Salon a ustawa.

Wszystko, co dotyczy problemów związanych z przepisami stworzonymi przeciwko nam i e-papierosom...
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Salon ,a ustawa.

Postautor: dorota » sob wrz 17, 2016 8:35 am

toska pisze:Do mnie nie przemówiła by nie broszura w stylu Dorotki , pewnie nawet bym jej nie przeczytała :oops:
Za to ta porównująca papierosa i e-papierosa i skutki używania jest super , krótka , czytelna i jej wygląd potrafi zaintertesować rzucając się w oczy

dlatego tez wlasnie ta dyskusja. To byla tylko taka przykladowa propozycja. Tez uwazam ze im krocej tym lepiej i obrazki porownywawcze sa super. To trzeba tylko madrze opracowac zeby nikt sie nie przyczepil. Wczesniej juz pisalam czego ludzie szukaja. Moim zdaniem jedyna skuteczna metoda oswiecenia ludu jest wlasnie cos takiego , bo nie kazdy ma FB czy jest na forach albo szuka po internecie info na temat EIN, a np w aptece czy w przychodni ludzi ze ho ho *mrgreen* . To musi byc masowy atak czyli FB , Forum i broszurka. A dlaczego broszurki nie moglyby sfinansowac sklepy niezalezne i wysepki? przeciez to tylko mogloby im pomoc :twisted: moze warto z nimi pogadac? :twisted:
Nie ma w Polsce stowarzyszenia czy jak tam sie to nazywa do walki z nalogiem palenia??? moze tez mogliby pomoc?

ja nie mam nic przeciwko historia o czym tez wczesniej pisalam :
dobrze by bylo zeby te historie bardzo sie roznily od siebie - moze przedzialem wiekowym, motywacja itp.

i adgalfa dobrze to ujela :
Wg mnie te historie powinny być na tyle różne, żeby każdy mógł w nich choć trochę odnaleźć siebie. A więc i starsi i młodsi, kobiety i mężczyźni, etc.

Mysle ze historia Damiana swietnie sie nadaje - krotko i zwiezle. :ok:
Podobnie jak Toska nie przeczytalaby mojej ulotki , tak ja nie przeczytalabym 10 dlugich na pol strony histori vaperow . Przeczytalabym ze 3 ...moze ....
dlatego uwazam, ze to powinno byc krotkie zroznicowane... zeby to dalo do myslenia - "jak jej/jemu sie udalo to dlaczego mnie mialoby sie nie udac!" , "moze warto sprobowac?" ecc.
Ludzie nie maja czasu i chca kawe na lawe, prosto i zwiezle.
Szablonow nie popieram , bo kazdy ma swoj styl , naturalny styl jak wszyscy napisza od jednej sztancy to nikt tego nie wezmie na powaznie.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
toska
Waperka
Waperka
Posty: 474
Rejestracja: śr lis 11, 2015 7:38 pm
Lokalizacja: Ziębice
Podziękował: 290 razy
Otrzymał podzięk.: 623 razy
Płeć: Kobieta

Salon ,a ustawa.

Postautor: toska » pt wrz 16, 2016 8:39 pm

Do mnie nie przemówiła by nie broszura w stylu Dorotki , pewnie nawet bym jej nie przeczytała :oops:
Za to ta porównująca papierosa i e-papierosa i skutki używania jest super , krótka , czytelna i jej wygląd potrafi zaintertesować rzucając się w oczy
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Salon ,a ustawa.

Postautor: Tommy Black » pt wrz 16, 2016 6:52 pm

I jeszcze jedna znaleziona ciekawostka, którą mozna przerobić na ulotkę.

4A.jpg
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Salon ,a ustawa.

Postautor: DamianGR » pt wrz 16, 2016 6:21 pm

Ok jestem za . Tak na szybko moja Historia (trochę pozbawiona dokładnych szczegółów ale chciałem żeby było krótko ):
" Paliłem ... Dużo paliłem i długo bo około siedemnaście lat. A dużo, bo dotarłem do punktu w którym sięgałem po papierosa w każdej nadarzającej się okazji.
Aż stuknęło 50 papierosów dziennie, najmocniejszych jakie są - czerwonych. Kaszlałem , a co gorsza Ta którą kocham też zaczęła kaszleć. Przeze mnie.
No i sięgnąłem po (EIN) e-papierosa zmęczony już tym wszystkim. Dziś nie kaszlę i ona również. Po 6 miesiącach z EIN nasze mieszkanie nie śmierdzi, ja nie śmierdzę . Czuję że mogę wziąć oddech z rana bez wypluwania flegmy, że mogę wejść na 3 piętro bez zadyszki. Nie ma łatwiejszej drogi wydostania się z tego tytoniowego bagna. Nie ciągnie mnie już z powrotem do palenia tytoniu. Damian 35 lat"

Może być?
Awatar użytkownika
gemino
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 367
Rejestracja: śr lut 03, 2016 2:48 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 2535 razy
Otrzymał podzięk.: 530 razy
Płeć: Mężczyzna

Salon ,a ustawa.

Postautor: gemino » pt wrz 16, 2016 6:16 pm

basika pisze:Tak, ulotka, to niezły pomysł, ale trzeba być bardzo ostrożnym aby nie potraktowano jej jako reklamę EIN.


Już to napisałem wcześniej, apteki mają zakaz reklamy, więc wydają zamiast ulotek reklamowych, ulotki informacyjne, które możesz sobie wziąć z apteki

Na tytuł akcji proponuję "Moja przygoda z EIN" Tytuł (moim zdaniem) na tyle pokręcony, że może zachęcić do czytania, na zasadzie "o co Kaman?"
Obrazek
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Salon ,a ustawa.

Postautor: basika » pt wrz 16, 2016 5:55 pm

Kochani bardzo mnie cieszy ta dyskusja. To ważne żeby znaleźć sposób na dotarcie do ludzi, którzy w tej chwili są zagubieni, ogłupiani przez media i pozbawieni rzetelnej informacji.
Odniosę się do propozycji Dorotki.
Tak, ulotka, to niezły pomysł, ale trzeba być bardzo ostrożnym aby nie potraktowano jej jako reklamę EIN. Osobiście widzę jeszcze jeden problem. Gdzie są te sklepy, które miałyby to sfinansować ? Do tej pory nie pomagały w naszej walce, choć przecież mieliśmy wspólny cel, to dzisiaj też nie bardzo możemy na nich liczyć. A poza tym, jest ich w tej chwili zdecydowanie mniej. Ale na pewno warto to przedyskutować. Może ktoś z nas wpadnie na inny, równie ciekawy pomysł. Te akcje mogą się odbywać równolegle i niezależnie od siebie. Wszystko przed nami.

Nasze historie, to długofalowa akcja. Nie ograniczymy się do kilku opowieści, lecz stale będziemy je puszczać w świat, dlatego tak ważne jest zaangażowanie wszystkich i możliwie jak najwięcej różnych historii. Najpierw tutaj przejdą weryfikację pod kątem nowych przepisów, a potem zaczniemy je wrzucać na salonowy fanpejdż. Mam nadzieję, że może za jakiś czas uda się tym tematem zainteresować prasę. Chodzi o stosowny rozgłos, skoro chcemy dotrzeć do ludzi. Jak już powiedziałam, nikt nie może nam zabronić opowiadać jak udało się nam uwolnić od papierosów.
Nie będziemy ustalać szablonów, ani określać jak długi ma być tekst. Niech każdy w prostych słowach, możliwie ciekawie, opowie o swojej walce i swoim zwycięstwie nad nałogiem. Pomyślcie co Was by przekonało i tak to napiszcie. Najważniejsze jest , żeby ludzie uwierzyli, że EIN jest naprawdę skutecznym narzędziem w tej walce. Myślę, że to jest nasz obowiązek. Nam się udało, bo jak słusznie wspomniał Tomek, mieliśmy stosowną informacje i pomoc. Dzisiaj ludzie są jej pozbawieni. A firmy tytoniowe i farmaceutyczne tylko zacierają ręce licząc zyski. A i jeszcze jedno. Nie widzę problemu, żeby wspomnieć również o mniejszych kosztach jakie ponosimy. Wszak ekonomia odgrywa ważna rolę w życiu każdego, ale z wiadomych względów, nie będziemy tu opisywać kto jaki ma sprzęt. Wszelkie nazwy, marki, też są zabronione.

Przy okazji zgłaszajcie swoje pomysły na nazwę naszej akcji. To też ważne ;)
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Salon ,a ustawa.

Postautor: Tommy Black » pt wrz 16, 2016 3:50 pm

Jeszcze jedna ulotka znaleziona w czeluściach mojej szuflady. Musze ją tu dac w dwóch częściach aby byla w miarę czytelna.
Czytelna jako pewien wzór...

real3A.jpg

real3B.jpg
Awatar użytkownika
amsaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1867
Rejestracja: wt cze 09, 2015 8:30 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3123 razy
Otrzymał podzięk.: 2544 razy
Płeć: Mężczyzna

Salon ,a ustawa.

Postautor: amsaw » pt wrz 16, 2016 2:25 pm

dorota pisze:moge przeslac fotke tej broszurki ale do Macka *mrgreen* jesli sie zgodzi i tutaj wklei , bo ja nadal mam problem mozgowy :mrgreen:

Oto rzeczone broszurki ;)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Salon ,a ustawa.

Postautor: Tommy Black » pt wrz 16, 2016 1:14 pm

Myślę że na początek moglibyśmy się pokusić o zrobienie czegoś takiego jak niżej.

real.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
amsaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1867
Rejestracja: wt cze 09, 2015 8:30 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3123 razy
Otrzymał podzięk.: 2544 razy
Płeć: Mężczyzna

Salon ,a ustawa.

Postautor: amsaw » pt wrz 16, 2016 11:38 am

dorota pisze:moge przeslac fotke tej broszurki ale do Macka *mrgreen* jesli sie zgodzi i tutaj wklei , bo ja nadal mam problem mozgowy :mrgreen:

Ślij, moja Droga, ślij *list*

Wróć do „Dyrektywa - Wydarzenia, informacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 6 gości