Atomizerek i reszta smoczydawców

Tutaj trafiają warte zachowania wątki z działu "Szybkie pytanie". Takie szybkopytaniowe archiwum... ;)
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

Atomizerek i reszta smoczydawców

Postautor: Krytyk » sob sie 17, 2019 8:41 am

OneOfDragons pisze:@Krytyk na kacu
Co do trybu TCR znasz się na ustawieniu SS316L na atomizerze do MTL? Mam problem pewien. Ustawiłem MODa na 0.00090 i nie mogę wapować, bo jest problem z blokadą temperatury.
Ktoś miał coś podobnego?

MTL nie używam.

Mogę się wypowiedzieć tylko z perspektywy DTL, że jak coś jest nie tak, to pokombinuj z ustawieniami. Dużo też zależy od moda. Niektóre nie radzą sobie zbyt dobrze z kontrolą temperatury. Jest też sprawa ustawienia watów. Ja ustawiałem trochę więcej niż to, co używałem w trybie VW.
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
OneOfDragons
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: ndz lip 14, 2019 12:55 am
Lokalizacja:
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podzięk.: 26 razy
Płeć: nieokreślona

Atomizerek i reszta smoczydawców

Postautor: OneOfDragons » sob sie 17, 2019 4:59 am

@
Awatar użytkownika
Krytyk
na kacu
Co do trybu TCR znasz się na ustawieniu SS316L na atomizerze do MTL? Mam problem pewien. Ustawiłem MODa na 0.00090 i nie mogę wapować, bo jest problem z blokadą temperatury.
Ktoś miał coś podobnego?
Pozdrawiam, OneOfDragons
Awatar użytkownika
OneOfDragons
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: ndz lip 14, 2019 12:55 am
Lokalizacja:
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podzięk.: 26 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Atomizerek i reszta smoczydawców

Postautor: OneOfDragons » pn lip 29, 2019 9:21 pm

Czyli można powiedzieć, że srebro, złoto i platyna to taki lekki wymysł. Jak już to kręcić dla pokazu takie grzałki.
Pozdrawiam, OneOfDragons
Awatar użytkownika
Jacop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: czw lip 04, 2019 10:33 am
Lokalizacja: Tczew
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podzięk.: 109 razy
Płeć: Mężczyzna

Atomizerek i reszta smoczydawców

Postautor: Jacop » pn lip 29, 2019 8:06 am

Z tym srebrem to w zamyśle miało być wpierw przygotowanie teoretyczne, potem testy - takie ładne z wykresami (w końcu kupiłem sobie DNA250 ) :) ale wobec ustaleń kolegi uważam , że nie ma to większego sensu. Przecież chodzi o to głównie, żeby było zdrowiej a w tym przypadku na zdrowie raczej by mi to nie wyszło.
Szukam Ambition Mods - Full Kit Converter 50W
Znudził ci się, napisz
Awatar użytkownika
OneOfDragons
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: ndz lip 14, 2019 12:55 am
Lokalizacja:
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podzięk.: 26 razy
Płeć: nieokreślona

Atomizerek i reszta smoczydawców

Postautor: OneOfDragons » ndz lip 28, 2019 10:47 pm

To bardzo przydatna recenzja użytkowania srebra. Dziękuję za taką poszerzoną odpowiedź, sądzę że innym też się przydała. Sporo też osób pewnie myśli, że wapowanie na srebrze to nie najlepszy wybór.
Ja powiem tak. Gdybym coś miał robić ze srebrem w celach waperskich to na pewno nie aktywnie użytkował ten metal. Jednak coś co można by było zrobić to choćby ozdobę. A najlepiej zdjęcia grzałki takowej zrobionej przez nas samych.

Pozdrawiam i dzięki jeszcze raz.
Awatar użytkownika
FreeVapingPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 177
Rejestracja: pt gru 21, 2018 2:21 pm
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 548 razy
Otrzymał podzięk.: 247 razy
Płeć: Mężczyzna

Atomizerek i reszta smoczydawców

Postautor: FreeVapingPL » ndz lip 28, 2019 7:24 pm

Jacop pisze:Dla ciekawskich, właśnie napisałem do kół. FreeVapingPL o sprawdzenie kwestii dotyczących drutu z czystego srebra. Jak będę znał odpowiedz co do używalności w trybie TC natychmiast się podzielę


Piszę jako teoretyk, bo nie używałem srebra.

ZALETY (wg mnie):
1. TCR 380, czyli 4 razy wyższy niż w przypadku SS316. Współczesne zasilania nie będą mieć problemów z pomiarem różnicy rezystancji, a więc z szacowaniem temperatury.
2. Wysoka przewodność cieplna (chyba najwyższa wśród metali), a więc czas rozgrzania grzałki jest minimalny.
3. W czystej postaci ma właściwości bakterio- i grzybobójcze.


WADY (wg mnie):
1. Niska rezystancja 0.31ohm/m (chyba najmniejsza wśród metali), podczas gdy SS316L ma rezystacje 14.7ohm/m. Jak to się przekłada na praktykę? Korzystając z danych wg https://www.steam-engine.org patrz na takie porównanie – weźmy w miarę dużą grzałkę - średnica 3mm, 8 zwojów, drut o grubości 0.4mm – to da odpowiednio rezystację:
    0.768 Ω dla SS316L
    0.012 Ω dla srebra
Więc używając srebra musiałbys tworzyć jakieś ogromne grzałki, bo ta z przykładu ma rezystancje poniżej 0.1ohm. Zapominij o dual coils. Nie możesz robić nic co zmniejszy rezystancję grzałki, czyli plecionki, claptony itp. odpadają.
Potrzebujesz też zasilania, które radzą sobie z grzałkami o rezystanji >=0.1 ohm.
Możesz też pomyśleć o znacznie cieńszym drucie. To zwiększy rezystancję.
SSvsSilver_resistance.png


2. Skłonność do korozji. Srebro wystawione na powietrze reaguje z ozonem oraz ze znajdującymi się w atmosferze tlenkami siarki. Nie wiem jak zareaguje ze składnikami aromatów, ale już mi się to nie podoba. Pamiętaj, że samo srebro nie jest toksyczne, ale jego związki są i mogą wykazywać działanie rakotwórcze.
3. Razem ze złotem, jest najmiększym z materiałów jakie moża znaleźć w dyskusjach na tematy EIN. Więc będzie słabo trzymał kształt grzałki przy układaniu setupu.
4. Najniższa temperatura topnienia wśród materiałów stosowanych na grzałki.

PODSUMOWANIE
Każdy może inaczej ocenić przydatność srebra do celów waperskich. Dla szukających silnych wrażeń i kochających ryzyko będzie to super matriał. Ja rezygnuję.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Awatar użytkownika
Maciejko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 11:36 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1235 razy
Otrzymał podzięk.: 1684 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Atomizerek i reszta smoczydawców

Postautor: Maciejko » ndz lip 28, 2019 11:53 am

Warto próbować różnych rzeczy. Każdy ma własne upodobania i to co dla jednego jest kiepskie, dla drugiego może być objawieniem. Można szukać używanych parowników, bo czasem się uda kupić coś fajnego w dobrej cenie. Ale z chmurzeniem jest podobnie, jak z wieloma innymi pasjami. Często-gęsto jest to nieustanne poszukiwanie tego, co sprawia najwięcej przyjemności. :)
Awatar użytkownika
OneOfDragons
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: ndz lip 14, 2019 12:55 am
Lokalizacja:
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podzięk.: 26 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Atomizerek i reszta smoczydawców

Postautor: OneOfDragons » ndz lip 28, 2019 11:46 am

Naprawdę ciekawą opcją może być RDTA, które ma baza przy drip tip a jego komin jest poniżej, co powinno działać jak RDA, jednak ze zbiorniczkiem na nasze paliwo. Jednak skoro różnice się zacierają to wiele nie zmienia.
Jednakże smak jak mówiliście może się odczuwać inaczej na różnych parownikach, więc chodzi tu nie o rodzaj a o konkretny atomizer, a dokładniej jego technologia.
Pozdrawiam, OneOfDragons
Awatar użytkownika
8A5HUD4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 738
Rejestracja: wt lis 13, 2018 2:39 pm
Lokalizacja: Valhalla
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 653 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Atomizerek i reszta smoczydawców

Postautor: 8A5HUD4 » ndz lip 28, 2019 11:32 am

@
Awatar użytkownika
Maciejko
- fakt. Poprawione, jeszcze się do końca nie rozbudziłem.
Każdy ma swojego "złotego Graal'a", dla jednego to RTA, dla drugiego RDA, a dla trzeciego RDTA. W dzisiejszych czasach się to trochę zatarło, te wszystkie różnice w oddawaniu smaku.
Galar i Fjalar jednak częstowali miodem tylko tych, których lubili, a nie lubili nikogo prócz siebie.
Awatar użytkownika
Maciejko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 11:36 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1235 razy
Otrzymał podzięk.: 1684 razy
Płeć: Mężczyzna

Atomizerek i reszta smoczydawców

Postautor: Maciejko » ndz lip 28, 2019 11:28 am

@
Awatar użytkownika
8A5HUD4
jeżeli Twoja własna i zależna od Twoich odczuć, to chyba raczej subiektywna opinia. Określenie "moja obiektywna opinia" to trochę taki oksymoron. :)
Ale poza tym się zgadzam, różnice między rodzajami parowników trochę się zatarły. Mam kilka dripperów, kilka RTA i nawet jakieś RDTA się znajdzie. Na podobnych setup'ach najfajniejszy smak odczuwam na Themisie RTA, a i Pilgrim RDTA jest nienajgorszy. Ale to tylko moje odczucia, bo w sumie na Paradoxie czy Taurenie RDA smak też jest super. Więc po prostu trzeba znaleźć swój własny, najlepiej oddający smak parownik. :D

Wróć do „Z "Szybkie pytania" warte zachowania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości