Akcyza według BAT

Wszystko, co dotyczy problemów związanych z przepisami stworzonymi przeciwko nam i e-papierosom...
Awatar użytkownika
Sathiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: sob cze 23, 2018 12:40 pm
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podzięk.: 59 razy
Płeć: Mężczyzna

Akcyza według BAT

Postautor: Sathiel » sob lip 21, 2018 8:31 pm

Pasek1234 pisze:Brak ep lepiej dla nich zadziała, zamiast wydawać krocie na research w branży ep lepiej ciułać hajs z dobrze rozwiniętej gałęzi analogów.

Ten debil Maowiecki na to pojdzie, zaświecą mu się dolarki w oczach i odda żonę/córkę żeby mieć większość za tym projektem.


Może trochę się wstrzymajmy z wydawaniem tak drastycznych ocen. Ja to widzę tak - wydaje mi się, że dla nich bardziej opłacalny jest klient palący analogi - przede wszystkim ze względu na badania o których napisałeś. Ale nie tylko to - tak naprawdę tutaj występuje ciekawa sytuacja w której naprawdę duża firma może działać na niekorzyść całej branży w której jest dość silnym zawodnikiem dlatego, że przeniesienie klienta do innego obszaru swojej działalności (powrót do palenia tytoniu) będzie bardziej opłacalne. Jeśli rynek ep upadnie oni tak naprawdę nie stracą bo duża liczba osób wróci do palenia analogów.
Pasek1234
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: pn lut 19, 2018 12:09 pm
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 7 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Akcyza według BAT

Postautor: Pasek1234 » sob lip 21, 2018 8:24 pm

Brak ep lepiej dla nich zadziała, zamiast wydawać krocie na research w branży ep lepiej ciułać hajs z dobrze rozwiniętej gałęzi analogów.

Ten debil Maowiecki na to pojdzie, zaświecą mu się dolarki w oczach i odda żonę/córkę żeby mieć większość za tym projektem.
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Akcyza według BAT

Postautor: miblah » sob lip 21, 2018 8:15 pm

BAT jest zainteresowany by rynek ep działał, najlepiej tak, by nabijać ich kieszeń. Zapomnieliście, że to oni są właścicielami esw oraz potężnym już producentem liquidow...
Obrazek
Awatar użytkownika
Pelikan2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: sob maja 05, 2018 10:51 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podzięk.: 284 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Akcyza według BAT

Postautor: Pelikan2 » sob lip 21, 2018 7:48 pm

50 zł za akcyzy za 100ml? Równie dobrze mogą zakazać ep całkowicie. To wyrok dla branży.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sathiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: sob cze 23, 2018 12:40 pm
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podzięk.: 59 razy
Płeć: Mężczyzna

Akcyza według BAT

Postautor: Sathiel » sob lip 21, 2018 7:23 pm

Wydaje mi się, że patrzysz na to trochę ze złej strony. BAT ogarnia, że mimo ich usilnych starań rynek e-papierosów cały czas notuje dość dynamiczny wzrost (podobno w ciągu ostatniego roku wręcz bardzo dynamiczny). Nie są w stanie wygrać z nami dalej kłamiąc o szkodliwości e-palenia porównywalnej do analogów, więc muszą stłamsić rynek inaczej. Wprowadzenie akcyzy w wysokości 50 złotych za premixy powyżej 10 ml wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem. Troska o klienta czy rynek małych przedsiębiorców jest tutaj pojęciem abstrakcyjnym bo chodzi tylko o jedno - żebyś nadal palił analogi.
Awatar użytkownika
Bimaczow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 186
Rejestracja: ndz lip 01, 2018 3:30 pm
Lokalizacja: Beskidy
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 78 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Akcyza według BAT

Postautor: Bimaczow » sob lip 21, 2018 7:15 pm

No tak .. bo po ch... Wspierać Polski biznes jak można go wyssać aż zdechnie a potem importować, rozumowanie ministrów (bez znaczenia partia bo każda robi to samo ) jest dla mnie zbyt dużą abstrakcja ! To raczej logiczne że gdy pomagasz małym przedsiębiorcom to rynek się rozwija a za tym idzie bogacenie się państwa, ale co tam.. wyssać niech padnie ! Vaty, zusy, akcyzy i inne gówno za które utrzymują się te nieroby
Awatar użytkownika
Sathiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: sob cze 23, 2018 12:40 pm
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podzięk.: 59 razy
Płeć: Mężczyzna

Akcyza według BAT

Postautor: Sathiel » sob lip 21, 2018 5:08 pm

:bry:

Dosłownie kilka minut temu otrzymałem powiadomienie z jednej z grup "waperskich" na FB o zamieszczeniu posta przez jednego z użytkowników. Posta, który wydaje mi się być bardzo ważny, gdyż nie słyszałem wcześniej o tej sprawie a dotyczy ona nas wszystkich bardzo bezpośrednio.
Grupa BAT (ESW) wystosowała pismo do Ministra Finansów, wyrażając zainteresowanie pracami nad projektem zmiany rozporządzenia w sprawie oznaczania wyrobów akcyzowych znakami akcyzy. Według grupy BAT niesprawiedliwe jest, że wyroby bez nikotyny miałyby być oznaczane taką samą banderolą akcyzową jak te z nikotyną (kosztującą 5 złotych), gdyż wtedy nawet premixy o pojemności np.100 ml byłyby objęte akcyzą w wysokości 5 zł. Proponowane przez nich zmiany to wprowadzenie osobnej banderoli dla płynów od 10 do 100 ml z opłatą równą 50 zł oraz dla płynów powyżej 100 ml z opłatą 500 zł.

Powiem szczerze, że nie wiem jak to skomentować. Dokument można zobaczyć tutaj:
http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//502/ ... 350761.PDF

Wróć do „Dyrektywa - Wydarzenia, informacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości