Sprawozdanie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisji Zdrowia

Wszystko, co dotyczy problemów związanych z przepisami stworzonymi przeciwko nam i e-papierosom...
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Sprawozdanie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisji Zdrowia

Postautor: basika » śr lip 06, 2016 5:23 pm

Podczas wtorkowego (5 lipca 2016) plenarnego posiedzenia Sejmu posłowie zajmowali się m.in. projektem nowej tzw. ustawy tytoniowej, która będzie wprowadzać ograniczenia sprzedaży, reklamy i używania papierosów elektronicznych wynikające m.in. z europejskiej dyrektywy tytoniowej TPD.
Sprawozdanie Komisji o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (druki nr 432 i 652) można prześledzić na tym nagraniu :
http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/transm ... E60049E6A2
Dodam, że interesujący nas fragment zaczyna się o godz. 18:09
Obejrzałam, wysłuchałam i mogę Wam powiedzieć, że praktycznie nie mamy sojuszników w naszej walce. Wyjątkiem był Paweł Skutecki (18:18) i Paweł Szramka (18:53) Obaj panowie z klubu Kukiz'15

Na koniec dodam, że dzisiaj Sejmowa Komisja Zdrowia oraz Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi rozpatrzyła poprawki zgłoszone przez klub Kukiz ’15 w Sejmie w czasie drugiego czytania do projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Poprawki te miały umożliwić umieszczanie informacji o markach i cechach wyrobów tytoniowych, nowatorskich wyrobów tytoniowych i papierosów elektronicznych w puntach sprzedaży do końca 2016 roku.
Połączone komisje rolnictwa i zdrowia odrzuciły propozycje poprawek.Oznacza to, że od dnia wejście w życie ustawy będzie obowiązywał bezwzględny zakaz umieszczanie w punktach sprzedaży jakichkolwiek symboli, marek i informacji o papierosach elektronicznych i płynów nikotynowych. Za złamanie zakazu przez producentów, dystrybutorów lub sklepy z e-papierosami będzie grozić kara w wysokości 200 tys. zł.

Wróć do „Dyrektywa - Wydarzenia, informacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości