Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi (RRW)

Wszystko, co dotyczy problemów związanych z przepisami stworzonymi przeciwko nam i e-papierosom...
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi (RRW)

Postautor: Tommy Black » śr lut 17, 2016 4:31 pm

Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi dalej działa,a nawet obraduje.9 lutego 2016 r. odbyło sie kolejne posiedzenie. Oto co nas interesuje:

Komisja rozpatrzyła informację Ministra Zdrowia na temat stanu prac nad implementacją dyrektywy 2014/40/UE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 3 kwietnia 2014 r. dotyczącej produkcji, prezentowania i sprzedaży wyrobów tytoniowych, a w szczególności nad projektem ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.
Informację przedstawił podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia - Jarosław Pinkas.
Minister zapewnił, że prace legislacyjne trwają i w ciągu dwóch tygodni projekt powinien wejść pod obrady Rady Ministrów. Dodał również, że zgodnie z wnioskami branży tytoniowej przesunięto moment wejścia w życie przepisów z maja 2016 r. na luty 2017 r.
W dyskusji posłowie pytali, które regulacje projektu ustawy są bardziej restrykcyjne, niż nakazują to przepisy dyrektywy.
Z uwagi na dotkliwe restrykcje, jakie nakłada dyrektywa, posłowie i zaproszeni goście apelowali o jej implementację w oparciu o zasadę „Bruksela + 0”, tj. bez dokładania wszelkich dodatkowych restrykcji, takich jak na przykład projektowany całkowity zakaz informacji o wyrobach tytoniowych i powiązanych wyrobach - poza ceną - w punktach sprzedaży. Kontrowersyjnym elementem zdaniem branży tytoniowej jest przepis zabraniający używania e-papierosów w przestrzeni publicznej. Urządzeń nie będzie można zgodnie z projektem sprzedawać w internecie i reklamować. Przedstawiciele branży tytoniowej informowali, że na skutek wprowadzenia dyrektywy w restrykcyjnej formie stracą konsumenci oraz budżet państwa w związku ze wzrostem szarej strefy.

Komisja przystąpiła do rozpatrzenia projektu dezyderatu skierowanego do Prezesa Rady Ministrów w sprawie implementacji dyrektywy 2014/40/UE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 3 kwietnia 2014 r. dotyczącej produkcji, prezentowania i sprzedaży wyrobów tytoniowych.
Głosowanie nad przyjęciem dezyderatu odbędzie się na kolejnym posiedzeniu Komisji.
Awatar użytkownika
Stary Chemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: pn cze 08, 2015 6:53 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podzięk.: 347 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi (RRW)

Postautor: Stary Chemik » czw sie 06, 2015 8:25 pm

Wybacz, ale... Ty tak na poważnie?
Ja powiem - nie! Czy naprawdę dorośli ludzie nie słuchają, nie czytają, nie wiedzą co się dzieje wokół nich? Podać, do qr... nędzy wszystko na tacy? Może jeszcze za nich napisać tekst, bo sami nie dadzą rady? I wysłać. Za łapkę prowadzić jak przedszkolaków?

NIE! NIE! Po trzykroć - NIE!

Co mnie obchodzi ilu jest aktywnych? Nie są aktywni, niech dostaną po nosie. Nie mój cyrk, nie moje małpy.
Niezależny konsultant chemiczny przyglądający się liquidom na polskim rynku.
Awatar użytkownika
tunajerzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: sob cze 20, 2015 2:30 pm
Lokalizacja: Świnoujście
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podzięk.: 373 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi (RRW)

Postautor: tunajerzy » czw sie 06, 2015 8:23 pm

800 komentarzy to i tak dobry wynik moim zdaniem. Na forach zarejestrowana jest ogromna liczba użytkowników, ale zadajmy sobie pytanie. Ilu z nich jest tak naprawdę aktywnych? Sądzę że nie więcej, jak 10-15%. Reszta wchodzi na fora sporadycznie,gdy mają problem ze sprzętem, lub szukają czegoś nowego. Rozwiązaniem mogła być akcja informacyjna drogą mailową, przeprowadzona przez administracje for. Spowodowało by to jednak umieszczenie nadawców na listach spamerów. Chyba?

Edit. Tak mi chodzi po głowie od kilku dni i tupie *puk* *puk* Fajnie by było, gdyby ktoś z wapujących miał znajomych w środowisku kabareciarzy ( tak się ich nazywa?). Może by tak napuścić ich na twówrców wiadomej ustawy. Moze dało by się, śmiechem ich załatwić ;)
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi (RRW)

Postautor: Tommy Black » czw sie 06, 2015 3:21 pm

Ufff...autobus spadł mi z serca.... :lol:
Awatar użytkownika
matatiti
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 944
Rejestracja: śr cze 10, 2015 1:31 pm
Lokalizacja: Ząbki
Podziękował: 1680 razy
Otrzymał podzięk.: 976 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi (RRW)

Postautor: matatiti » czw sie 06, 2015 3:17 pm

Tommy Black pisze:Mati? Dość dużą? Naprawdę tak uważasz?


Tommy, a czy jest jakaś emotka symbolizująca gorycz i żółć mojej wypowiedzi? Nie znalazłem takowej.
Pocieszam się tylko w duchu i mam nadzieję, że większość z tych wypowiedzi, była napisana w kulturalnym stylu i rzeczowo.
:budda:
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi (RRW)

Postautor: Tommy Black » czw sie 06, 2015 3:07 pm

Mati? Dość dużą? Naprawdę tak uważasz?
Awatar użytkownika
matatiti
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 944
Rejestracja: śr cze 10, 2015 1:31 pm
Lokalizacja: Ząbki
Podziękował: 1680 razy
Otrzymał podzięk.: 976 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi (RRW)

Postautor: matatiti » czw sie 06, 2015 3:04 pm

800 komentarzy - tylko, albo aż.
Ja również jestem zaskoczony tą liczbą. Jak na naszą społeczność waperską dość dużą. Myślałem, że będzie tego o wiele mniej.
Dziękuję wszystkim, którzy nawet nie wierząc w sukces, postanowili zostawić swój komentarz.
*czajniczek*
:budda:
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi (RRW)

Postautor: Tommy Black » czw sie 06, 2015 2:34 pm

SzamanDM pisze:800 komentarzy tylko? :/


Też jestem zaskoczony! Liczyłem na dużo,dużo więcej. A przecież na każdym Forum był gotowy link do gotowego formularza. Wystarczyło napisać kilka zdań...
Myślę że czas wyciągnąć jakieś wnioski. Nie dla samych wniosków oczywiście,ale dla dalszego modelu dzialań.
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi (RRW)

Postautor: SzamanDM » czw sie 06, 2015 12:14 pm

800 komentarzy tylko? :/
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi (RRW)

Postautor: Tommy Black » czw sie 06, 2015 8:06 am

Wczoraj w Komisji z tytulu tematu na temat dyrektywy i nowej ustawy odbyła się dyskusja.Wypowiadała sie Pani minister Beata Libera-Małecka.
Obrady byly długie,ale warto posłuchac,choćby od : 10:14:11.

Oto interesujące nas punkty programu obrad Komisji:

Rozpatrzenie odpowiedzi Ministra Zdrowia na dezyderat nr 27 w sprawie implementacji dyrektywy 2014/40/UE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 3 kwietnia 2014 r. dotyczącej produkcji, prezentowania i sprzedaży wyrobów tytoniowych.
Informacja Ministra Zdrowia oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na temat projektu ustawy wdrażającej przepisy dyrektywy 2014/40/UE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 3 kwietnia 2014 r. dotyczącej produkcji, prezentowania i sprzedaży wyrobów tytoniowych.

A tu link do filmowej rejestracji obrad:

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transm ... 910036FBC8

Wróć do „Dyrektywa - Wydarzenia, informacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości