Będzie akcyza od e-papierosów?

Wszystko, co dotyczy problemów związanych z przepisami stworzonymi przeciwko nam i e-papierosom...
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: basika » śr lip 12, 2017 6:47 pm

Nie wiem czy zwróciliście uwagę. Na tej konferencji jest mowa o tym, ze przedsiębiorcy zostali zaproszeni dzisiaj do MF w celu omówienia szczegółów dotyczących banderolowania opakowań. Czyli mówiąc wprost, nikt tam nie czeka na wyniki konsultacji, ale ostro działają .
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: robert » śr lip 12, 2017 1:34 pm

O tym nie pomyślałem. Może aż tak źle nie będzie.
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: miblah » śr lip 12, 2017 1:15 pm

robert pisze:Na gliceryne w aptece akcyzy nie nałożą.

A kto im zabroni? :-P

Porobią wyłączenia dla gałęzi przemysłu, a tą detaliczną/apteczną każą wymieszać z czymś, co spowoduje, że będzie dla nas bezużyteczna...
Obrazek
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: robert » śr lip 12, 2017 1:12 pm

Chyba nikt mi nie zabroni mieszania glikolu i gliceryna ?Na gliceryne w aptece akcyzy nie nałożą.
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: miblah » śr lip 12, 2017 12:52 pm

Oczywiście, nie będzie masowego wpadania do domów, ale ustawa przewiduje, że akcyza karna wyniesie 1,4zł za mililitr; i takie obciążenia mogą być nakładane na nas przy okazji nieszczęśliwych splotów losu, jak nic lepszego "śledczym" do głowy nie przyjdzie. Policzmy :D Ja mam w lodówce ponad 3 litry różności, od glikoli, gliceryny przez bazy z nikotyną, to już wiszę urzędowi skarbowemu prawie 5 tysięcy za sam "towar"... ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: DamianGR » śr lip 12, 2017 12:44 pm

miblah bardzo słuszne spostrzeżenia odnośnie mieszania na własny użytek. Czyżby znów przemycony mały kruczek prawny dla BAT? Oni nie chcą abyśmy mieszali sami liquidy, bo to nie podnosi ich sprzedaży. Mają za to już gotowe składy akcyzowe. Na takiej ustawie tylko korzystają.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: basika » śr lip 12, 2017 10:01 am

Świeżutki materiał, sprzed godziny, więc spieszę aby Wam go przedstawić ;)
Oczywiście trzeba kliknąć na film. Przesuńcie wskaźnik od razu o minutę, bo wcześniej jest cisza

https://www.facebook.com/zwiazekprzedsiebiorcow/videos/1997089423650661/
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: miblah » śr lip 12, 2017 8:32 am

To w ramach analizy powiem coś co już mówiłem:
w art. 2 w ust. 1 pkt 35) płyn do papierosów elektronicznych - roztwór wykorzystywany w papierosach elektronicznych, zarówno z nikotyną jak i bez nikotyny, w tym baza do tego roztworu zawierająca glikol lub glicerynę

Znaczy dokładnie, że obejmuje osobno, i glicerynę i glikol. A nie, jak się niektórym wydaje, magiczną "bazę" będącą mieszanką obu składników. Jak się połapią (a dostaną wiele komentarzy z uczynną korektą), to poprawią "glikol" na formę właściwą.

To, na co zwrócił uwagę Damian, oczywiście również jest niekorzystne. Trzeba będzie w sytuacji wyjazdu zagranicznego kombinować, podejmując ryzyko zostania ukaranym, za naruszenie ustawy o podatku akcyzowym, zgodnie z przepisami karno-skarbowymi.

Dodatkowo mieszanie w domu w zasadzie będzie zabronione, chyba że osoba fizyczna spełni wymogi ustawowe, a przecież nie spełni:
art. 13 ust.1a Podatnikiem z tytułu produkcji:
2) płynu do papierosów elektronicznych, o której mowa w art. 99b ust. 1;
- niezgodnej z art. 47, jest osoba fizyczna, osoba prawna oraz jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej, która produkuje te wyroby, oraz każda inna osoba, która uczestniczy w ich produkcji.


Wymieniony wyżej art. 47 zawiera wyłączenia, które obejmują w ust. 1, 3) "piwa, wina i napojów fermentowanych, wytwarzanych domowym sposobem przez osoby fizyczne na własny użytek i nieprzeznaczonych do sprzedaży;".
Zmiany, o których dyskutujemy, nie uzupełniają tego punktu, czyli nie wprowadzają zmiany na naszą korzyść.

Inne, to oczywiście sama akcyza - dla konsumentów problemem jest stawka, dla producentów problemem jest i stawka (ze względu na spadek opłacalności produkcji do granicy rozsądku) i konieczność zostania "składem podatkowym".
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: Tommy Black » śr lip 12, 2017 7:33 am

DamianGR pisze:Tomek , obudziłem już się dawno. Po prostu zwracam uwagę na szczegóły tych zapisów. Nie tylko sama akcyza jest uciążliwa .


No właśnie.Ja budzilem Damiana, a tymczasem to Damian obudził nas.Przynajmiej powinien. Skupiliśmy się na zaproszeniu do skomentowania projektu ustawy
i to zrobiliśmy, ale generalnie co do sposobów i zasady. Natomiast kto z nas przeczytał dokładnie ten projekt?
Ja przyznaję się bez bicia że staram się nie czytać czegoś co każe mi dołączać do rzesz migrantów czy może raczej uchodźców.
Póki jeszcze czas i nadzieja, przeanalizujmy szczegóły tego projektu...
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: miblah » wt lip 11, 2017 10:06 pm

Spektrometry to dosyć drogie urządzenia ;) już widzę jak nasz bidny zaborca wyposaża weń każdy patrol graniczny... :-P A z akcyzy na taki sprzęt nie uzbierają [emoji38]

by Tapatalk.
Obrazek

Wróć do „Dyrektywa - Wydarzenia, informacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości