Ministerstwo Sprawiedliwości i akcyza - propozycje zmian w ustawie

Wszystko, co dotyczy problemów związanych z przepisami stworzonymi przeciwko nam i e-papierosom...
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Ministerstwo Sprawiedliwości i akcyza - propozycje zmian w ustawie

Postautor: DamianGR » wt lis 16, 2021 10:42 pm

@
Awatar użytkownika
Selene
. A więc jeszcze czwarta opcja, której nie wymieniłem.

Jak mówi starochińskie przysłowie: Mądry to rudy lis, co o północy obie swe łapy na jajkach trzyma... czy jakoś tak. ;)

eD
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7308 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Ministerstwo Sprawiedliwości i akcyza - propozycje zmian w ustawie

Postautor: Nikotynos » wt lis 16, 2021 9:57 pm

No nie wiem @
Awatar użytkownika
DamianGR
czy oznacza coś dobrego. :) Dla nich to będzie jak szara strefa w analogach, więc jak zwykle nie wyciągną żadnych mądrych wniosków tylko dokręcą śrubę. Zresztą nasi rządzący zawsze bardziej lubili zaostrzać przepisy, niż je dostosowywać z głową do realnych warunków, choćby w ruchu drogowym.
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Ministerstwo Sprawiedliwości i akcyza - propozycje zmian w ustawie

Postautor: Selene » wt lis 16, 2021 9:48 pm

@
Awatar użytkownika
Metall
, sprzedaż aromatów jako spożywczych to akurat nie jest hipokryzja, to jest spryt. Mylisz pojęcia. ;)
A to co napisałeś o nowych użytkownikach, to akurat nie było dobre pisać na otwartym forum, ale dokładnie wiesz dlaczego ustawiamy ich do pionu... I kurdę, zaczynasz pisać jak lisek. :(


@
Awatar użytkownika
DamianGR
/cenzura/ ;)

OK, ja już napisałam co myślę i proszę mnie więcej nie wywoływać "do tablicy", bo więcej nie mam nic do dodania. :shy:
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Ministerstwo Sprawiedliwości i akcyza - propozycje zmian w ustawie

Postautor: DamianGR » wt lis 16, 2021 9:42 pm

Selene pisze:U mnie w E-dymie, chłopaczek spod lady sprzedaje nikosię w dość dużych stężeniach i dość dużych opakowaniach za małe pieniądze. ;) I kto tu jest bardziej sprytny?

Ja bym się jednak tym nie sugerował. Może sobie dorabia do pensji. ;)

Generalnie takie duże sieci maja trzy wyjścia:

1) W jakiś sposób omijać przepisy i ryzykować wchodząc w szarą strefę co jest praktycznie awykonalne gdy jest się dużym graczem;
2) Nie robić nic i czekać aż przejście użytkowników do szarej strefy spowoduje ich bankructwo;
3) Działać pięknie legalnie i zadbać o zniszczenie szarej strefy.

Matematyka jest tu bezwzględna.
Sami rozumiecie, że oczekiwanie od tych podmiotów spełnienia podpunktów 1 czy 2 jest równoznaczne z wysokim prawdopodobieństwem bohaterskiego podcięcia sobie żył. Tak to przynajmniej rozumiem.
Scalone
I dodam tylko, że to oznacza wbrew pozorom coś dobrego. Oznacza to, że mamy potwierdzenie, że przejście użytkowników do szarej strefy w celu uniknięcia akcyzy działa, jest zjawiskiem masowym i jest problemem. Mówi to wprost, że obciążenia akcyzowe są siłą oporową i dopóki to się nie zmieni użytkownicy nie zrezygnują z poszukiwań tańszej możliwości mniej szkodliwego rzucania nałogu. I ja bardzo liczę na użytkowników, że nie ustaną w takich poszukiwaniach dopóki nasi możnowładcy się nie zreflektują, że ich plany nie działają.

 ! Wiadomość od: edarek
Ja rozumiem @
Awatar użytkownika
DamianGR
, że emocje i takie tam... Ale może edytuj post, zamiast pisać kolejny?
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Ministerstwo Sprawiedliwości i akcyza - propozycje zmian w ustawie

Postautor: Metall » wt lis 16, 2021 8:52 pm

@
Awatar użytkownika
Krytyk
na kacu, no jest to hipokryzja. No i co z tego? A sprzedawanie aromatu do ciasta z przeznaczeniem do EIN to nie hipokryzja? W tych pojebanych czasach nie da się nie być hipokrytą. Każdy jest hipokrytą mniej lub bardziej. Sami tu jesteśmy hipokrytami. Nowych userów ustawiamy do pionu za pytania gdzie kupić bazę mocniejszą niż 18 mg/ml lub EIN wysyłkowo, a potem sami to robimy bez mrugnięcia okiem. Wtedy się jakoś na siebie zapewne nie oburzamy, że olewamy prawo, przeciwnie, cieszymy się, że jesteśmy tacy sprytni i zorientowani w temacie.
Co do uszczelniania, ministerstwo wie, jakie miało założenia co do wpływów z akcyzy, a jakie te wpływy faktycznie są. Ta akcja niewiele więc zmienia pod tym względem. No może jedynie przyspieszy uszczelnienie, ale na pewno nie będzie głównym czynnikiem je determinującym. A być może unaoczni cwelom, że koszty z akcyzy są większe niż spodziewane zyski i akcyzę szlag trafi lub zostanie obniżona? Nie żebym w to wierzył, bo to wymagałoby racjonalnego myślenia od opóźnionych cweli. A na to chyba jednak nie ma co liczyć.

PS
@
Awatar użytkownika
Selene
, nieuczciwa konkurencja to nie konkurencja. Tylko o to mi chodzi. Nic ponad to. Niestety, ale takie teraz mamy prawo. I powinno się go przestrzegać. Ja oczywiście mam je w dupie, ale nie będę linczował tych, co go przestrzegają, mniej lub bardziej, ale jednak. Skończyłem. Na zrozumienie nie liczę. Zresztą po co. Niech se każdy myśli co chce.
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Ministerstwo Sprawiedliwości i akcyza - propozycje zmian w ustawie

Postautor: Selene » wt lis 16, 2021 8:41 pm

Metall pisze:Oczywiście, że konfidencja jest zła. Ale co mają zrobić? Jak cwelom z nierządu mają wytłumaczyć, że ich obsrane przepisy nie działają i są śmiechu warte? To chyba najprostszy sposób, żeby debilom unaocznić, że ich regulacje są gówno warte.
Bartek, ależ oni to wiedzą (ten głupi, posrany rząd), że te przepisy nie działają. Oni dostali w łapę dużo więcej, niż warta jest ta akcyza i mają to gdzieś co Ty uważasz, czy działają czy nie...

Metall pisze:To Wasze święte oburzenie też zalatuje hipokryzją. Dlaczego jeden przedsiębiorca ma ponosić koszty akcyzy, spełniać chore wymagania a inny może mieć to wszystko głęboko w dupie i dzięki kilku sprytnym sztuczkom tych kosztów nie ponosić? To nie są zasady zdrowej konkurencji.
A nieprawda Bartuś. U mnie w E-dymie, chłopaczek spod lady sprzedaje nikosię w dość dużych stężeniach i dość dużych opakowaniach za małe pieniądze. ;) I kto tu jest bardziej sprytny?


Metall pisze:Przepisy akcyzowe są chore i muszą zniknąć. Nieważne w jaki sposób ten cel zostanie osiągnięty, każde środki, które mogą prowadzić do tego celu, powinny zostać przedsięwzięte.
Dokładnie, muszą zniknąć. I zamiast babrać się w podpieprzanie konkurencji, warto byłoby napisać do Ministra w sprawie akcyzy, co nie? ;)
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Ministerstwo Sprawiedliwości i akcyza - propozycje zmian w ustawie

Postautor: Tomba » wt lis 16, 2021 8:30 pm

@
Awatar użytkownika
Krytyk
na kacu dlatego napisałem co napisałem.

Tomba pisze:Nie zdziwię się jak co niektórzy oberwą odłamkowym.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

Ministerstwo Sprawiedliwości i akcyza - propozycje zmian w ustawie

Postautor: Krytyk » wt lis 16, 2021 8:23 pm

@
Awatar użytkownika
Metall
przecież sam wiesz, że część firm z tej listy sama działa w, jak to sami nazwali, "szarej strefie". Nie myślisz, że to hipokryzja? Przy obecnej sytuacji szybciej spodziewałbym się po tym oświadczeniu próby "uszczelnienia", niż poluzowania akcyzy.
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Ministerstwo Sprawiedliwości i akcyza - propozycje zmian w ustawie

Postautor: DamianGR » wt lis 16, 2021 8:07 pm

@
Awatar użytkownika
Tomba

Tu akurat masz rację - takie działania to tak naprawdę uderzają na końcu w nas. Jesteśmy przymuszani do korzystania z tego asortymentu tych podmiotów. Trochę jakby mnie ktoś na siłę za kudły do tego sklepu zaciągał.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Ministerstwo Sprawiedliwości i akcyza - propozycje zmian w ustawie

Postautor: Tomba » wt lis 16, 2021 7:55 pm

@
Awatar użytkownika
Metall
jeżeli coś robisz bo jesteś przymuszony to nie. Co innego podpierdalać innych z własnej inicjatywy. Takich podczas okupacji rozstrzeliwali.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................

Wróć do „Dyrektywa - Wydarzenia, informacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 2 gości