Ministerstwo Sprawiedliwości i akcyza - propozycje zmian w ustawie

Wszystko, co dotyczy problemów związanych z przepisami stworzonymi przeciwko nam i e-papierosom...
Awatar użytkownika
BlackDragon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pt sty 22, 2021 6:13 pm
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Otrzymał podzięk.: 4 razy
Płeć: Mężczyzna

Ministerstwo Sprawiedliwości i akcyza - propozycje zmian w ustawie

Postautor: BlackDragon » sob sty 23, 2021 7:55 pm

Z tego co pamiętam ma być 0,69 zł za 1 ml, co daje masakryczne ceny premixów. Co do rządzących, nakradli i porozdawali kasę na lewo i prawo a to rodzinie lub bliskim znajomym (patrz wysoko płatne stanowiska), albo 500+, które otrzymują w dalszym ciągu między innymi osoby, które wpływy do swojego budżetu nie raz mają większe, niż kilka osób naraz i nic się nie zmienia. Najlepiej dowalić małym grupom osób, które mają mały wydźwięk w społeczeństwie, a ich głos często jest niesłyszalny, jak niepełnosprawni, czy teraz vaperzy. Oprócz tych super zmian w cenach liqidów, pamiętajmy też o podatku cukrowym i Pepsi za 15 zł. To chory kraj i szybko nic się nie zmieni. ;/
Awatar użytkownika
ValQ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: wt gru 10, 2019 4:10 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podzięk.: 223 razy
Płeć: Mężczyzna

Ministerstwo Sprawiedliwości i akcyza - propozycje zmian w ustawie

Postautor: ValQ » czw sty 07, 2021 7:32 am

MA pisze:
Krytyk na kacu pisze:Najlepszym rozwiązaniem na kryzys jest obniżenie podatków, co odciąży nas wszystkich i pozwoli łatwiej stanąć na nogi. Tymczasem...

A tymczasem u nas jest zapowiedź "nowego polskiego ładu", co już mnie przepełnia obawami o przyszłość naszego pięknego kraju...

https://tvn24.pl/polska/koronawirus-w-p ... oiTgkBkhi8
:facepalm1:
No niestety Panie Arturze, trochę żyję na tym świecie i w tym chorym kraju, nic mnie chyba :( nie jest w stanie zdziwić, a jednak ...
Nasi "lepsi panowie" po nocach myślą skąd zapie.....ć tę brakującą kasę, aby słupki się zgadzały. Z pustego, to i Salomon nie naleje, a oni (z rozmysłem z małej litery - to nie błąd) myślą i myślą - o ile można to tak nazwać. :-D
Pozdrawiam i trzymajmy się.
Warwolf 80W x2 :good: ,Drag X x2 ,Pico 75 x2,Mechman 80W
Siegfried RTA , JuggerKnot MR RTA :brawo: , Intake RTA x 2
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Ministerstwo Sprawiedliwości i akcyza - propozycje zmian w ustawie

Postautor: Alchemik » śr sty 06, 2021 1:28 pm

Krytyk na kacu pisze:Najlepszym rozwiązaniem na kryzys jest obniżenie podatków, co odciąży nas wszystkich i pozwoli łatwiej stanąć na nogi. Tymczasem...

A tymczasem u nas jest zapowiedź "nowego polskiego ładu", co już mnie przepełnia obawami o przyszłość naszego pięknego kraju...

https://tvn24.pl/polska/koronawirus-w-p ... oiTgkBkhi8
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

Ministerstwo Sprawiedliwości i akcyza - propozycje zmian w ustawie

Postautor: Krytyk » śr sty 06, 2021 1:19 pm

Najlepszym rozwiązaniem na kryzys jest obniżenie podatków, co odciąży nas wszystkich i pozwoli łatwiej stanąć na nogi. Tymczasem...
Poruszam się w oparach dymu.
pampalini
Płeć: nieokreślona

Ministerstwo Sprawiedliwości i akcyza - propozycje zmian w ustawie.

Postautor: pampalini » śr sty 06, 2021 12:12 pm

Sobear pisze:Któż mógł się spodziewać, że przy obniżce wzrosną wpływy do budżetu, a przy podwyżce szara strefa zacznie rosnąć? :facepalm:


Szary obywatel się spodziewał, Kowalskiemu najlepiej co wychodzi to liczenie ubywających dudków. Politycy niestety potrzebują kasy na wczoraj i tylko wzrost podatku to im zapewni. Robił to każdy rząd, robi obecny, zrobi kolejny. Ciekawi mnie tylko sprawa tych wszędobylskich ekspertów, w TV prześcigają się w chwaleniu/ganieniu, a na to nie mogą jakoś wpaść.
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Ministerstwo Sprawiedliwości i akcyza - propozycje zmian w ustawie

Postautor: Alchemik » śr sty 06, 2021 11:39 am

Cały czas żyłem w przekonaniu, że już nic w tym kraju nie może mnie zadziwić, lecz rzeczywistość przerasta najśmielsze oczekiwania. Ciekawe co będzie dalej. Za zmiany w akcyzie zabierze się Ministerstwo Sportu? A może Ministerstwo Głupich Kroków pod przewodnictwem niezawodnego Sasina??? :facepalm:
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pt sty 01, 2021 12:57 pm
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Podziękował: 444 razy
Otrzymał podzięk.: 495 razy
Płeć: Mężczyzna

Ministerstwo Sprawiedliwości i akcyza - propozycje zmian w ustawie.

Postautor: Sobear » śr sty 06, 2021 9:58 am

"Intencja jest jasna: wyższa akcyza to większe wpływy do budżetu." Oni sie nigdy nie nauczą. Z miejsca przypomina mi się obniżka (i późniejsza podwyżka) akcyzy na alkohol. Któż mógł się spodziewać, że przy obniżce wzrosną wpływy do budżetu, a przy podwyżce szara strefa zacznie rosnąć? :facepalm:
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Bishop, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop, Kizoku Techmod + Ripley plus worek modów i karton tanków.
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Ministerstwo Sprawiedliwości i akcyza - propozycje zmian w ustawie

Postautor: Alchemik » śr sty 06, 2021 9:42 am

Miłośnicy tytoniu i nowych metod palenia powinni uważnie zerkać w portfele. Jak wynika z informacji money.pl, Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje zmianę sposobu wyliczania akcyzy na niektóre produkty tytoniowe.

https://www.money.pl/gospodarka/najpier ... html?amp=1
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:

Wróć do „Dyrektywa - Wydarzenia, informacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości