Czyżby nadszedł koniec omijania akcyzy przez vape shopy?

Wszystko, co dotyczy problemów związanych z przepisami stworzonymi przeciwko nam i e-papierosom...
Awatar użytkownika
Broda
Patronauta
Patronauta
Posty: 208
Rejestracja: pt sty 29, 2021 10:31 am
Lokalizacja:
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podzięk.: 203 razy
Płeć: Mężczyzna

Czyżby nadszedł koniec omijania akcyzy przez vape shopy?

Postautor: Broda » wt lip 20, 2021 5:44 am

1000 Smaków to przecież opcja max budżet z czasów ruchu na zielonym. Tylko temat przewijał się bodajże w czasach, gdy nie specjalnie wszyscy stresowali się składem aromatu.

Poza bezpieczeństwem z mojej perspektywy przy spożywce tracimy wygodę. W przypadku aro do EIN, lub teraz do czegoś tam mamy info o dawkowaniu. Tak to metoda prób i błędów, cofnięcie w czasie co najmniej o dekadę[emoji25].

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Czyżby nadszedł koniec omijania akcyzy przez vape shopy?

Postautor: Alchemik » pn lip 19, 2021 10:27 pm

Vlad pisze:@Wampir z Pniew poza 1000 Smaków Świata nie używam nic co nie pochodzi z Vape Shopu

Nie chcę Cię martwić, ale wymieniony przez Ciebie sklep ma w swojej ofercie typowe aromaty spożywcze (z tego co widzę, to głównie z pewnej znanej warszawskiej firmy) i produkty te mogą zawierać diacetyl oraz inne składniki niedopuszczalne w kompozycjach przeznaczonych do wapowania. To właśnie dlatego te aromaty są takie tanie, gdyż podczas tworzenia kompozycji producent nie musi się przejmować całą masą ograniczeń w stosowaniu pewnych składników. :blush:
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Czyżby nadszedł koniec omijania akcyzy przez vape shopy?

Postautor: Vlad » pn lip 19, 2021 8:44 pm

@Wampir z Pniew poza 1000 Smaków Świata nie używam nic co nie pochodzi z Vape Shopu, a tamtych już z ciekawości pytałem, ale oni mają problem nawet jak zapytałem na czym w ogóle jest zrobiony ten aromat.[emoji846] Koleś przeczytał z etykiety i tyle. Trzeba byłoby pytać u producenta, ale na to jeszcze jest czas. Ale w sumie bardzo ważna uwaga.[emoji106]

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Czyżby nadszedł koniec omijania akcyzy przez vape shopy?

Postautor: Wampir z Pniew » pn lip 19, 2021 7:30 pm

@
Awatar użytkownika
Vlad
Na Twoim miejscu zapytałbym jeszcze producenta, czy aromaty, których używasz nie zawierają m.in. diacetylu, dodatków konserwujących itp., z tego względu, że w klasycznej spożywce tego typu możemy znaleźć te substancje. :) To tak akurat pro zdrowotnie, bo zawsze na to warto zwracać uwagę w przypadku nieznanych nam rzeczy i opierać się o aktualny stan wiedzy. Jak się dowiesz to daj znać, bo pewnie inni chętni by się znaleźli.

A co do pozostałych komentarzy, to cóż ja mogę więcej powiedzieć. Chyba szkoda nerwów sobie strzępić na bandę kretynów w tym MF. :facepalm1:
lisek rudy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pn maja 31, 2021 7:20 pm
Lokalizacja: PL
Podziękował: 70 razy
Otrzymał podzięk.: 76 razy
Płeć: Mężczyzna

Czyżby nadszedł koniec omijania akcyzy przez vape shopy?

Postautor: lisek rudy » pn lip 19, 2021 4:59 pm

fistaszek pisze: gdzie jedno stoisko będzie z EIN a drugie z asortymentem do wypieków babuni

Dokładnie tak i dlatego piszę, że to prawo jest idiotyczne w założeniu, bo pomijając inne kwestie, jest niemożliwe do wyegzekwowania.
Ominięcie tej urzędniczej wydumki jest tak banalnie proste, że głupota i brak wyobraźni urzędników po prostu boli. :facepalm:
Awatar użytkownika
fistaszek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: pt lut 19, 2021 9:40 pm
Lokalizacja: Zgierz
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 115 razy
Płeć: Mężczyzna

Czyżby nadszedł koniec omijania akcyzy przez vape shopy?

Postautor: fistaszek » pn lip 19, 2021 4:21 pm

lisek rudy pisze:Ale jak durnym ćwierćinteligentem trzeba być żeby wprowadzić akcyzę na płyny które oprócz EIN mają dziesiątki innych zastosowań?
To jest tworzenie prawa niemożliwego do egzekwowania.


Dla mnie to wygląda tak, sklep z EIN, wyroby do EIN - akcyza. Ustawodawca to tak definiuje i dla niego nie ma znaczenia czy taki glikol sprzedawany jest pod nazwą własną czy jako spryskiwacz. I myślę, że tu akurat będzie łatwo to wyegzekwować.
U mnie widziałem sklep w remoncie Liquido.pl, gdzie stolarze dostawiali jakieś stoisko, dziewuszka w sklepie nie wiedziała po co to robią, ale wygląda na to, że przebranżowują się na jakiś twór "sklep wielobranżowy" gdzie jedno stoisko będzie z EIN a drugie z asortymentem do wypieków babuni i będzie to Liquido.pl BIS nie rejestrowane jako EIN. Coś właściciele musieli wcześniej wiedzieć, bo sklepu nie zaopatrują na razie i sprzedają towar ze starych zapasów, a na drugim stoisku można kupić maseczki i płyny do dezynfekcji rąk. Dziewuszka zapewne zostanie zatrudniona na pół etatu w jednej firmie i pół etatu w drugiej. Nie wychodząc z pomieszczenia obsłuży oba stoiska. :) A Liquido.pl BIS wynajmie tylko miejsce w sklepie firmie Liquido.pl i trudno będzie sklep jako całość podciągnąć pod EIN.
lisek rudy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pn maja 31, 2021 7:20 pm
Lokalizacja: PL
Podziękował: 70 razy
Otrzymał podzięk.: 76 razy
Płeć: Mężczyzna

Czyżby nadszedł koniec omijania akcyzy przez vape shopy?

Postautor: lisek rudy » pn lip 19, 2021 3:26 pm

@
Awatar użytkownika
Insane

Właśnie na tym polega ułomność umysłów polityków, którzy tworzyli to durne prawo.
Alkohol da się obłożyć akcyzą, bo wystarczy skazić nieprzeznaczony do spożycia i po sprawie.
Papierosy bez problemu.
Nieco trudniej jest z paliwami, bo trzeba się uciekać do znakowania, specjalnego nadzoru itp., ale gra jest warta świeczki, bo kwoty ogromne.
Ale jak durnym ćwierćinteligentem trzeba być żeby wprowadzić akcyzę na płyny które oprócz EIN mają dziesiątki innych zastosowań?
To jest tworzenie prawa niemożliwego do egzekwowania.
Adi Rondel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: pt lip 02, 2021 7:53 am
Lokalizacja: Oleśnica
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podzięk.: 22 razy
Płeć: Mężczyzna

Czyżby nadszedł koniec omijania akcyzy przez vape shopy?

Postautor: Adi Rondel » pn lip 19, 2021 3:21 pm

Ostatnio rozmawiałem z człowiekiem który siedzi w tym temacie i prawdopodobnie działa to tak, że jeżeli jest to sklep który sprzedaje wyroby z nikotyną, to nie można sprzedawać rzeczy bez akcyzy, które są na bazie gliceryny i glikolu. To samo tyczy się CBD na które zostanie wprowadzona akcyza, to prawo jest tak napisane, że nawet jak siano zawiniesz w bletkę, aby to spalić to już powinno być to oakcyzowane.
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
Insane
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 670
Rejestracja: wt maja 15, 2018 8:35 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 1061 razy
Otrzymał podzięk.: 626 razy
Płeć: Mężczyzna

Czyżby nadszedł koniec omijania akcyzy przez vape shopy?

Postautor: Insane » pn lip 19, 2021 2:22 pm

Najbardziej ciekawi mnie ten fragment:
Oznacza to, że w przypadku właścicieli palcówek handlowych, oferowanie na sprzedaż wyrobów, które mogą zostać wykorzystane w e-papierosach rodzi obowiązek podatkowy w akcyzie w zakresie dotyczącym płynu do papierosów elektronicznych i konieczność oznaczenia go odpowiednimi znakami akcyzy zgodnie z art. 8 ust. 2 pkt 4 ustawy o podatku akcyzowym.

Rozumiem, że na wodę demineralizowaną w butelkach również ta akcyza zostanie nałożona, przecież można taką wodę „wykorzystać w e-papierosach”. :oops:
Oby nie dostało się po czterech literach lokalnym firmom, które produkują aromaty.
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Czyżby nadszedł koniec omijania akcyzy przez vape shopy?

Postautor: Vlad » pn lip 19, 2021 12:35 pm

Ja już parę lat temu zrobiłem rozpoznanie i przy okazji zakupów zauważyłem taki np. aromat, w większości są na glikolu i w najgorszym wypadku można przerzucić się na coś takiego: https://sklep.polmarkus.com.pl/aromaty- ... lowy-0-9-l.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Wróć do „Dyrektywa - Wydarzenia, informacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości