Dyrektywa - 20 maja 2017 roku

Wszystko, co dotyczy problemów związanych z przepisami stworzonymi przeciwko nam i e-papierosom...
inawera
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 117
Rejestracja: 17 cze 2015, 11:17
Punkty reputacji: 92
Lokalizacja:
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podzięk.: 197 razy
Płeć: nieokreślona

Dyrektywa - 20 maja 2017 roku

Postautor: inawera » 24 maja 2017, 10:40

Tego trochę nie rozumiem ;) W którą stronę, co?
Jeżeli się znają, to rozumieją, że atomizery >2ml są z ustawą i dyrektywą zgodne.
Co do płynów, wierzę że dysponują odpowiednią wiedzą chemiczną, żeby nie czepiać się bez sensu.


1. "w którą stronę,co?"
Chodzi tutaj o to że treść ustawy w wielu przypadkach może być (oczywiście w pewnych granicach) dowolnie interpretowana.

2. Art. 11c. 1 pkt 1 jednoznacznie określa: "... pojemność kartridżów jednorazowych lub zbiorniczków nie może przekroczyć 2 ml" ????? I tutaj masz jaskrawy przykład "w którą stronę".
Czy cytowany powyżej zbiorniczek to zbiorniczek jednorazowy czy wielokrotnego napełniania? Atomizer, czy zbiorniczek jednorazowy? W te czy we wte?

3. Płyny.
Na pewno wiedzę mają, ale sama wiedza nie wystarczy. Mocno bym oponował w sytuacji gdy Inspektor na podstawie tylko swojej wiedzy zabroniłby mi sprzedawać płynu w którym wg. naszej wiedzy nie ma "śmiecia". Inspektor powinien mieć podobnie jak my analizę areozolu, ale póki co MZ nie wskazało akredytowanego laboratorium które takie analizy dla inspektora ma zrobić. A szkoda. My producenci powninniśmy wiedzieć jak robić, wy odbiorcy powinniście mieć pewność że kupujecie płyn bezpieczny ( o ile można mówić o bezpiecznym płynie zawierającym nikotynę)

Awatar użytkownika
miblah
Administrator
Administrator
Posty: 1292
Rejestracja: 24 wrz 2016, 20:47
Punkty reputacji: 1550
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Podziękował: 1224 razy
Otrzymał podzięk.: 909 razy
Płeć: Mężczyzna

Dyrektywa - 20 maja 2017 roku

Postautor: miblah » 24 maja 2017, 11:14

inawera pisze:1. "w którą stronę,co?"
Chodzi tutaj o to że treść ustawy w wielu przypadkach może być (oczywiście w pewnych granicach) dowolnie interpretowana.


Przepisy w tym kraju są magiczne i podlegają interpretacji i wykładni. Teoria wykładni prawa mówi między innymi o wykładni statycznej i dynamicznej. Uczy się tego studentów. Uczy się ich też na pierwszym roku rozkładu logicznego zdania oraz interpretacji przepisów na tej podstawie... Ale to trochę jak matematyka - dla niektórych za trudne, to się o tym zapomina na dalszym etapie nauki.

inawera pisze:2. Art. 11c. 1 pkt 1 jednoznacznie określa: "... pojemność kartridżów jednorazowych lub zbiorniczków nie może przekroczyć 2 ml" ????? I tutaj masz jaskrawy przykład "w którą stronę".
Czy cytowany powyżej zbiorniczek to zbiorniczek jednorazowy czy wielokrotnego napełniania? Atomizer, czy zbiorniczek jednorazowy? W te czy we wte?


Nie powielajmy błędnego rozumienia tego przepisu ;) Dokładnie to opisuję na początku tego wątku. Moim zdaniem tu nawet nie ma możliwości na inną interpretację, niż ta, że przepis dotyczy wprowadzania do obrotu pojemników z nikotyną - a te napełnione nikotyną pojemniki to butelki 10ml, kartridże i e-papierosy jednorazowe.

inawera pisze:3. Płyny.
Na pewno wiedzę mają, ale sama wiedza nie wystarczy. Mocno bym oponował w sytuacji gdy Inspektor na podstawie tylko swojej wiedzy zabroniłby mi sprzedawać płynu w którym wg. naszej wiedzy nie ma "śmiecia". Inspektor powinien mieć podobnie jak my analizę areozolu, ale póki co MZ nie wskazało akredytowanego laboratorium które takie analizy dla inspektora ma zrobić. A szkoda. My producenci powninniśmy wiedzieć jak robić, wy odbiorcy powinniście mieć pewność że kupujecie płyn bezpieczny ( o ile można mówić o bezpiecznym płynie zawierającym nikotynę)


Z tym się zgadzam. A ogólnie uważam, że taki urząd nie jest mi do niczego potrzebny =]
Obrazek
inawera
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 117
Rejestracja: 17 cze 2015, 11:17
Punkty reputacji: 92
Lokalizacja:
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podzięk.: 197 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Dyrektywa - 20 maja 2017 roku

Postautor: inawera » 24 maja 2017, 11:46

I tak doszliśmy do wniosku że....... cytuje SCh. Dyrektywa jest do ..... i należy ją wyrzucić do kosza.
Aczkolwiek ja bardzo chcę aby przepisy i normy były. Chcę podejmując strategiczne dla firmy decyzje wiedzieć że czarne jest czarne a białe jest białe.
Nie chcę aby mój (wg mojej interpretacji) dobry produkt "czarny" w interpretacji kontrolującego naszą firmę był "biały". Nie chcę wycofywać z produkcji i sprzedaży całych partii towaru, tylko dlatego że pan inspektor inaczej sobie tłumaczy treść ustawy.

Wróć do „Dyrektywa - Wydarzenia, informacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości