Po grzałki do apteki

Wszystko, co dotyczy problemów związanych z przepisami stworzonymi przeciwko nam i e-papierosom...
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Po grzałki do apteki

Postautor: basika » pt lut 09, 2018 7:06 pm

Kochani nie wpadajmy w panikę. Po pierwsze to dotyczy rynku brytyjskiego, po drugie nie wiadomo czy wejdzie w życie, bo jest już mocno skrytykowane, a po trzecie nie ma chętnych na zdobywanie takich licencji, o czym napiszę niżej.

Tommy Black pisze: Natomiast jeśli zostaną uznane za leki i urządzenia towarzyszące lekom to możemy zapomnieć albo gromadzić zapasy, ewentualnie postarać się o nową wysokopłatną pracę albo spadek.Ceny liquidów będą kosmiczne...czas oczekiwania na nowe smaki, rodzaje

@
Awatar użytkownika
Tommy Black
w naszych warunkach dodatkowym utrudnieniem byłaby również klauzula sumienia farmaceutów, wystarczy że będą przeciwnikami nikotyny. ;)

Sławku, to nie tak. Unia nie ma z tym nic wspólnego. Przynajmniej na razie. I chyba nie ma powodu żeby się martwić na zapas. Pisałam o tym tutaj:
viewtopic.php?f=20&t=3263
A to polski przedruk, tylko z sensacyjnym tytułem.
MHRA, czyli Agencja Regulacji Leków i Produktów Medycznych w Wielkiej Brytanii
– ma kontynuować swoją pracę w zakresie regulowania i licencjonowania e-papierosów, oraz wspierać producentów, którzy zdecydują się uzyskać licencję na e-papierosy jako wyrób medyczny.

I zwróciłam uwagę, że ten pomysł już jest mocno krytykowany, ale ze względu na obszerny materiał który wtedy przygotowałam, nie rozwinęłam tematu.
E-papierosy powinny być dostępne na receptę, zgodnie z Public Health England (PHE).
Agencja chce, aby były przepisywane przez NHS ( publiczną służbę zdrowia) w ciągu najbliższych lat, z uwagi na to, że skutecznie pomagają rzucić palenie.

Jak rozumiem, chodzi o to, żeby były na receptę i prawdopodobnie korzystały z dofinansowania jak niektóre leki. Czy ten pomysł przejdzie ? Moim zdaniem nie.
British American Tobacco dwa lata temu miał wprowadzić na rynek licencjonowany e-papieros o nazwie eVoke. Jednak stwierdził, że produkt raczej nie ujrzy światła dziennego z powodu trudności produkcyjnych. Myslę że głównie miał na myśli wyśrubowane normy bezpieczeństwa.

"Nigdy nie byliśmy naprawdę zainteresowani e-papierosem na receptę, wtedy to była jedyna droga na wprowadzenie produktu na rynek.”
"Obecnie większość czasu i pieniędzy poświęcamy na poszerzenie asortymentu i dostarczanie na rynek coraz lepszych nikotynowych produktów nowej generacji"
.oświadczyli

Poza tym, dla nikogo nie jest tajemnicą, że restrykcyjne przepisy, które są wymagane przy zatwierdzeniu produktu jako wyrobu medycznego, mogą być pokonane tylko przez duże firmy tytoniowe, a one jak widać nie są tym zainteresowane.
Wszyscy komentatorzy zwracają uwagę, że e-papierosy są innowacją napędzaną przez konsumentów , a nie lekiem.

Świetnie skomentował ten pomysł Dick Puddlecote pisząc:

„Ludzie, którzy przestali palić, przechodząc na e-papierosy, zrobili to dokładnie dlatego, że nie muszą chodzić do kliniki i pić słabą herbatę z jakimś ponurym doradcą od rzucania palenia. Korzystają z e-papierosów ponieważ podjęli własną decyzję, wydali własne pieniądze i wybrali własne urządzenie.
....Lecznicze e-papierosy to bezsensowny pomysł, a PHE jest głupi chcąc wprowadzić go w życie.”
„PHE traktuje palaczy jak pacjentów, tymczasem palacze nie uważają siebie za chorych i nie potrzebują leczenia


https://dickpuddlecote.blogspot.co.uk/2 ... k-phe.html
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Po grzałki do apteki

Postautor: Tommy Black » pt lut 09, 2018 1:50 pm

Jeżeli artykuły waperskie, czyli urządzenia i płyny, zostaną potraktowane w aptekach tak jak dziś traktowane są suplementy diety, to powinniśmy się tylko cieszyć. A jeszcze bardziej aptekarze. Natomiast jeśli zostaną uznane za leki i urządzenia towarzyszące lekom to możemy zapomnieć albo gromadzić zapasy, ewentualnie postarać się o nową wysokopłatną pracę albo spadek.Ceny liquidów będą kosmiczne...czas oczekiwania na nowe smaki, rodzaje również. No i zostaną na rynku tylko 2 lub 3 firmy. No chyba że o to chodzi... :-P :twisted:
Iceberg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: sob sty 20, 2018 7:05 pm
Lokalizacja: Francja
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podzięk.: 138 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Po grzałki do apteki

Postautor: Iceberg » pt lut 09, 2018 12:04 pm

Hej...Dawno temu obilo mi sie u uszy o planie, ktory mial wejsc w zycie i zezwolic na sprzedawanie e-papierosow tylko w aptekach, ale jak widac nie doszlo do tego...
Ogolnie dostepne sa plastry z rozna zawartoscia nikotyny, gumy do zucia i nawet papierosy z czyms tak okropnym w srodku ze ktos kto kupil jedna paczke, nie kupi nigdy drugiej...
Mam nadzieje ze nie dojdzie do tego planu, gdyz wyobrazam sobie juz ceny calego sprzetu i liquid'ow w aptekach a refundowanie bedzie sie ograniczalo tylko do jakiejs ilosci a potem z wlasnej kieszeni, jak to ma miejsce w przypadku plastrow i innych zamiennikow...
Zauwazylem niedawno jakas wiez medycyny ze sklepami e-papierosow, sprzedawcy musza przejsc staz z lekarzami i adyktologami, by umieli doradzic nie tylko sprzet, ale uswiadomic, dobrac ilosc nikotyny do indywidualnych patrzeb...etc.
Najbardziej zaskoczyl mnie entuzjazm lekarzy dotyczacy e-palenia, gdyz bylem pewien ze jezeli nie beda nawet krytykowac to pozostana obojetni a tu niespodzianka, ide do lekarza a ten mi z usmiechem gratuluje rzucenia analogow, ide do innego, taka sama reakcja...Poszedlem do kardiologa na ogolne badania to myslalem ze mnie wysciska, kiedy mu powiedzialem ze juz nie pale, tylko wapuje...
When people agree with me I always feel that I must be wrong...
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Po grzałki do apteki

Postautor: Selene » pt lut 09, 2018 11:25 am

Ja też widzę pozytywy w tym artykule ;)

"Niezależna analiza opublikowana przez PHE sugeruje, że e-papierosy pomagają rzucić nałóg co najmniej 20 000 osobom rocznie. Raport mówi także, że są one co najmniej o 95 proc. mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy."

Poza tym jeśli jest coś na receptę, to znaczy że jest lekiem.. Choć wątpię, że dojdzie do tego :-P
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
krisIs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr lip 19, 2017 3:05 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 64 razy
Otrzymał podzięk.: 218 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Po grzałki do apteki

Postautor: krisIs » pt lut 09, 2018 10:56 am

@
Awatar użytkownika
slaviop
ale zobacz na ten zgoła odmienny wydźwięk całego artykułu, są w nim pozytywne słowa klucze :)
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Po grzałki do apteki

Postautor: slaviop » pt lut 09, 2018 10:12 am

http://nt.interia.pl/raporty/raport-med ... gn=firefox
Unia już zaczyna mięszać.
Czym nas jeszcze zaskoczą...???

Pisane mobilnie...
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...

Wróć do „Dyrektywa - Wydarzenia, informacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości