Tworzymy petycję. Wspólnie!

Wszystko, co dotyczy problemów związanych z przepisami stworzonymi przeciwko nam i e-papierosom...
Awatar użytkownika
nemed
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pn lip 13, 2015 6:40 am
Lokalizacja: Siedlce/Kraków
Otrzymał podzięk.: 8 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Tworzymy petycję. Wspólnie!

Postautor: nemed » śr lip 15, 2015 7:28 pm

Jeżeli tylko mógłbym w czymś pomóc, jestem do dyspozycji.
...Okręt mój płynie dalej,
gdzieś tam...
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Tworzymy petycję. Wspólnie!

Postautor: Tommy Black » śr lip 15, 2015 6:32 pm

W petycji tylko powołamy się na kilka ,kilkanaście zdań z badań. Uważnie te badania i te zdania wybierzemy. na szczęście mamy tez i polskie badania. Bardziej szczegółowe teksty ,zamieścimy na serwerze i na płytkach CD,które wyślemy kurierem.
W petycji musimy być bardzo konkretni ,czytelni, także grzeczni i kulturalni. No i petycja musi być stylistycznie i ortograficznie bezbłędna!
Jesli macie jakieś pomysły, materiały - piszcie!
Przyszedł już bowiem czas na realizację!
Awatar użytkownika
Stary Chemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: pn cze 08, 2015 6:53 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podzięk.: 347 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Tworzymy petycję. Wspólnie!

Postautor: Stary Chemik » śr lip 15, 2015 5:38 pm

Nienienie - byłoby fajnie, gdyby nie fakt, że Big Tobacco ostro inwestuje w e-fajki, co niestety jest faktem. Dlatego byłbym bardzo ostrożny.
Niezależny konsultant chemiczny przyglądający się liquidom na polskim rynku.
Awatar użytkownika
Krasny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: ndz lip 12, 2015 9:43 pm
Lokalizacja: Mikorzyn
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 29 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Tworzymy petycję. Wspólnie!

Postautor: Krasny » śr lip 15, 2015 4:05 pm

Stary Chemik pisze:Z powodów politycznych nie cytowałbym badań Lorillard ani innych robionych przez Big Tobacco - ale to tylko moja osobista opinia.


Może wręcz przeciwnie, jeśli ich badania idą w naszej linii argumentów to jest koronny dowód że EP są zdrowsze skoro nawet "tytoniowcy" tak twierdzą. Ale nie wiem, nie czytałem co tam napisali.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Tworzymy petycję. Wspólnie!

Postautor: Tommy Black » wt lip 14, 2015 2:24 pm

Tu jeszcze nie było o tych badaniach, nie jestem pewny czy Stary Chemik na swoim blogu ich nie omawiał.
Badania są znane, wzbudziły jednak swego czasu spore kontrowersje.Autorzy są pracownikami Imperial Tobacco Group. Imperial Tobacco Group jest spółką rodziny Fontem Ventures BV, producenta e-papierosów użytych w tym badaniu.Ciekawe jest i to jednak, iż badacze Ci odwołują się też do badań prof.Sobczaka i jego zespołu.
Dzięki Jerzy za przypomnienie tych badań. *wino*
Każdy taki link jest teraz bardzo cenny!
Awatar użytkownika
tunajerzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: sob cze 20, 2015 2:30 pm
Lokalizacja: Świnoujście
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podzięk.: 373 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Tworzymy petycję. Wspólnie!

Postautor: tunajerzy » wt lip 14, 2015 2:00 pm

Nie jestem pewien czy ktoś już to wrzucał. Na wszelki wypadek podaję link: An Assessment of Indoor Air Quality before, during and after Unrestricted Use of E-Cigarettes in a Small Room
Luk Goth
Płeć: nieokreślona

Re: Tworzymy petycję. Wspólnie!

Postautor: Luk Goth » sob cze 27, 2015 6:31 pm

Tommy Black pisze:A Mai zrobiła na stronie sklepu taki fajny bannerek w pokazie slajdów:

??? "Maja ubrana"? W sklepie? :P

Tommy Black pisze:Może da się go tu i ówdzie wykorzystać?

Ten banner jest świetny i wykorzystałbym go gdzie się da :)


Pozdr.
Łukasz
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Tworzymy petycję. Wspólnie!

Postautor: Tommy Black » sob cze 27, 2015 1:47 pm

Luk Goth pisze:Potrzebujemy świadectw/historii/zeznań o Waszym przejściu na EP, pozytywnych konsekwencji i porzuceniu dzięki temu analogów - zwracam się tu do wszystkich Forumowiczów. Żadne rozbudowane epistoły, moim zdaniem wystarczy maks. 5 zdań (i bez przesady z wielokrotną złożonością ;) ). I tu wyzwanie - upchnąć w małej formie jak najwięcej treści :D .

Zacznę od siebie.

Paliłem papierosy przez blisko 18 lat. Pod koniec tego okresu, coraz bardziej uświadamiając sobie możliwe konsekwencje wdychania substancji smolistych i narażania mojej rodziny na bierne palenie, postanowiłem z tym skończyć - i sięgnąłem po e-papierosy (tym bardziej, że urodziła mi się córeczka). Jakie było moje zdziwienie, kiedy bardzo szybko zniknął mój kaszel palacza; ręce, ubrania i mieszkanie przestały śmierdzieć, a jedynym przejawem mojego "wapowania" była ulotna chmurka pachnącego aerozolu. Chmurzę od 1,5 roku i bez żadnej przesady stwierdzam, że moje życie zmieniło się na lepsze - zarówno pod względem zdrowotnym jak i ogólnym. Zniknął kaszel, zniknęły bóle głowy, smród, bierne palenie "smoły" przez moją rodzinę i otoczenie; zdecydowanie również poprawiła się moja kondycja fizyczna. Z kolei dostępność liquidów o różnych stężeniach nikotyny pozwoliła mi na stopniowe zmniejszenie jej dawki z 18 mg/ml do 3 mg/ml bez żadnych efektów odstawiennych, dzięki czemu w niedalekiej przyszłości przewiduję zejście do zerowej zawartości nikotyny w płynach i już całkowite uwolnienie się od niej.


Dalejże, teraz Wy *puk* Nie musi być tak ładnie :mrgreen:


Pozdr.
Łukasz


Świetnie że zacząłeś od siebie, mniej świetnie że tak świetnie! ;-) Dobrze że choć napisaleś że inni nie muszą tak ładnie.Może i ja coś napiszę w takim razie...jasne że nie tak ładnie... :)

A Mai zrobiła na stronie sklepu taki fajny bannerek w pokazie slajdów:
Może da się go tu i ówdzie wykorzystać?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Luk Goth
Płeć: nieokreślona

Re: Tworzymy petycję. Wspólnie!

Postautor: Luk Goth » sob cze 27, 2015 11:52 am

Potrzebujemy świadectw/historii/zeznań o Waszym przejściu na EP, pozytywnych konsekwencji i porzuceniu dzięki temu analogów - zwracam się tu do wszystkich Forumowiczów. Żadne rozbudowane epistoły, moim zdaniem wystarczy maks. 5 zdań (i bez przesady z wielokrotną złożonością ;) ). I tu wyzwanie - upchnąć w małej formie jak najwięcej treści :D .

Zacznę od siebie.

Paliłem papierosy przez blisko 18 lat. Pod koniec tego okresu, coraz bardziej uświadamiając sobie możliwe konsekwencje wdychania substancji smolistych i narażania mojej rodziny na bierne palenie, postanowiłem z tym skończyć - i sięgnąłem po e-papierosy (tym bardziej, że urodziła mi się córeczka). Jakie było moje zdziwienie, kiedy bardzo szybko zniknął mój kaszel palacza; ręce, ubrania i mieszkanie przestały śmierdzieć, a jedynym przejawem mojego "wapowania" była ulotna chmurka pachnącego aerozolu. Chmurzę od 1,5 roku i bez żadnej przesady stwierdzam, że moje życie zmieniło się na lepsze - zarówno pod względem zdrowotnym jak i ogólnym. Zniknął kaszel, zniknęły bóle głowy, smród, bierne palenie "smoły" przez moją rodzinę i otoczenie; zdecydowanie również poprawiła się moja kondycja fizyczna. Z kolei dostępność liquidów o różnych stężeniach nikotyny pozwoliła mi na stopniowe zmniejszenie jej dawki z 18 mg/ml do 3 mg/ml bez żadnych efektów odstawiennych, dzięki czemu w niedalekiej przyszłości przewiduję zejście do zerowej zawartości nikotyny w płynach i już całkowite uwolnienie się od niej.


Dalejże, teraz Wy *puk* Nie musi być tak ładnie :mrgreen:


Pozdr.
Łukasz
Awatar użytkownika
Stary Chemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: pn cze 08, 2015 6:53 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podzięk.: 347 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Tworzymy petycję. Wspólnie!

Postautor: Stary Chemik » czw cze 25, 2015 6:21 pm

Tak - to jest coś, co można potraktować jako cytat - i wałkować te 90 tysięcy jak mantrę.
Także argument o nikotynie i rytuale jest ważny. I właśnie na tego typu hasłach trzeba oprzeć tekst petycji.
Niezależny konsultant chemiczny przyglądający się liquidom na polskim rynku.

Wróć do „Dyrektywa - Wydarzenia, informacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości