E-papieros w szkolnych podręcznikach

Wszystko, co dotyczy problemów związanych z przepisami stworzonymi przeciwko nam i e-papierosom...
Awatar użytkownika
Frankosio
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Posty: 357
Rejestracja: 30 wrz 2019, 11:39
Punkty reputacji: 1460
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 467 razy
Otrzymał podzięk.: 691 razy
Płeć: Mężczyzna

E-papieros w szkolnych podręcznikach

Postautor: Frankosio » 18 wrz 2020, 13:20

Papierosy elektroniczne wzbudzają nadal wiele emocji.
Nie tak dawno przez cały vape rynek przetoczyła się fala krytyki mająca na celu zdyskredytowanie vapingu jako jednej z metod na rzucenie palenia tytoniu.
Powoływano się na niezliczone błędne dane statystyczne oraz badania sponsorowane przez koncerny farmaceutyczne, jednak w całej tej dyskusji brakowało arbitralnej funkcji edukacyjnej.


Okazuje się, że najnowszy podręcznik do biologii „Biologia na czasie 2” autorstwa Jolanty Holeczek oraz Anny Helman wydawnictwa Nowa Era, może zmienić podejście do e-papierosów i pobudzić do dyskusji młodych ludzi wchodzących w dorosłość tak, żeby sami ocenili realne zagrożenie na podstawie dostępnych rzetelnych informacji. W piątym rozdziale podręcznika zatytułowanym „Układ oddechowy” można znaleźć zadanie do wykonania, które polega na uzasadnieniu swojej opinii o e-papierosach oraz wyjaśnieniu, dlaczego używanie e-papierosów wzbudza kontrowersje? na podstawie trzech fragmentów artykułów zamieszczonych w podręczniku.

Obrazek

Tego typu działanie przy odpowiedniej metodologii nauczania i przy wsparciu nauczyciela, może pozwolić uczniom na poszerzenie wiedzy w tym zakresie i uświadomić im, że elektroniczne papierosy służą do zwalczania nałogu papierosowego, a nie do eksponowania swojego stylu bycia. Sam fakt braku negatywnej narracji o e-papierosach w podręczniku do Biologii dla klas ponadpodstawowych może świadczyć o pozytywnych zmianach w edukacji z zakresu elektronicznych papierosów. Miejmy nadzieje, że tego typu szansa nie zostanie zmarnowana przez nauczycieli i poświęcą przynajmniej 1 lekcję na omówienie tego zagadnienia.

Źródło: vapingassociation.pl
Moje zabawki:
Aegis Max & Ares 2 MTL |-| Armour Pro & Ares MTL |-| Ijoy Captain & Siren 2 |-| iJoy Saber & Ammit MTL
Obrazek

Wróć do „Dyrektywa - Wydarzenia, informacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość