Będzie akcyza od e-papierosów?

Wszystko, co dotyczy problemów związanych z przepisami stworzonymi przeciwko nam i e-papierosom...
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: miblah » sob cze 24, 2017 12:37 pm

dorota pisze:Świadczyć o tym powinna data produkcji albo tzw lotto na etykiecie. Dzięki temu mogą sprawdzić czy jest to produkt z przed akcyzy czy nie.


Data przydatności, czy data produkcji akurat niewiele dowodzi... ;) Mam coś co wyprodukowano w 2016, a sprzedam Tobie po wprowadzeniu akcyzy - zasadniczo będzie to już przestępstwo. ;) Ale ty się zaprzesz, że kupiłaś ze dwa lata temu i dopóki mnie nie sprzedasz, oboje mamy spokój. Ale oskarżyciel zwykle liczy na wpędzenie podejrzanego w "dylemat więźnia"...
Obrazek
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: adamsud » sob cze 24, 2017 11:59 am

miblah pisze:..... mam nadzieję, że tym razem źle oceniam intencje, ukryte za słowami... Jednak i tym razem zrobię zapas, jak poprzednio.

by Tapatalk.


Intencje Michał są podłe. To wiem na pewno. Inną, dużo gorszą, sprawą jest brak umiejętności napisania przejrzystej normy prawnej. Dlatego jestem pewny, że zdolny naród polski z obejściem takich zapisów sobie poradzi z palcem w nosie. Nie popadajmy w sobotnie słoneczne popołudnie w depresję. Do tego nadają się inne dni tygodnia.
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: miblah » sob cze 24, 2017 11:21 am

@
Awatar użytkownika
dorota
- Według mnie, na bazie projektowanych przepisów, jest to możliwe... Choć, jak my wszyscy, mam nadzieję, że tym razem źle oceniam intencje, ukryte za słowami... Jednak i tym razem zrobię zapas, jak poprzednio.

by Tapatalk.
Obrazek
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: dorota » sob cze 24, 2017 8:48 am

DamianGR pisze:A mnie tak czysto teoretycznie ciekawi inna kwestia . Wiadomo że sporo osób robi zapasy.
Może poszukać tu analogii do alkoholu alkoholu. Co w wypadku gdy posiadasz duży zapas bez akcyzy?
Zdaję sobie sprawę że prawo nie działa wstecz.
Co w wypadku kontroli policji ?
Czy to jest przestępstwo (np. baza zakupiona przed wejściem ustawy a po wejściu ustawy)?

Świadczyć o tym powinna data produkcji albo tzw lotto na etykiecie. Dzięki temu mogą sprawdzić czy jest to produkt z przed akcyzy czy nie.

tinOFbeer pisze:Jeśli 100% PG lub VG będzie sprzedawane jako BAZA to zapewne będzie akcyza, tak wynika z tego zapisu. W innym przypadku nie.


Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka


tu zgadzam się z @
Awatar użytkownika
tinOFbeer
. Według mnie niemożliwe jest nałożenie akcyzy na sam glikol i glicerynę , przecież przemysł farmaceutyczny i spożywczy też z nich korzysta . Wyobrażacie sobie coby się działo? Tymbardziej że ta ustawa dotyczy tylko ein .
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
shrack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: pn lip 13, 2015 7:09 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 121 razy
Otrzymał podzięk.: 266 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: shrack » sob cze 24, 2017 6:05 am

Akcyzy nie unikniemy i kolejny raz niby to w trosce o nasze zdrowie wprowadza się przedtem ograniczenia w sprzedaży a obecnie podatek.
Pamiętacie szumne zapewnienia, że liquidy, które są wprowadzone do obrotu muszą uzyskać pozytywny wynik badań przez zakład diagnostyczny, który posiada akredytację naszego rządu.
Nie będę ukrywał, że jestem bardzo zainteresowany, które to laboratorium otrzymało akredytację oraz wynikami badań, jakie przeprowadzili.
W sklepach stacjonarnych i na wysepkach dostępne są bardzo tanie liquidu wyprodukowane na glicerynie, która ma przeznaczenie, jako pasza dla bydła a co się będzie działo po wprowadzeniu akcyzy.
Już teraz część młodzieży nie odróżnia glikolu, który jest przeznaczony do chłodnic od tego, który jest użyty do produkcji liquidu a pomysły o namaczaniu liści tytoniu, gum czy plastrów, aby uzyskać bazę zawierającą nikotynę mnie osobiście przerażają czy te osoby, które piszą tego typu posty mają jakiekolwiek pojecie o używaniu EIN i czy powinny z tego typu urządzeń i rozwiązań korzystać.

Tak i tutaj się nasz rząd nie myli potrzebne będą dodatkowe środki w budżecie na leczeni negatywnych skutków wprowadzenia akcyzy i dopiero zacznie się nagonka, jakie to EIN są szkodliwe i niebezpieczne.

Podejrzewam ze tego typu szum medialny po kilku przypadkach zatrucia liquidem a raczej mieszanka niewiadomego pochodzenia nie ominie również znanych na naszym rynku firm, które sprzedają produkty związane z EIN a tym samym kolejnych ograniczeń w sprzedaży.

Na koniec mam jeszcze krotki apel do tych, co używają liquidów bez nikotyny w dalszym ciągu można kupić bazy, które są przebadane w dużych nawet pięciolitrowych opakowaniach.
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: adamsud » pt cze 23, 2017 9:00 pm

Akcyzę prawdopodobnie miłościwie nam panujący rządzący wprowadzą argumentując ten fakt przy okazji potrzebą walki z uzależnieniami wśród nastolatków, czyli naszej kochanej przyszłości niemniej kochanego Narodu. Mnie się jednak coraz bardziej wapowanie podoba. I napiszę Wam szczerze, że w dupie mam to co kretyni (którym podziękuję przy okazji najbliższych wyborów) na Wiejskiej sobie uchwalą. Glikol czy też glicerynę kupię w aptece (lub jakimś sklepie chemicznym), watę podpierd...ę z podpasek, drut chociażby ze starych transformatorów, nikotynę ... no jeszcze nie wiem (może sobie zasadzę w kotłowni i potem zetrę na proszek). Naprawdę mi to wisi. Ten Naród przetrwał rozbiory i kilka wojen światowych, komunę, prohibicję, wódkę na kartki i wiele innych głupich decyzji politycznych. Przetrwa i to.
Awatar użytkownika
tinOFbeer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 921
Rejestracja: ndz lut 14, 2016 12:16 am
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 183 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: tinOFbeer » pt cze 23, 2017 8:47 pm

miblah pisze:Tin, Amol ma 96 procent etanolu. Widziałeś na nim banderolę? :facepalm:
Gliceryna w aptece ma 65-68 procent, a reszta to woda. Można niby jej użyć, ale efekt nie będzie już ten sam, co przy 99,5 lub 99,8... Poza tym, jak się kutasy zorientują, to może jeszcze wprowadzą na nią receptę ja tam spodziewam się najgorszego.

Źle rozumiesz projektowany przepis, ale to moje zdanie... ;) Tak że luz :-P

by Tapatalk.

To czy źle rozumuje okaże się zapewne w przyszłym roku. Jeśli tak to to wszystkich tu przeproszę.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
tinOFbeer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 921
Rejestracja: ndz lut 14, 2016 12:16 am
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 183 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: tinOFbeer » pt cze 23, 2017 8:47 pm

smialekcz pisze:wystarczy, aby zgodnie ze sformułowaniem definicji:

„34) papierosy elektroniczne – urządzenia jednorazowego albo wielokrotnego użytku służące do spożywania za pomocą ustnika pary powstającej z płynu do papierosów elektronicznych, wyposażone w szczególności w kartridże lub zbiorniki;"

używać sprzętu BEZ USTNIKA, to już nie mamy do czynienia z papierosem elektronicznym - prawda jakie to proste, a Wy sobie ciśnienie podnosicie

APELUJĘ WIĘC DO CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI WAPERSKIEJ:

UŻYWAJMY PAROWNIKÓW BEZ USTNIKÓW :ok:

Added in 5 minutes 4 seconds:

Added in 4 minutes 36 seconds:
robert pisze:7zł za buteleczkę 10 ml to zdecydowanie za dużo.Naprawdę za dużo.Ta cała akcyza przetrzebi szeregi waperów.Wiem że dla wielu wapujących niższe koszty w porównaniu z analogami były i są ważne. Nie powiem ,dla mnie to też za dużo.Akcyza utwierdza mnie w moim dążeniu do rzucenia tego w diabły.Do fajek nie wrócę i tak.

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: A ja rzucę ... kamieniem, tak jak rzucałem w 1981, sqqqqqrwysyny :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

A sprawdziłeś definicję ustnika?

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Added in 3 minutes 8 seconds:
miblah pisze:Tin, Amol ma 96 procent etanolu. Widziałeś na nim banderolę? :facepalm:
Gliceryna w aptece ma 65-68 procent, a reszta to woda. Można niby jej użyć, ale efekt nie będzie już ten sam, co przy 99,5 lub 99,8... Poza tym, jak się kutasy zorientują, to może jeszcze wprowadzą na nią receptę ja tam spodziewam się najgorszego.

Źle rozumiesz projektowany przepis, ale to moje zdanie... ;) Tak że luz :-P

by Tapatalk.

To czy źle rozumuje okaże się zapewne w przyszłym roku. Jeśli tak to to wszystkich tu przeproszę.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
smialekcz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: czw gru 22, 2016 5:25 pm
Lokalizacja: Głogów
Podziękował: 271 razy
Otrzymał podzięk.: 284 razy
Płeć: Mężczyzna

Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: smialekcz » pt cze 23, 2017 5:19 pm

wystarczy, aby zgodnie ze sformułowaniem definicji:

„34) papierosy elektroniczne – urządzenia jednorazowego albo wielokrotnego użytku służące do spożywania za pomocą ustnika pary powstającej z płynu do papierosów elektronicznych, wyposażone w szczególności w kartridże lub zbiorniki;"

używać sprzętu BEZ USTNIKA, to już nie mamy do czynienia z papierosem elektronicznym - prawda jakie to proste, a Wy sobie ciśnienie podnosicie

APELUJĘ WIĘC DO CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI WAPERSKIEJ:

UŻYWAJMY PAROWNIKÓW BEZ USTNIKÓW :ok:

Added in 5 minutes 4 seconds:

Added in 4 minutes 36 seconds:
robert pisze:7zł za buteleczkę 10 ml to zdecydowanie za dużo.Naprawdę za dużo.Ta cała akcyza przetrzebi szeregi waperów.Wiem że dla wielu wapujących niższe koszty w porównaniu z analogami były i są ważne. Nie powiem ,dla mnie to też za dużo.Akcyza utwierdza mnie w moim dążeniu do rzucenia tego w diabły.Do fajek nie wrócę i tak.

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: A ja rzucę ... kamieniem, tak jak rzucałem w 1981, sqqqqqrwysyny :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Zasilania: rurki, boksy, elektroniki i mechaniki.
Parowniki: na szmaty, waty, siaty, grzały i druty.
Obrazek
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: miblah » czw cze 22, 2017 11:24 pm

Tin, Amol ma 96 procent etanolu. Widziałeś na nim banderolę? :facepalm:
Gliceryna w aptece ma 65-68 procent, a reszta to woda. Można niby jej użyć, ale efekt nie będzie już ten sam, co przy 99,5 lub 99,8... Poza tym, jak się kutasy zorientują, to może jeszcze wprowadzą na nią receptę ja tam spodziewam się najgorszego.

Źle rozumiesz projektowany przepis, ale to moje zdanie... ;) Tak że luz :-P

by Tapatalk.
Obrazek

Wróć do „Dyrektywa - Wydarzenia, informacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 10 gości