Będzie akcyza od e-papierosów?

Wszystko, co dotyczy problemów związanych z przepisami stworzonymi przeciwko nam i e-papierosom...
Awatar użytkownika
tinOFbeer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 921
Rejestracja: ndz lut 14, 2016 12:16 am
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 183 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: tinOFbeer » czw cze 22, 2017 7:36 pm

A niby z jakiej racji przestępstwo?

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Added in 1 minute 36 seconds:
Tommy Black pisze:
tinOFbeer pisze:Ale tam nie jest nic takiego napisane, słowo klucz: ROZTWÓR (gliceryna i glikol nie są roztworami) oraz BAZA ZAWIERAJĄCA GLIKOL LUB GLICERYNĘ.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka


Nie interesują mnie słowa klucze. Nie występują w ustawach.

Ja cytowalem ten fragment i nie jest mojego autorstwa:

Projekt nowego podatku akcyzowego opublikowany w dniu dzisiejszym przez Ministerstwo Finansów przewiduje objęcie podatkiem akcyzowym w wysokości 0,70 PLN za 1 ml wszystkie „płyny do papierosów elektronicznych”, czyli „roztwór wykorzystywany w papierosach elektronicznych, zarówno z nikotyną jak i bez nikotyny, w tym bazy do tego roztworu zawierające glikol lub glicerynę”.


Na razie też nie opublikowano słowniczka, jak tego do dyrektywy, co jest roztworem a co nie. I prawdę mówiąc mam to gdzieś.
Ja podejrzewam że baza zerówka w sklepie waperskim moze być poddana akcyzie, co nie znaczy że musi. Natomiast nie wyobrażam sobie opodatkowania czystej gliceryny czy czystego glikolu.Z tym że są bazy zerówki na czystej glicerynie czy glikolu.
Może dociekliwość godną Arsena Lupina zamienić na masowe protesty, jeśli jest w tym jakiś sens. Bo akcyza na pewno będzie, tylko w tej wysokości jak w projekcie, to nie będzie już akcyza.

Jeśli 100% PG lub VG będzie sprzedawane jako BAZA to zapewne będzie akcyza, tak wynika z tego zapisu. W innym przypadku nie.


Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: DamianGR » czw cze 22, 2017 7:31 pm

A mnie tak czysto teoretycznie ciekawi inna kwestia . Wiadomo że sporo osób robi zapasy.
Może poszukać tu analogii do alkoholu alkoholu. Co w wypadku gdy posiadasz duży zapas bez akcyzy?
Zdaję sobie sprawę że prawo nie działa wstecz.
Co w wypadku kontroli policji ?
Czy to jest przestępstwo (np. baza zakupiona przed wejściem ustawy a po wejściu ustawy)?
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: Tommy Black » czw cze 22, 2017 7:23 pm

tinOFbeer pisze:Ale tam nie jest nic takiego napisane, słowo klucz: ROZTWÓR (gliceryna i glikol nie są roztworami) oraz BAZA ZAWIERAJĄCA GLIKOL LUB GLICERYNĘ.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka


Nie interesują mnie słowa klucze. Nie występują w ustawach.

Ja cytowalem ten fragment i nie jest mojego autorstwa:

Projekt nowego podatku akcyzowego opublikowany w dniu dzisiejszym przez Ministerstwo Finansów przewiduje objęcie podatkiem akcyzowym w wysokości 0,70 PLN za 1 ml wszystkie „płyny do papierosów elektronicznych”, czyli „roztwór wykorzystywany w papierosach elektronicznych, zarówno z nikotyną jak i bez nikotyny, w tym bazy do tego roztworu zawierające glikol lub glicerynę”.


Na razie też nie opublikowano słowniczka, jak tego do dyrektywy, co jest roztworem a co nie. I prawdę mówiąc mam to gdzieś.
Ja podejrzewam że baza zerówka w sklepie waperskim moze być poddana akcyzie, co nie znaczy że musi. Natomiast nie wyobrażam sobie opodatkowania czystej gliceryny czy czystego glikolu.Z tym że są bazy zerówki na czystej glicerynie czy glikolu.
Może dociekliwość godną Arsena Lupina zamienić na masowe protesty, jeśli jest w tym jakiś sens. Bo akcyza na pewno będzie, tylko w tej wysokości jak w projekcie, to nie będzie już akcyza.
Awatar użytkownika
tinOFbeer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 921
Rejestracja: ndz lut 14, 2016 12:16 am
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 183 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: tinOFbeer » czw cze 22, 2017 6:41 pm

Ale tam nie jest nic takiego napisane, słowo klucz: ROZTWÓR (gliceryna i glikol nie są roztworami) oraz BAZA ZAWIERAJĄCA GLIKOL LUB GLICERYNĘ.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: Tommy Black » czw cze 22, 2017 6:34 pm

tinOFbeer pisze:Z tego wcale nie wynika, że akcyzą zostanie objęty glikol i gliceryna. Czytajcie ze zrozumieniem. Gliceryna i glikol kupowane oddzielnie w normalnych sklepach będą dostępne tak jak teraz.


A wyżej napisalem:
Tommy Black pisze:Nie sądzę aby czystej gliceryny i glikolu zabrakło w sklepach chemicznych czy przemysłowych. Natomiast na wszelki wypadek, polecałbym ponowne większe zakupy bazy 18 mg.


Na pewno dopóki nie trafi jako baza zerówka do sklepów waperskich, ani PG ani VG akcyzą nie zostanie objęta, bo to jest technicznie choćby, niemożliwe.
Natomiast nie odpowiadam za to co jest pisane w tym projekcie.
Awatar użytkownika
tinOFbeer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 921
Rejestracja: ndz lut 14, 2016 12:16 am
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 183 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: tinOFbeer » czw cze 22, 2017 6:07 pm

Tommy Black pisze:
miblah pisze:@Tommy Black - gdzie się doczytałeś, że planują akcyzą objąć glikol i glicerynę? Nie znalazłem tej informacji...

Jeżeli tak by było, to już zabraknie skali, w wadze słów występujących w naszym języku, na określenie stopnia odlotu w ministerstwie "zdrowia"...



Wyżej wskazał gemino a wcześniej ten fragment cytowała Basia:

Projekt nowego podatku akcyzowego opublikowany w dniu dzisiejszym przez Ministerstwo Finansów przewiduje objęcie podatkiem akcyzowym w wysokości 0,70 PLN za 1 ml wszystkie „płyny do papierosów elektronicznych”, czyli „roztwór wykorzystywany w papierosach elektronicznych, zarówno z nikotyną jak i bez nikotyny, w tym bazy do tego roztworu zawierające glikol lub glicerynę”. Wszystkie płyny będą musiały być oznaczane znakiem akcyzy.

Z tego wcale nie wynika, że akcyzą zostanie objęty glikol i gliceryna. Czytajcie ze zrozumieniem. Gliceryna i glikol kupowane oddzielnie w normalnych sklepach będą dostępne tak jak teraz.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: basika » czw cze 22, 2017 6:06 pm

19397017_659883784219122_6861500858267722976_n.png


Na FB powstała grupa "STOP Akcyzie na liquidy."

"Czy wiesz, że już 1 stycznia 2018 roku polski rząd chce wprowadzić akcyzę na liquidy do papierosów elektronicznych? To nawet 7 zł od jednej butelki. Taka akcyza spowoduje wzrost cen liquidów nawet o 150%!
Nasza strona będzie informowała wszystkich zainteresowanych o działaniach branży papierosów elektronicznych ws. akcyzy na liquidy oraz na bieżaco o działaniach legislacyjnych rządu."

https://www.facebook.com/STOPAKCYZIEEIN/
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: Tommy Black » czw cze 22, 2017 4:05 pm

Istotny choć trudny do przeczytania wywiad z Wiesławem Janczykiem, wiceministrem odpowiedzialnym także za tę ustawę.
Jeśli już ktoś przez niego przebrnie, proponuję śledzić dalsze losy projektu, zwłaszcza te konsultacje społeczne które mają się zakończyc 12 lipca.
Niestety nie wiem kiedy się zaczęły i jakie społeczeństwo zostało zaproszone. Na pewno zaproszono Chicka i BAT. To są firmy które są bardzo zainteresowane tą akcyzą.
Jak sądzicie, jakimi stawkami akcyzy?

Janczyk: Akcyza na e-papierosy powinna obowiązywać od 2018 r. Innych zmian w obciążeniach akcyzowych nie planujemy. Nie chcemy metodą siłową odwodzić konsumentów od palenia papierosów i innych alternatywnych produktów. To zadanie resortu zdrowia.

Cały wywiad tu:

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly ... erosy.html
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: miblah » czw cze 22, 2017 2:45 pm

robert pisze:Na TVN 24 piszą że spodziewany wpływ do budżetu to 100 mln.

*secret* rotfl
Ale nie piszą, że liczą na wzrost z tytułu akcyzy na papierosach... A przynajmniej na ograniczenie dynamiki spadku tych wpływów.

Tommy Black pisze:
miblah pisze:Idę szukać zamrażarki na dwa zbiorniki z glikolem i gliceryną...


To zły pomysł.
Nie sądzę aby czystej gliceryny i glikolu zabrakło w sklepach chemicznych czy przemysłowych...


To jest dobry pomysł. Bazy mam na lata... Tylko nie będę miał jej z czym rozrabiać, jak się mylisz. A mylisz się - to jest zjebany rząd, zjebani urzędnicy, pod wpływem zjebanych koncernów... Są gotowi zabronić sprzedaży drutu oporowego, jeżeli to będzie konieczne do utrzymania rynku i wpływów...
Obrazek
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: robert » czw cze 22, 2017 1:45 pm

Na TVN 24 piszą że spodziewany wpływ do budżetu to 100 mln.

Wróć do „Dyrektywa - Wydarzenia, informacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 6 gości