Pierwsze posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia dotyczące implementacji

Wszystko, co dotyczy problemów związanych z przepisami stworzonymi przeciwko nam i e-papierosom...
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Pierwsze posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia dotyczące implementacji

Postautor: Tommy Black » wt mar 15, 2016 7:29 am

Warto tu też przeczytać tę listę:

W posiedzeniu udział wzięli: Jarosław Pinkas sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia ze współpracownikiem,
Bogdan Wojnar starszy specjalista w Departamencie Wojskowej Służby Zdrowia Ministerstwa
Obrony Narodowej, Jerzy Jurczyński konsultant do spraw publicznych eSmoking Association,
Malwina Kiepiel, Michał Mierzejewski, Wojciech Niewierko, Katarzyna Starmach i Grzegorz
Ziemniak – eksperci Pracodawców RP, Stanisław Maćkowiak prezes Federacji Pacjentów Polskich,
Anna Kowalczuk dyrektor w Narodowym Instytucie Leków, Marcin Nowacki wiceprezes
Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Lech Ostrowski prezes Okręgowego Związku Plantatorów
Tytoniu w Augustowie ze współpracownikiem, Maciej Ptaszyński dyrektor generalny Polskiej Izby
Handlu, Wioletta Witkowska prawnik w Zespole Radców Prawnych Naczelnej Izby Lekarskiej oraz
Magdalena Włodarczyk dyrektor Krajowego Stowarzyszenia Przemysłu Tytoniowego.

Czyli na tak istotnym posiedzeniu Komisji Zdrowia Sejmu RP, najbardziej zainteresowanych ,czyli waperów,reprezentowali przedstawiciele firm CHICK i BAT.Jerzy Jurczyński i Malwina Kiepiel. :lol:
Awatar użytkownika
el Petto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: ndz lip 19, 2015 10:55 pm
Lokalizacja: nad Wisłokiem
Podziękował: 63 razy
Otrzymał podzięk.: 147 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Pierwsze posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia dotyczące implementacji

Postautor: el Petto » pn mar 14, 2016 7:35 pm

Rob_ecig pisze:Zauważyliście jaki cel przyświeca sekretarzowi stanu...


Ooooooo tak - poczuł jakąś misję dziejową, owładnięty przy tym defektem umysłu z gat. MSS ( Merkel Scheibe Syndrom). :shock:
Ale jakie porozumienie ponad podziałami :o - niemalże jak nasze na forach we wspólnej sprawie :mrgreen:

Weźmy pod uwagę, że obrady te odbyły się jeszcze przed publikacją "Raportu" prof. Sobczaka (który - da Bóg - choć delikatnie dotrze do paru zakutych łbów)
- a już mieliśmy swojego "Rejtana" w osobie posła Artura Dunina (PO) i "trzeźwy głos" Andrzeja Sośnierza (PiS)

Może jakaś akcja z podziękowaniami i prośbą o jeszcze?
https://www.facebook.com/arturdunin
https://www.facebook.com/SOSNIERZANDRZEJ/ (nie wiem, czy tu zagląda?)

...i akcja uświadamiająca dla pozostałych bohaterów tych obrad?
Najlepiej byłoby ich zasypać stertami "waperskich świadectw o rzuceniu śmierdzieli" ;)
Tak czy siak - działać trzeba, żeby się potem jedna z drugim nie wypierali, że nie wiedzieli...

ps. przy okazji o nikotynie (tej chamskiego sortu - bo jak wiadomo w gumach i plastrach jest szlachetna i nieszkodliwa):
- jakoś nie zauważyłem nigdzie (w "Raporcie" też...chyba żem przeoczył?) poruszanego problemu wapingu, produkcji i sprzedaży płynów beznikotynowych?
Wydaje się, że w dyskusjach i pracach legislacyjnych powinno to być też jakoś uregulowane/wyjaśnione, zwłaszcza że dla ciemnej masy sejmowej
jest tylko "palący się e-papieros" jako integralna całość - bo nie mają bladego pojęcia o podstawowych zasadach i "filozofii" jego działania,
jak również z określeniem umiejscowienia prawdziwych - nie wydumanych zagrożeń, wynikających z jego używania.
Warto jednocześnie nagłaśniać sprawę, która dotyczy większości naszej waperskiej "populacji" - czyli stopniowego zmniejszania
dawki nikotyny w płynach.
Awatar użytkownika
Rob_ecig
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: pt lip 17, 2015 11:58 am
Lokalizacja: Płońsk
Podziękował: 106 razy
Otrzymał podzięk.: 79 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Pierwsze posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia dotyczące implementacji

Postautor: Rob_ecig » ndz mar 13, 2016 10:33 pm

Zauważyliście jaki cel przyświeca sekretarzowi stanu... Za 30 lat doganiamy Finlandię i też mamy zero tytoniu.
Za 30 lat nikt go nie rozliczy, bo będzie emerytem ale cele długofalowe to stawiać umie!
Że przy okazji wytrąca sobie broń z ręki - nie będę się rozwodził.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Pierwsze posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia dotyczące implementacji

Postautor: Tommy Black » ndz mar 13, 2016 9:41 pm

basika pisze: ...nie wiedziałam, że jestem narkomanką...i alkoholiczką

Zaczynam się Ciebie Basiu,obawiać.Może Ty jesteś początkującą terrorystką też?

basika pisze:Nie wiem jak Wy, ale ja się ubawiłam. Mimo wszystko, lepiej się śmiać niż płakać


Też wychodzę z takiego zalożenia.
Choć warto też zauwazyć,że wiedza o e-papierosach jakoś dotarła do części posłów.Osobny problem to jak ta wiedza jest przez nich wykorzystywana. Widać jednak postęp,już coś bardziej konkretnego wiedzą.
Natomiast jak widać ,duch pana Zatońskiego błąka się dalej...i wstąpił w kilka nowych postaci. Niezłomny pan Zembala. To akurat śmieszne nie jest,to jest żalosne.

Zapomniałem o najważniejszym,sorry.
Sekretarz stanu w MZ Jarosław Pinkas:

Patrzę na panią poseł i chylę czoła. Patrzę
na pana profesora Zembalę, patrzę na pana przewodniczącego. Myślę, że tak naprawdę
być może dzisiaj dostaliśmy przyzwolenie na coś znacznie więcej, ponieważ te głosy były
poza polityką. To były głosy rozsądku dobrze przygotowanych posłów, emanacji narodu,
który prawdopodobnie tego sobie życzy


Emanacja narodu! To trzeba zapamiętać! Emanacja narodu!

Tylko to jedno słowo: prawdopodobnie....
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Pierwsze posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia dotyczące implementacji

Postautor: robert » ndz mar 13, 2016 8:41 pm

O jeżu ,jakby to julka powiedziała.To ja jestem jakaś patologia ,ha nawet o tym nie wiedziałem. basika ciesz się że nie zrobili z Ciebie seksoholiczki.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Re: Pierwsze posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia dotyczące implementacji

Postautor: basika » ndz mar 13, 2016 8:31 pm

Poseł Krzysztof Szulowski (PiS) widać zmienia zdanie jak chorągiewka. Ktoś mu coś powie i już wierzy. Naiwny jakiś. A przecież sam mógłby wyrobić zdanie. To nie takie trudne.
Ja natomiast się dowiedziałam, że od palenia tytoniu zaczyna się totalny nałóg. Poseł Maria Zuba (PiS) zauważa, ze palacze rzucają się w dalszej kolejności, na narkotyki i alkohol. No patrzcie, nie wiedziałam, że jestem narkomanką...i alkoholiczką :D
Za to Zembala jest bohaterem. Nawet telefoniczne pogróżki nie złamały go. Zginie, a nigdy się nie podda !
Nie wiem jak Wy, ale ja się ubawiłam. Mimo wszystko, lepiej się śmiać niż płakać *girl_f*
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Pierwsze posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia dotyczące implementacji

Postautor: Tommy Black » ndz mar 13, 2016 8:11 pm

Taka interpelacyjna ciekawostka:

Poseł Krzysztof Szulowski (PiS):

Jeszcze druga sprawa. Kwestia e-papierosów. Ja należę do tych posłów, którzy zetknęli
się z tym problemem poprzez to, że zwolennicy e-papierosów zwrócili się do mnie,
do mojego biura poselskiego, i nawet napisałem w tej sprawie projekt interpelacji, nie
wgłębiając się specjalnie w problem, a widząc skalę protestów – że tak powiem – przeciwko
zapisom odnośnie do e-papierosów. Natomiast, po spotkaniu z ministrem zdrowia,
który użył bardzo konkretnych argumentów – wymienię dwa oczywiste: pierwszy,
że jednak jest to szkodliwe dla zdrowia człowieka, a drugi, że jest to ścieżka do nałogu
dla młodych ludzi, którzy startują od e-papierosów bazując na opiniach, że to jest nieszkodliwe
– wycofałem ten projekt interpelacji i zmieniłem zdanie. Tyle chciałem powiedzieć.
Dziękuję bardzo.

Czyli minister zdrowia po prostu bezczelnie okłamał posła Szulowskiego.
Irek
Płeć: nieokreślona

Re: Pierwsze posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia dotyczące implementacji

Postautor: Irek » ndz mar 13, 2016 7:59 pm

Dla rządzących nie ma znaczenia jak liczna była ta demonstracja i kto w niej wziął udział. Gdyby to było nawet 50 tys. uczestników w dowolnym wieku, to i tak komunikat poszedłby taki, jaki jest wygodny, po linii i na bazie - 15 tys. ludzi gorszego sortu. Nie mają znaczenia żadne argumenty. Cel moim zdaniem jest oczywisty - akcyza. Chodzi o dobranie się do naszych kieszeni, o nic więcej.
Bo tak to już jest, że jeśli ja się zadłużę, to albo spłacę, albo mnie zlicytują, albo wreszcie pójdę siedzieć. Jak rządzący się zadłużają, to.. my musimy spłacić te długi.. Ot i wszystko.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Pierwsze posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia dotyczące implementacji

Postautor: Tommy Black » ndz mar 13, 2016 7:41 pm

basika pisze:...i stenogram. Ale wciąga


Tak, czytalem to jakiś czas temu i nawet miałem napisać opracowanie na ten temat.W tym celu przeczytałem to kilka razy.
Zrezygnowałem ze wszystkiego,także ze śniadania i poszedłem na Kopiec Kościuszki.Ja mam duże pokłady tolerancji,ale nie kopalnie.
Popatrzcie na to:
Sekretarz stanu w MZ Jarosław Pinkas:
...
Wczoraj byłem dość mocno przerażony – pokażę to państwu – ponieważ widziałem…
Na szczęście, ta relacja była tylko w Internecie, ona się nie przebiła, ale wczoraj, proszę
państwa, był protest waperów przeciwko trującej ustawie… To jest przed kancelarią
premiera. Panie przewodniczący, tak wyglądają wapujący, którzy protestują przeciwko
naszej ustawie. Proszę zauważyć, kto jest przed kancelarią premiera…
Przewodniczący poseł Bartosz Arłukowicz (PO):
Może będzie łatwiej, jeśli pan powie, bo…
Sekretarz stanu w MZ Jarosław Pinkas:
Tak. To są sami młodzi ludzie. To jest dramat. To stało się modne. To jest używka, która
stała się modna, która jest dostępna i reklamowana, a nie może być reklamowana, ponieważ
jestem głęboko przekonany, że stanowić to będzie wstęp do zwyczajnego paleniapapierosów.
Proszę państwa, e-papierosy są bardzo łatwo dostępne dla młodych ludzi. Im wydaje
się, że to jest zdrowe, bo tak jest to rekomendowane, że nikotyna w czymkolwiek może im pomóc.

Cholera jasna....no jak to komentować?
Co za szczęście że ta demonstracja nie była zbyt liczna... ;)
Awatar użytkownika
amsaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1867
Rejestracja: wt cze 09, 2015 8:30 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3123 razy
Otrzymał podzięk.: 2544 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Pierwsze posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia dotyczące implementacji

Postautor: amsaw » ndz mar 13, 2016 7:27 pm

Pani pisłanka: "Doskonale wiemy, że tytoń wywołuje wszelkiego rodzaju choroby"

Ale za to Dunin z PO nagle się obudził: "Kolejna rzecz jest taka, że chce pan zrównać e-papierosy z papierosami zwykłymi.
To w głowie się nie mieści. Na terenie Polski, przy tym, co jasno jest określone w dyrektywie unijnej, że wszystkie preparaty
do e-papierosów mają podlegać szczegółowym badaniom i dopiero po zbadaniu będą dopuszczane na rynek...
Zresztą, pan przyznał się, że zna ten raport agendy rządowej Wielkiej Brytanii, na którą, jako PiS, tak bardzo lubicie się powoływać,
który jasno stwierdził, że szkodliwość palenia e-papierosów w porównaniu ze zwykłymi papierosami to tylko 4%"
BRAWO!

No ale dalej wykorzystano nasz protest. Że sama gównażeria, że młodzież, ech...

A ten Bełkot Szczypińskiej - skąd ona się urwała?
Za to pozytywnie mnie zaskoczył Sośnierz. Mimo, że z PISu.

Wróć do „Dyrektywa - Wydarzenia, informacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości