Ministerstwo Sprawiedliwości i akcyza - propozycje zmian w ustawie

Wszystko, co dotyczy problemów związanych z przepisami stworzonymi przeciwko nam i e-papierosom...
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Ministerstwo Sprawiedliwości i akcyza - propozycje zmian w ustawie

Postautor: DamianGR » wt lis 16, 2021 7:54 pm

Selene pisze:
DamianGR pisze:Jeśli członkami są legalnie działające podmioty, to nie mogą nawoływać do przejścia do szarej strefy, a muszą działać w imieniu i ku "dobru" tych podmiotów.
Ale mogą w ogóle nie nawoływać, ponieważ mogą zniszczyć tym malutkie firmy i vape shopy, bo je w końcu zamkną... przez takie działania. A Ty będziesz kupował tylko i wyłącznie bazę 100 ml za kilkadziesiąt złotych albo i więcej, bo nie dostaniesz w niższej cenie nigdzie. :(

Werniks pisze:Niech nam zatem żyje długo i w zdrowiu, jedyny, Król Artur.
... Oraz Szanowny Obywatel Piotr vel @Wampir z Pniew. Bez Ciasteczek i Makaroników jego nie zasnę. :shy:

Ależ ja napisałem tylko, że rozumiem a nie że popieram. Wszyscy ostatnio dążą do jakiejś hiper polaryzacji poglądów. Makaroniki są pyszne. ;)
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Ministerstwo Sprawiedliwości i akcyza - propozycje zmian w ustawie

Postautor: Metall » wt lis 16, 2021 7:49 pm

@
Awatar użytkownika
Tomba
, idąc tym tokiem rozumowania płacenie jakichkolwiek podatków w tym kraju (VAT w chlebie, akcyzy w paliwie i piwie, rozliczanie PIT itd.) czyni z człowieka kolaboranta.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Ministerstwo Sprawiedliwości i akcyza - propozycje zmian w ustawie

Postautor: Tomba » wt lis 16, 2021 7:44 pm

Każda współpraca z wrogim reżimem to kolaboracja.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Ministerstwo Sprawiedliwości i akcyza - propozycje zmian w ustawie

Postautor: Metall » wt lis 16, 2021 7:41 pm

Oczywiście, że konfidencja jest zła. Ale co mają zrobić? Jak cwelom z nierządu mają wytłumaczyć, że ich obsrane przepisy nie działają i są śmiechu warte? To chyba najprostszy sposób, żeby debilom unaocznić, że ich regulacje są gówno warte.
To Wasze święte oburzenie też zalatuje hipokryzją. Dlaczego jeden przedsiębiorca ma ponosić koszty akcyzy, spełniać chore wymagania a inny może mieć to wszystko głęboko w dupie i dzięki kilku sprytnym sztuczkom tych kosztów nie ponosić? To nie są zasady zdrowej konkurencji.
Ja nie ganię tych, co kombinują, bo chcą przetrwać na rynku i omijają akcyzę, ale tych drugich też ganił nie będę. Bo jakim prawem? Tylko jedni mają grać wg zasad, a inni już nie muszą? Jakbyście prowadzili firmę i odprowadzali wszystkie daniny publiczne to nie wkurwialiby was ci, co tych danin nie ponoszą i robią na czarno za pół ceny, wskutek czego "podbierają" wam klientów. Oni zarabiają, a wy cieniutko przędziecie i ledwo wiążecie koniec z końcem. Bylibyście z nimi solidarni?
Przepisy akcyzowe są chore i muszą zniknąć. Nieważne w jaki sposób ten cel zostanie osiągnięty, każde środki, które mogą prowadzić do tego celu, powinny zostać przedsięwzięte.
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Ministerstwo Sprawiedliwości i akcyza - propozycje zmian w ustawie

Postautor: Selene » wt lis 16, 2021 7:30 pm

DamianGR pisze:Jeśli członkami są legalnie działające podmioty, to nie mogą nawoływać do przejścia do szarej strefy, a muszą działać w imieniu i ku "dobru" tych podmiotów.
Ale mogą w ogóle nie nawoływać, ponieważ mogą zniszczyć tym malutkie firmy i vape shopy, bo je w końcu zamkną... przez takie działania. A Ty będziesz kupował tylko i wyłącznie bazę 100 ml za kilkadziesiąt złotych albo i więcej, bo nie dostaniesz w niższej cenie nigdzie. :(

Werniks pisze:Niech nam zatem żyje długo i w zdrowiu, jedyny, Król Artur.
... Oraz Szanowny Obywatel Piotr vel @Wampir z Pniew. Bez Ciasteczek i Makaroników jego nie zasnę. :shy:
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Ministerstwo Sprawiedliwości i akcyza - propozycje zmian w ustawie

Postautor: DamianGR » wt lis 16, 2021 7:18 pm

Bądźmy realistami. To stowarzyszenie przedsiębiorców, a nie użytkowników. Mnie nie dziwi ich postępowanie.
Jeśli członkami są legalnie działające podmioty, to nie mogą nawoływać do przejścia do szarej strefy, a muszą działać w imieniu i ku "dobru" tych podmiotów.
Awatar użytkownika
Werniks
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: pt sie 07, 2020 11:30 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podzięk.: 309 razy
Płeć: Mężczyzna

Ministerstwo Sprawiedliwości i akcyza - propozycje zmian w ustawie

Postautor: Werniks » wt lis 16, 2021 6:58 pm

Jestem zniesmaczony, listą członków stowarzyszenia. W takim razie wypinam na nich d...e. Niech nam zatem żyje długo i w zdrowiu, jedyny, Król Artur.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Ministerstwo Sprawiedliwości i akcyza - propozycje zmian w ustawie

Postautor: Tomba » wt lis 16, 2021 6:32 pm

Pamiętam, będąc jeszcze na Trawniku, jak powstawało to stowarzyszenie. Od samego początku jakoś mi nie przypadło do gustu, bo widziałem, że wcale nam nie po drodze. Darłem nawet koty z jakimś inicjatorem tego stowarzyszenia, gdyż już wtedy dziwne rzeczy mieli wpisane w statut.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Ministerstwo Sprawiedliwości i akcyza - propozycje zmian w ustawie

Postautor: Selene » wt lis 16, 2021 5:50 pm

Już raczej nie ma żadnych szans. Przez tych nienażartych kasą egoistycznych hipokrytów.
To jedynie oni mogli zmienić cokolwiek na dobre, a zrobili odwrotnie, dobrze tylko dla siebie. Żeby zniszczyć konkurencję. :oo:

Zawiodłam się strasznie... :smutna:
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
Broda
Patronauta
Patronauta
Posty: 208
Rejestracja: pt sty 29, 2021 10:31 am
Lokalizacja:
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podzięk.: 203 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Ministerstwo Sprawiedliwości i akcyza - propozycje zmian w ustawie

Postautor: Broda » wt lis 16, 2021 5:39 pm

Cóż, Aromie i innym chyba podziękuję portfelem.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Wróć do „Dyrektywa - Wydarzenia, informacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości