Będzie akcyza od e-papierosów?

Wszystko, co dotyczy problemów związanych z przepisami stworzonymi przeciwko nam i e-papierosom...
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: robert » wt lip 11, 2017 7:00 pm

PRAWDA dać Ci wódki trzeba bo mądrze gadasz.A , no i jest tu duża wolność tematyczna na tym forum .
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: adamsud » wt lip 11, 2017 6:58 pm

Tommy Black pisze:.... Jaka jest statystyczna wytrzymałość gałęzi w relacji jedna gałąź - jeden misiaczek? ;)

Jak widzę - pytanie czysto hipotetyczne. Przypominam gałęzi nie będzie, gdyż drzewa wycięto. Swoją drogą tak sobie gaworzymy o uciążliwości akcyzy dla branży e-fajek podczas gdy wprowadzana tylnymi drzwiami (ponieważ jest to inicjatywa "poselska") dodatkowa opłata od paliw znacznie bardziej przypier..li naszym budżetom domowym. Wiem, wiem - to forum tematyczne, ale jak sobie już tak narzekamy ... Zresztą prawdopodobnie zostanie wprowadzona i akcyza, i dodatkowa opłata paliwowa. Taki już mój los. Jak miałem małe dzieci i nie paliłem to nie było akcyzy od e-papierosów i nie było "pińcet plus". Jak dzieci podrosły i z radości zacząłem ćmić to ... proszę. Jestem pewien, że jak umrę to od stalowych trumien (drewnianych nie będzie, gdyż znowu przypominam - drzewa wycięto) wprowadzą podatek od luksusu.
Awatar użytkownika
TooCruel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: sob mar 04, 2017 2:29 pm
Lokalizacja: Polska / Niemcy
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podzięk.: 289 razy
Płeć: Mężczyzna

Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: TooCruel » wt lip 11, 2017 4:18 pm

Tommy Black pisze:
TooCruel pisze:Ptaszki ćwierkały, że w Internecie znacznie bezpieczniej jest posługiwać się terminologią ze statystyki i biologii, niż nazywać "rzeczy" po imieniu
Pozdrawiam serdecznie.


Dobrze. W zwiążku z tym i tym co wyżej napisali przedpiścy, mam pytanie.
Jaka jest statystycza wytrzymałość gałęzi w relacji jedna gałąź - jeden misiaczek? ;)


Gałąź pewnie można zaliczyć jako układ anizotropowy, czyli wszystko zależy od przyłożonego wektora siły(należałoby uwzględnić masę misiaczka, za co będzie wisiał, jego samopoczucie)... Potem jakiś mały rozkładzik Gaussa i szybka eksploracja otrzymanego Histogramu... Potem już tylko wyznaczyć dystrybuantę typu F(misiaczki)=... i podesłać do konsultacji społecznych przed 12.07...
Garaż(topka):
Mody: VT133, NX75, IPV5, Spartans, RX200
W terenie: EHpro Morph x2, TFV8(RBA-16), Merlin
Stacjonarnie: Temple 30mm, Velocity RDA, TF-RTA, Griffin 25+dziesiątki innych...
W planach: VT133 -> VT167
Brak pomysłów na setupy?: Instagram
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: Tommy Black » wt lip 11, 2017 4:08 pm

TooCruel pisze:Ptaszki ćwierkały, że w Internecie znacznie bezpieczniej jest posługiwać się terminologią ze statystyki i biologii, niż nazywać "rzeczy" po imieniu
Pozdrawiam serdecznie.


Dobrze. W zwiążku z tym i tym co wyżej napisali przedpiścy, mam pytanie.
Jaka jest statystyczna wytrzymałość gałęzi w relacji jedna gałąź - jeden misiaczek? ;)
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: basika » wt lip 11, 2017 4:01 pm

miblah pisze: Ale im bardziej i skuteczniej starają się robić nam pod górkę, tym szybciej zawisną na gałęziach (to przepowiednia, a nie groźba =])...

Jasne. Ja mam przekorną naturę i trudności mnie nie zniechęcają, ale tym bardziej motywują do działania! ;)
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: miblah » wt lip 11, 2017 3:44 pm

Trudno się nie zgodzić z oceną TC ;) Tak to wygląda... Ale im bardziej i skuteczniej starają się robić nam pod górkę, tym szybciej zawisną na gałęziach (to przepowiednia, a nie groźba =])...

by Tapatalk.
Obrazek
Awatar użytkownika
TooCruel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: sob mar 04, 2017 2:29 pm
Lokalizacja: Polska / Niemcy
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podzięk.: 289 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: TooCruel » wt lip 11, 2017 3:33 pm

Tommy Black pisze:Nawiasem mówiąc niczego odkrywczego nie napisałeś.

To chyba dobrze, bo nawet nie celuję w miano odkrywcy rzeczywistości politycznej :)
Tommy Black pisze:Tu nawet lobbysta jest dobrze znany a o żadnej losowości mowy być nie może. :P

Ptaszki ćwierkały, że w Internecie znacznie bezpieczniej jest posługiwać się terminologią ze statystyki i biologii, niż nazywać "rzeczy" po imieniu :)
Pozdrawiam serdecznie.
Garaż(topka):
Mody: VT133, NX75, IPV5, Spartans, RX200
W terenie: EHpro Morph x2, TFV8(RBA-16), Merlin
Stacjonarnie: Temple 30mm, Velocity RDA, TF-RTA, Griffin 25+dziesiątki innych...
W planach: VT133 -> VT167
Brak pomysłów na setupy?: Instagram
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: Tommy Black » wt lip 11, 2017 3:14 pm

TooCruel pisze:Gdyby losowy lobbysta(nazwijmy go umownie firmą "Drugs will save your life") wyłożył załóżmy kilkaset mln zł za legalizacją twardych narkotyków to myślę, że przejście takiej ustawy w trybie ekspresowym nie sprawiłoby misiaczkom większych problemów.


Tak, pod warunkiem że te kilkaset milionów nie byłoby w złotych tylko w euro i swój lobbing zacząłby w Brukseli. Nawiasem mówiąc niczego odkrywczego nie napisałeś.
Właśnie w ten sposób jak opisałeś powstała dyrektywa tytoniowa. Tu nawet lobbysta jest dobrze znany a o żadnej losowości mowy być nie może. :P

***
Salon Rozchmurzonych zajął stanowisko w sprawie tej akcyzy. Opublikujemy je, kiedy dotrze do adresata czyli Ministerstwa Finansów.
Awatar użytkownika
TooCruel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: sob mar 04, 2017 2:29 pm
Lokalizacja: Polska / Niemcy
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podzięk.: 289 razy
Płeć: Mężczyzna

Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: TooCruel » wt lip 11, 2017 2:59 pm

miblah pisze:Korwin-Mikke o akcyzie na "e-papierosy":


Krótko żyję na tym świecie, ale czy ktoś może podać przynajmniej z 1 przykład, gdzie demokracja wygrała z lobbystami(nie wiem koncernami farma, tytoniowymi, paliwowymi)?
Ja tak mniej więcej od czasu oddania za bezcen Telekomunikacji Polskiej dla France Telecom(czyli dobrowolnemu odcięciu się od komunikacji w razie "W" podczas kadencji Buzko-Millerowych)... ...mam problemy z logicznym postrzeganiem działań danych misiów rządzących. Jedynym argumentem przy każdej decyzji losowego rządu są pieniądze. Gdyby losowy lobbysta(nazwijmy go umownie firmą "Drugs will save your life") wyłożył załóżmy kilkaset mln zł za legalizacją twardych narkotyków to myślę, że przejście takiej ustawy w trybie ekspresowym nie sprawiłoby misiaczkom większych problemów.

PS Tak po okresie studiów na Huazhong University of Science & Technology... ...mi bardziej z demokracją kojarzy się "głęboka komuna", a właściwie republika ludowa/ demokracja socjalistyczna(jak zwał tak zwał) w Chinach:
- zarówno ogromni przedsiębiorcy / małe firmy / sprzedawcy uliczni(nie odprowadzający podatków) są wręcz pchani pod górkę przez państwo...
- misie rządzący w odróżnieniu od misiów PL nie tyle co pytają / dyskutują / dywagują co ma być dla ludności najlepsze, tylko po prostu to robią / wdrażają 1 ustawę za drugą(umowy handlowe, eksportowe, prawo pracy - istny majstersztyk)...
- i chyba najważniejszy punkt: banki nie okradają tam ludzi, bo nie mogą tego robić(państwo to skutecznie ukróciło(kredyt w PL = cyrograf/ w dobrym tonie jest podpisanie go własną krwią i zakropleniem pieczęci krwią dziewicy, chiński kredyt = rzecz zbędna / człowiek po prostu pracując jest w stanie kupić sobie za oszczędności mieszkanie po 2-3? latach pracy...
... i mógłbym tak klepać jeszcze długo :)
:bry: :bry: :bry:
Garaż(topka):
Mody: VT133, NX75, IPV5, Spartans, RX200
W terenie: EHpro Morph x2, TFV8(RBA-16), Merlin
Stacjonarnie: Temple 30mm, Velocity RDA, TF-RTA, Griffin 25+dziesiątki innych...
W planach: VT133 -> VT167
Brak pomysłów na setupy?: Instagram
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: miblah » wt lip 11, 2017 9:47 am

Korwin-Mikke o akcyzie na "e-papierosy":
Obrazek

Wróć do „Dyrektywa - Wydarzenia, informacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości