możliwie najlepszego e papierosa wybrać w tej kwocie ale też chce żeby mi posłużył jakiś czas.

#edit.
Kwota 200 zł to jest kwota którą chce wydać na sam początek, wiadomo że z czasem dokupie ładowarke, drugi aku ale chce żeby w pierwszym zakupie zamknąć się w granicy 200zł z pełnym kitem (góra, dół + aku)
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 282
Otrzymał podzięk.: 184 razy

Postautor: salto » 23 maja 2019, 18:23

d33p pisze:Kwota 200 zł to jest kwota którą chce wydać na sam początek, wiadomo że z czasem dokupie ładowarke, drugi aku ale chce żeby w pierwszym zakupie zamknąć się w granicy 200zł z pełnym kitem (góra, dół + aku)

Wypisz zestawy, które znajdziesz do 200 zł (wraz z ceną) a my Ci podpowiemy, który jest najlepszy.
d33p
Użytkownik
Użytkownik

Re: Pomoc w wyborze starter kita do 200 zł.

Postautor: d33p » 23 maja 2019, 18:34

Właśnie w tym problem że nie znam się na tym, nie wiem gdzie i czego szukać to że popatrze na necie na RANDOMOWE (dla mnie) kity nie oznacza że znajde coś wartego uwagi, nie wiem na jakie firmy patrzeć, na jakich stronach szukać etc. Dlatego zgłosiłem się tutaj żeby ktoś mi doradził co kupić etc
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 282
Otrzymał podzięk.: 184 razy

Postautor: salto » 23 maja 2019, 18:57

d33p pisze:Właśnie w tym problem że:
(A) nie znam się na tym, nie wiem gdzie i czego szukać
(B) to że popatrze na necie na RANDOMOWE (dla mnie) kity
(C) nie oznacza że znajde coś wartego uwagi,
(D) nie wiem na jakie firmy patrzeć,
(E) na jakich stronach szukać etc.
Dlatego zgłosiłem się tutaj żeby ktoś mi doradził co kupić etc

A: my też nie znamy się na zestawach do 200 zł, dodatkowo sądzimy, że - poza >>tym<<kitem - nie ma nic wartego uwagi w tej cenie;
B: znajdź losowo, rzecz w tym, aby zestaw {atomizer, zasilanie, ogniwo} ksztował <= 200 zł;
C: tym się nie martw, podpowiemy Ci co wybrać;
D: na dowolne, w tej cenie nie ma to zupełnie znaczenia;
E: na każdej, której sklep masz w okolicy;

:beer:
wschodni9
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: wschodni9 » 23 maja 2019, 19:16

Ew. W tym miesiącu kup zasilanie +aku a w przyszłym atomizer. Ew. Atomizerek jakiś używany na trawniki, chociaż ja jestem zwolennikiem kupowania nowych.

Wysłane z mojego COR-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Punkty reputacji: 5803
Podziękował: 2181 razy
Otrzymał podzięk.: 3147 razy

Postautor: Haze » 23 maja 2019, 20:05

@
Awatar użytkownika
d33p
<- @
Awatar użytkownika
salto
usiłuje Ci w niespotykanie dla niego :mrgreen: cierpliwy sposób wytłumaczyć, że W TEJ CENIE NIE MA ZESTAWU, który z czystym sumieniem moglibyśmy Ci polecić. Wszelkie sticki zawszę będą jakoś Cię ograniczać, jak nie bateria, to parownik. Oczywiście są zestawy lepsze i gorsze, oprócz poleconego przez salto Exceeda jest jeszcze SMOK P22, TUTAJ masz recenzję, jest tańszy od iJusta (którego niestety nie testowałem) a zrobił na mnie całkiem przyzwoite wrażenie.
Awatar użytkownika
Azgar
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 1770
Podziękował: 807 razy
Otrzymał podzięk.: 736 razy

Postautor: Azgar » 23 maja 2019, 20:15

A może parownik z zestawu Joyetech Exceed i Tesla Falcons?

Wbudowany akumulator 2000mAh ale taki zestaw zmieści się w 150zł.

Szkiełko zamiennie kosztuje 8,90
Grzałki 8,90
Zasilanie 99,90
Parownik 49,90.
I zakupy zrobisz w jednym miejscu czyli w E- *czajniczek* .

Tyle że to już przerost formy nad treścią bo za trochę niższą cenę możesz mieć zestaw Joyetech Exceed I drugą zapasową baterię....
Awatar użytkownika
Pelikan2
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 134
Podziękował: 209 razy
Otrzymał podzięk.: 196 razy

Postautor: Pelikan2 » 23 maja 2019, 22:15

Uważam, że masz zbyt duże wymagania, jak na budżet.
Niestety cudów nie ma i albo dopłacisz te 50-80zl, albo zostaje jakiś stick.
Granicę, którą sobie postawiłeś jest zbyt niska, aby doradzić jakiś sprzęt, z którego faktycznie będziesz zadowolony i który z czystym sumieniem można polecić.

To tak jakbyś chciał kupić nowy samochód do 30 tyś a w tej kwocie mieści się jedynie Dacia Logan w podstawowej wersji.
Pojechać, pojedzie, gwarancje ma, mało pali, ale czy polecisz z czystym sumieniem to auto komuś, kto szuka czegoś w miarę porządnego.
Tak samo z EP, do absolutnie sztywnej granicy 200zł jest wręcz niemożliwe znaleźć coś dobrego, i to najlepiej jeszcze nowe i w sklepie stacjonarnym.
Owszem znajdziesz EP do 200zł, tak jak samochód do 30tyś, ale no właśnie.
Obrazek

Wróć do „Szybkie pytanie”