Będzie akcyza od e-papierosów?

Wszystko, co dotyczy problemów związanych z przepisami stworzonymi przeciwko nam i e-papierosom...
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: basika » wt lip 11, 2017 4:01 pm

miblah pisze: Ale im bardziej i skuteczniej starają się robić nam pod górkę, tym szybciej zawisną na gałęziach (to przepowiednia, a nie groźba =])...

Jasne. Ja mam przekorną naturę i trudności mnie nie zniechęcają, ale tym bardziej motywują do działania! ;)
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: miblah » wt lip 11, 2017 3:44 pm

Trudno się nie zgodzić z oceną TC ;) Tak to wygląda... Ale im bardziej i skuteczniej starają się robić nam pod górkę, tym szybciej zawisną na gałęziach (to przepowiednia, a nie groźba =])...

by Tapatalk.
Obrazek
Awatar użytkownika
TooCruel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: sob mar 04, 2017 2:29 pm
Lokalizacja: Polska / Niemcy
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podzięk.: 289 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: TooCruel » wt lip 11, 2017 3:33 pm

Tommy Black pisze:Nawiasem mówiąc niczego odkrywczego nie napisałeś.

To chyba dobrze, bo nawet nie celuję w miano odkrywcy rzeczywistości politycznej :)
Tommy Black pisze:Tu nawet lobbysta jest dobrze znany a o żadnej losowości mowy być nie może. :P

Ptaszki ćwierkały, że w Internecie znacznie bezpieczniej jest posługiwać się terminologią ze statystyki i biologii, niż nazywać "rzeczy" po imieniu :)
Pozdrawiam serdecznie.
Garaż(topka):
Mody: VT133, NX75, IPV5, Spartans, RX200
W terenie: EHpro Morph x2, TFV8(RBA-16), Merlin
Stacjonarnie: Temple 30mm, Velocity RDA, TF-RTA, Griffin 25+dziesiątki innych...
W planach: VT133 -> VT167
Brak pomysłów na setupy?: Instagram
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: Tommy Black » wt lip 11, 2017 3:14 pm

TooCruel pisze:Gdyby losowy lobbysta(nazwijmy go umownie firmą "Drugs will save your life") wyłożył załóżmy kilkaset mln zł za legalizacją twardych narkotyków to myślę, że przejście takiej ustawy w trybie ekspresowym nie sprawiłoby misiaczkom większych problemów.


Tak, pod warunkiem że te kilkaset milionów nie byłoby w złotych tylko w euro i swój lobbing zacząłby w Brukseli. Nawiasem mówiąc niczego odkrywczego nie napisałeś.
Właśnie w ten sposób jak opisałeś powstała dyrektywa tytoniowa. Tu nawet lobbysta jest dobrze znany a o żadnej losowości mowy być nie może. :P

***
Salon Rozchmurzonych zajął stanowisko w sprawie tej akcyzy. Opublikujemy je, kiedy dotrze do adresata czyli Ministerstwa Finansów.
Awatar użytkownika
TooCruel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: sob mar 04, 2017 2:29 pm
Lokalizacja: Polska / Niemcy
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podzięk.: 289 razy
Płeć: Mężczyzna

Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: TooCruel » wt lip 11, 2017 2:59 pm

miblah pisze:Korwin-Mikke o akcyzie na "e-papierosy":


Krótko żyję na tym świecie, ale czy ktoś może podać przynajmniej z 1 przykład, gdzie demokracja wygrała z lobbystami(nie wiem koncernami farma, tytoniowymi, paliwowymi)?
Ja tak mniej więcej od czasu oddania za bezcen Telekomunikacji Polskiej dla France Telecom(czyli dobrowolnemu odcięciu się od komunikacji w razie "W" podczas kadencji Buzko-Millerowych)... ...mam problemy z logicznym postrzeganiem działań danych misiów rządzących. Jedynym argumentem przy każdej decyzji losowego rządu są pieniądze. Gdyby losowy lobbysta(nazwijmy go umownie firmą "Drugs will save your life") wyłożył załóżmy kilkaset mln zł za legalizacją twardych narkotyków to myślę, że przejście takiej ustawy w trybie ekspresowym nie sprawiłoby misiaczkom większych problemów.

PS Tak po okresie studiów na Huazhong University of Science & Technology... ...mi bardziej z demokracją kojarzy się "głęboka komuna", a właściwie republika ludowa/ demokracja socjalistyczna(jak zwał tak zwał) w Chinach:
- zarówno ogromni przedsiębiorcy / małe firmy / sprzedawcy uliczni(nie odprowadzający podatków) są wręcz pchani pod górkę przez państwo...
- misie rządzący w odróżnieniu od misiów PL nie tyle co pytają / dyskutują / dywagują co ma być dla ludności najlepsze, tylko po prostu to robią / wdrażają 1 ustawę za drugą(umowy handlowe, eksportowe, prawo pracy - istny majstersztyk)...
- i chyba najważniejszy punkt: banki nie okradają tam ludzi, bo nie mogą tego robić(państwo to skutecznie ukróciło(kredyt w PL = cyrograf/ w dobrym tonie jest podpisanie go własną krwią i zakropleniem pieczęci krwią dziewicy, chiński kredyt = rzecz zbędna / człowiek po prostu pracując jest w stanie kupić sobie za oszczędności mieszkanie po 2-3? latach pracy...
... i mógłbym tak klepać jeszcze długo :)
:bry: :bry: :bry:
Garaż(topka):
Mody: VT133, NX75, IPV5, Spartans, RX200
W terenie: EHpro Morph x2, TFV8(RBA-16), Merlin
Stacjonarnie: Temple 30mm, Velocity RDA, TF-RTA, Griffin 25+dziesiątki innych...
W planach: VT133 -> VT167
Brak pomysłów na setupy?: Instagram
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: miblah » wt lip 11, 2017 9:47 am

Korwin-Mikke o akcyzie na "e-papierosy":
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: Tommy Black » ndz lip 09, 2017 6:21 pm

miblah pisze:Osobiście napisałem już ponad tydzień temu urzędnikom w legislacji, co o nich myślę oraz gdzie ich to zaprowadzi. Życzyłem wytrwałości i większego zaangażowania we wprowadzaniu opresji na Naród, by ich praca nie poszła na marne, i spowodowała wrzenie u ludności tubylczej jak najszybciej.


Zawsze popierałem i popieram nadal, aktywność zawodową ludzi chorych psychicznie, opóźnionych, upośledzonych, bowiem każdy powinien mieć prawo do realizacji swoich marzeń i planów. Ale oddanie im mandatów poselskich i wysokich ministerialnych stanowisk to jednak była przesada.
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: miblah » śr lip 05, 2017 8:22 am

Osobiście napisałem już ponad tydzień temu urzędnikom w legislacji, co o nich myślę oraz gdzie ich to zaprowadzi. Życzyłem wytrwałości i większego zaangażowania we wprowadzaniu opresji na Naród, by ich praca nie poszła na marne, i spowodowała wrzenie u ludności tubylczej jak najszybciej.

ABW jeszcze do mnie nie zawitało, więc chyba odebrano to prawidłowo - jako przepowiednię, a nie groźbę. Chociaż, jak byli u mnie poprzednim razem, to musiałem sam im podać adres przez telefon, bo nie mogli trafić. Dlatego trudno coś powiedzieć - może jeszcze błądzą :>

Jakbym nagle zniknął - pamiętajcie! Walczyłem również o Wasze swobody! :lol:

PS. Ponieważ ich formularz nie zwraca komunikatu, o poprawności przesłania informacji (ale dane wysyła, co sprawdziłem odpowiednimi narzędziami), dostali mój tekst z 5 razy. *czajniczek*
Obrazek
Awatar użytkownika
gemino
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 367
Rejestracja: śr lut 03, 2016 2:48 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 2535 razy
Otrzymał podzięk.: 530 razy
Płeć: Mężczyzna

Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: gemino » śr lip 05, 2017 8:00 am

Wklejam tutaj link do trawnika z opisem co trzeba zrobić, by spróbować powstrzymać akcyzę i pokazać ilu osobom na tym zależy
http://www.e-papierosy-forum.pl/topic121380.html
Obrazek
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: basika » wt lip 04, 2017 6:06 pm

Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR) – polska organizacja pozarządowa o statusie fundacji powstała w 2007 z inicjatywy Leszka Balcerowicza, byłego Prezesa Narodowego Banku Polskiego.
Wśród celów jakie stawia przed sobą FOR jest rozwój społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. Fundacja prowadzi zatem działania mające prowadzić do zwiększenia aktywności obywateli i wzrostu świadomości społecznej. Głosi także potrzebę wprowadzenia modelu, w którym decyzje dotyczące społeczeństwa podejmowane są w oparciu o wiedzę, doświadczenie i wiarygodne badania[2].
Deklarowanym celem FOR ma być również podniesienie poziomu debaty publicznej w Polsce. Fundacja ma prowadzić badania społeczne i udostępniać wyniki opinii publicznej (wzorując się na modelu działania takich organizacji jak amerykańska Heritage Foundation czy brytyjski Institute of Economic Affairs). W celu upowszechnienia poglądów mających wsparcie w nauce i doświadczeniu międzynarodowym, FOR będzie prowadzić własne badania oraz czerpać z wiedzy zgromadzonej przez inne organizacje i instytucje.
http://onet.tv/b/biznes/minister-finans ... osy/3mwd53

Wróć do „Dyrektywa - Wydarzenia, informacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości