Ijoy Diamond PD270 i problem z TC

Tutaj trafiają warte zachowania wątki z działu "Szybkie pytanie". Takie szybkopytaniowe archiwum... ;)
Benecjusz
Płeć: nieokreślona

Re: Ijoy Diamond PD270 i problem z TC

Postautor: Benecjusz » sob cze 15, 2019 3:16 pm

TCR ustawiony na 98 i 32W wypadają jak na razie najlepiej.
Awatar użytkownika
Ramses
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 985
Rejestracja: pt sty 11, 2019 10:02 pm
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 4072 razy
Otrzymał podzięk.: 2169 razy
Płeć: Mężczyzna

Ijoy Diamond PD270 i problem z TC

Postautor: Ramses » sob cze 15, 2019 2:42 pm

Nie znam tego sprzętu. Być może ma jakąś kombinację przycisków blokującą grzałkę. Ustaw TCR, następnie moc - niższą niż będziesz normalnie używał - i powoli ją podnoś. Wskazaniami temperatury na razie się nie przejmuj - wyregulujesz ją (wyskalujesz wskazania) TCR-em wtedy, gdy będziesz mógł w miarę normalnie korzystać z tego trybu.
Obrazek
Benecjusz
Płeć: nieokreślona

Re: Ijoy Diamond PD270 i problem z TC

Postautor: Benecjusz » sob cze 15, 2019 2:20 pm

Ma możliwość ustawienia na 50. Bardziej martwi mnie to, że gubi zablokowaną rezystancję i po 5 minutach postoju ustawia "na zimno" od nowa.
Awatar użytkownika
Ramses
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 985
Rejestracja: pt sty 11, 2019 10:02 pm
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 4072 razy
Otrzymał podzięk.: 2169 razy
Płeć: Mężczyzna

Ijoy Diamond PD270 i problem z TC

Postautor: Ramses » sob cze 15, 2019 2:15 pm

Benecjusz pisze:Ustawianie samej temperatury daje tylko mniejsze lub większe poparzenie języka. TCR też zmieniałem w zakresie 88-105 z minimalnym skutkiem.

Sprawdź jaki masz zakres TCR w boxie. Jeśli możesz zjechać w dół z wartością, ustaw około 50. To będzie punkt wyjściowy, od którego możesz zacząć bardziej precyzyjną regulację.
Jeśli box nie ma możliwości ustawienia tak niskiego TCR, - patrz odpowiedź @
Awatar użytkownika
salto
:smile:
Obrazek
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Ijoy Diamond PD270 i problem z TC

Postautor: salto » sob cze 15, 2019 1:43 pm

Benecjusz pisze:Proszę szanownych, doświadczonych forumowiczów o choćby minimalne rozjaśnienie mojej ciemnoty

Ciemnota, to pracownicy firmy IJOY. Pomimo, że sami uważają inaczej, cyt. "The IJOY Groups consist of some of the most state of the art technology companies in the field of consumer electronic, [...]".

Benecjusz pisze:ten box po prostu nie nadaje się do TC

Istotnie, to urządzenie nie działa.

Co ciekawe, to algorytm wykorzystywany w TC do regulacji temperatury, tj. regulator proporcjonalno-całkująco-różniczkujący powstał w 1911r., jest znakomicie opisany w literaturze, większość regulatorów przemysłowych działa na jego zasadzie. Natomiast w latach '20 XXI w., tj. sto lat poźniej (!) niemal nikt w branży EIN, nie potrafi go oprogramować. Tak wygląda ciemnogród właśnie.


:beer:
Obrazek
Benecjusz
Płeć: nieokreślona

Ijoy Diamond PD270 i problem z TC

Postautor: Benecjusz » sob cze 15, 2019 12:48 pm

Witam,

zachciało mi się ostatnio zmienić kanthal na coś bardziej "pro" więc zakupiłem drut SS316L. Grzałki skręciłem na 6 zwojów z odstępem i 3mm średnicy, dało to 0,28 ohma. W dualu chodzą na Ammit Dual Coil v2. Z transportem raczej nie ma problemu bo ani nie za mokro ani bobra nie ma. Dwa problemy które napotkałem i walczę z nimi od wczoraj to ustawienie temperatury i zablokowanie rezystancji. Próba blokowania "na zimno" skutkuje podaniem około 5W na grzałki i minimalną chmurą. Ustawianie samej temperatury daje tylko mniejsze lub większe poparzenie języka. TCR też zmieniałem w zakresie 88-105 z minimalnym skutkiem. Albo robię coś bardzo źle albo ten box po prostu nie nadaje się do TC. Proszę szanownych, doświadczonych forumowiczów o choćby minimalne rozjaśnienie mojej ciemnoty :)

Wróć do „Z "Szybkie pytania" warte zachowania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości