Single coil - który wybrać atomizer?

Miejsce na szybkie pytania (nie tylko) początkujących waperów...
Awatar użytkownika
iron64
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 1350
Podziękował: 1102 razy
Otrzymał podzięk.: 832 razy

Postautor: iron64 » 27 mar 2020, 17:15

No dobrze, koledzy, myślę że można już odpuścić koledze @
Awatar użytkownika
Pat Ansky
skoro broni się "rencyma i kulasami" przed odpowiedzią, które to parowniki są tak fajne, że nie ma hotspotów i niczego uczyć się nie trzeba. Wspomniany Kelpie jest całkiem fajny nawet, nie do końca to mój gust wapowania, ale zły nie jest i smak nawet przyzwoity ma.

A kolega @
Awatar użytkownika
mareke
może ma chęć sprawdzić jeszcze inny atomizer? Mam na myśli konkretnie Wotofo Brawo RTA. Jeśli tak, proszę o namiary na paczkomat do kolegi i wyślę go na testy. Szerzej opisałem go tutaj viewtopic.php?f=56&t=8877 przeczytaj proszę wszystko co napisałem, bo to istotne jest. Oferuję ci go, bo chcesz sobie sprawdzić nie mając doświadczenia. Uważam, że smak jest dobry, nawet bardzo dobry. Poza tym będzie chyba najtańszym parownikiem u ciebie, bo za 0zł. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
edarek
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 758
Podziękował: 364 razy
Otrzymał podzięk.: 322 razy

Postautor: edarek » 27 mar 2020, 18:23

Pat Ansky pisze:... Są też zwykli ludzie, którzy chcą zmienić bawełnę raz na tydzień i nie słyszeć szumu lasu czy wodospadu podczas wapowania. Po prostu wyciągnąć z kieszeni od czasu do czasu i kulturalnie "donikotynizować" się.

I tutaj właśnie trafiłeś we mnie. Ja jestem takim typem, co nie ma czasu na zabawy. Przysiadam jakiś wieczór, sprawdzam, co z czym jeść (wdychać) i zapominam. Wymiana bawełny raz w tygodniu, to dla mnie byłby komfort (wiem, nie dbam o swoje zdrowie), ale albo zapomnę, albo nie mam kiedy. Czasem w pracy, jak zajrzę do bazy, to strach mnie ogarnia i dziwię się, że do zapłonu pyłu węglowego nie doszło. Dlatego zaopatrzyłem się w atomizery mało upierdliwe, jak Zeus X na początku teraz Intake i Blotto.
Parę wierszy wcześniej wspomniałeś o drutach również. Uważasz, że w takim Juggerknocie każdy oddaje smak tak samo?
Ehpro Cold Steel 100 + Augvape Intake RTA
Tesla WYE 85W + Dovpo Blotto

gregg
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 60
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podzięk.: 50 razy

Postautor: gregg » 27 mar 2020, 19:03

@
Awatar użytkownika
edarek
, to ile wytrzyma setup od wymiany do wymiany zależy od liquidu, nie atomizera.

W kwestii drutu. To już poniekąd indywidualne preferencje. Ja lubię kanthal. Ale czy dwie identycznej budowy grzałki, jedna kanthalowa, druga np Ni80, będą zupełnie inaczej oddawać smak tego samego liquidu, na tym samym parowniku? Nie. Będą to raczej drobne niuanse. Będą, a w mniej złożonych płynach to i nie będą. Wg mnie. Wg innych być może tak.

Parownik "dobry" smaczy od razu. Nawet na nie do końca dopracowanym i idealnym setupie. Może podciekać, siorbać, ale smak generuje. Tyle że setup niedopracowany to nie znaczy odwalony na ułoma, na kolanie, bez miłości i szacunku.
"Złemu" czajniczkowi z kolei nie pomogą zbytnio i godzinne zabiegi z kombinowaniem w ułożeniu drutu i bawełny.
Obrazek
mareke
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 10
Otrzymał podzięk.: 12 razy

Postautor: mareke » 27 mar 2020, 19:03

iron64 pisze:No dobrze, koledzy, myślę że można już odpuścić koledze @
Awatar użytkownika
Pat Ansky
skoro broni się "rencyma i kulasami" przed odpowiedzią, które to parowniki są tak fajne, że nie ma hotspotów i niczego uczyć się nie trzeba. Wspomniany Kelpie jest całkiem fajny nawet, nie do końca to mój gust wapowania, ale zły nie jest i smak nawet przyzwoity ma.

A kolega @
Awatar użytkownika
mareke
może ma chęć sprawdzić jeszcze inny atomizer? Mam na myśli konkretnie Wotofo Brawo RTA. Jeśli tak, proszę o namiary na paczkomat do kolegi i wyślę go na testy. Szerzej opisałem go tutaj viewtopic.php?f=56&t=8877 przeczytaj proszę wszystko co napisałem, bo to istotne jest. Oferuję ci go, bo chcesz sobie sprawdzić nie mając doświadczenia. Uważam, że smak jest dobry, nawet bardzo dobry. Poza tym będzie chyba najtańszym parownikiem u ciebie, bo za 0zł. :)

Oczywiście chętnie bym sprawdził ten parownik, jednak sam na wymianę nic nie posiadam, bo korzystam z tego co posiadam cały czas...
Awatar użytkownika
eferzet
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 56
Podziękował: 28 razy
Otrzymał podzięk.: 31 razy

Re: Single coil - który wybrać atomizer?

Postautor: eferzet » 27 mar 2020, 19:16

Panowie, a taki szybki offtop, bo kolega się wymigał od odpowiedzi. Jest jakiś drogi, ale za to świetny parownik (oprócz Squape)?
Awatar użytkownika
edarek
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 758
Podziękował: 364 razy
Otrzymał podzięk.: 322 razy

Postautor: edarek » 27 mar 2020, 19:19

gregg pisze:@edarek, to ile wytrzyma setup od wymiany do wymiany zależy od liquidu, nie atomizera...

Ja o tym doskonale wiem, poza tym nie było nic o żywotności setupu w odniesieniu do liquidu. Akurat ja używam tylko samogonów, przez co bawełna i grzałka poza syfem zaciągniętym z powietrzem z zewnątrz raczej z liquidu niewiele łapie. Może dlatego też nie mam potrzeby zaglądania tam przez zmianę smaku jakoś drastycznie.
Ehpro Cold Steel 100 + Augvape Intake RTA
Tesla WYE 85W + Dovpo Blotto

gregg
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 60
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podzięk.: 50 razy

Postautor: gregg » 27 mar 2020, 19:26

@
Awatar użytkownika
edarek
, fakt. Za szybko przeczytałem Twój post.
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 1350
Podziękował: 1102 razy
Otrzymał podzięk.: 832 razy

Postautor: iron64 » 27 mar 2020, 19:33

@
Awatar użytkownika
mareke
ja nie chcę już nic na wymianę. Wyślę ci go po prostu. Ok, nie jest to dla mnie interes, ale nie zawsze o interes stricte chodzi przecież. Może kiedyś będziesz miał coś co mnie zainteresuje i zrobisz mi dobrą cenę?
No to daj adres paczomatowy na pw.
Obrazek
Awatar użytkownika
TaskBreaker
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 5
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podzięk.: 8 razy

Postautor: TaskBreaker » 02 maja 2020, 09:14

Hej, jest temat dot. jakiego single coil wybrać, a sam jestem w trakcie poszukiwań.

Dotarł do mnie Intake (piąty parownik w ciagu kilku tygodniu :() i jestem w nim zakochany, pracuje bardzo w moim guście ten mały przeciąg i oddawanie smaku jest świetne.
Szukam czegoś konkurencyjnego dla niego. :) O podobnym restrykcyjnym airflow, single coil i najważniejsze łatwo dostępne, polecał mi znajomy Horusa i Pharaoha... ale ciężko dostać.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Pinokio
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 8 razy

Postautor: Pinokio » 02 maja 2020, 11:01

I ja czekam na przesyłkę z Intake RTA. Jest to świetny parownik a oddawanie smaku to poezja / przynajmniej dla mnie /. Więc będę już miał drugiego Intake. Obecny cały czas w eksploatacji. Ciekawe ile wytrzyma. :)
R
Od 03.08.2019 - 0 analogów :yes:
Zasilania : Aegis Solo 100W, voopoo x217
Parowniki : Ello Duro , Kylin M , Gear RTA , Intake RTA

Wróć do „Szybkie pytanie”