Rząd przyjął w trybie obiegowym i wysłał do Sejmu projekt przewidujący wzrost akcyzy na alkohole i wyroby tytoniowe

Wszystko, co dotyczy problemów związanych z przepisami stworzonymi przeciwko nam i e-papierosom...
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Rząd przyjął w trybie obiegowym i wysłał do Sejmu projekt przewidujący wzrost akcyzy na alkohole i wyroby tytoniowe

Postautor: Metall » czw lis 14, 2019 8:10 pm

@
Awatar użytkownika
PucH2
no to mamy już pozamiatane.

* * *

Mnie osobiście uwłacza zrównanie EIN z fajkami przez ustawodawcę. Państwo ma gdzieś, że EIN są ok. 95% mniej szkodliwe niż analogi. Zrównując je ustawowo z fajkami państwo dało mi jasny sygnał, że ma gdzieś moje zdrowie jako byłego palacza. Chce na mnie tylko zarabiać, ja z kolei nie mam zamiaru płacić komuś, kto traktuje mnie jak śmiecia i jeszcze mi wmawia, że to dla mojego dobra.
Stawka akcyzy jest po prostu psychiczna. Uważam, że w ogóle nie powinno jej być. Na gumy nikotynowe i plastry w aptece nie ma jakoś akcyzy, a nikotynę zawierają bezsprzecznie. Akceptowalna przeze mnie stawka akcyzy to 100 zł za litr liquidu z nikotyną. Akcyza na liquid bez nikotyny to jakaś totalna aberracja umysłowa. Jakoś dziwnie się to wszystko zbiegło z wizytą przedstawicieli KT w sejmie. Skończy się na tym, że mali producenci liquidów padną. Rynek się zmonopolizuje, a lwią jego część przejmą również KT, które mają ogromny kapitał.

Stawka 50 gr za mililitr jest chora, a i tak będzie wzrastać sukcesywnie od momentu jej wprowadzenia, tak jak stawka na alko i faje. Z czasem dobije do 1 zł za mililitr, co załatwi nawet fanów MTL-i. Szara strefa eksploduje. Ludzie zaczną zwozić jakieś specyfiki nie wiadomo skąd. Inni zaczną bawić się w domorosłych chemików. Ktoś zwietrzy łatwy szmal i zacznie sprzedawać na lewo jakieś syfy. Jeszcze nie ma akcyzy, a już są tacy inteligenci co to chcą dorwać czystą nikotynę. Po akcyzie presja tylko wzrośnie. Jak na PL podwórku będzie kilka takich przypadków jak w USA to skończy się to zakazem dla EIN lub drastycznym ograniczeniem. Ogólnie to czarno to widzę.

Ilekroć państwo wsadzi gdzieś swoje chciwe łapska to zawsze coś sp... itoli.
Szymon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 25, 2019 7:25 am
Lokalizacja: śląskie
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 73 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Rząd przyjął w trybie obiegowym i wysłał do Sejmu projekt przewidujący wzrost akcyzy na alkohole i wyroby tytoniowe

Postautor: Szymon » czw lis 14, 2019 8:01 pm

Czyli budżet się nie spina...
Awatar użytkownika
PucH2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pn cze 12, 2017 4:28 pm
Lokalizacja: 432675
Podziękował: 172 razy
Otrzymał podzięk.: 340 razy
Płeć: Mężczyzna

Rząd przyjął w trybie obiegowym i wysłał do Sejmu projekt przewidujący wzrost akcyzy na alkohole i wyroby tytoniowe

Postautor: PucH2 » czw lis 14, 2019 7:38 pm

@
Awatar użytkownika
Metall
Dokładnie to co przewidujesz przyniesie akcyza. Pozamiata legalny rynek. Niewielu będzie stać na 20-50 ml dziennie a takie mody królują na rynku, jak i w salonie.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Rząd przyjął w trybie obiegowym i wysłał do Sejmu projekt przewidujący wzrost akcyzy na alkohole i wyroby tytoniowe

Postautor: iron64 » czw lis 14, 2019 7:37 pm

Z tego co wiem, już idą osły z tobołami z Mongolii :)
Ale na poważnie, to wszystko zależy od stawki, jeśli będzie akceptowalna to spoko, będzie na 500+ i sztuczne trzymanie cen energii. Ale jesli dowalą jak zakładali to zyska Ukraina.
Obrazek
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Rząd przyjął w trybie obiegowym i wysłał do Sejmu projekt przewidujący wzrost akcyzy na alkohole i wyroby tytoniowe

Postautor: Metall » czw lis 14, 2019 7:33 pm

Mnie najbardziej martwi, żeby ta zasrana akcyza nie przyniosła odwrotnego skutku od zamierzonego (choć może to właśnie jest ten zamierzony cel). Oby nie zaczęły powstawać jakieś meliny, gdzie będą mieszać jakąś syfiastą nikotynę z zasyfionym glikolem i gliceryną. A potem wapujące to szczyle zaczną padać jak muchy. Znowu będzie darcie ryjów, że EIN zabija i najlepiej tego zakazać całkowicie, bo przecież po fajeczkach nikt nie zdycha tak od razu.
mattoid1973
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 216
Rejestracja: pn paź 14, 2019 2:51 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podzięk.: 117 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Rząd przyjął w trybie obiegowym i wysłał do Sejmu projekt przewidujący wzrost akcyzy na alkohole i wyroby tytoniowe

Postautor: mattoid1973 » czw lis 14, 2019 7:24 pm

@
Awatar użytkownika
PucH2
pewnie masz rację, tylko to są w większości osoby nie szukające rozwiązania na własną rękę, tylko zdające się na kogoś. Ja się z tego wyleczyłem, bo jakoś wydaje mi się, że jeśli sam poszukam i znajdę, to trafiam lepiej, niż pytając sprzedawcy. No ale chyba tym stwierdzeniem Ameryki nie odkryłem.
Awatar użytkownika
PucH2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pn cze 12, 2017 4:28 pm
Lokalizacja: 432675
Podziękował: 172 razy
Otrzymał podzięk.: 340 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Rząd przyjął w trybie obiegowym i wysłał do Sejmu projekt przewidujący wzrost akcyzy na alkohole i wyroby tytoniowe

Postautor: PucH2 » czw lis 14, 2019 7:15 pm

@
Awatar użytkownika
mattoid1973
a mi jakoś tych osób nie żal, bo to za ich kasę zrobiono ustawkę. No i dalej sponsorują naszych gnębicieli.
mattoid1973
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 216
Rejestracja: pn paź 14, 2019 2:51 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podzięk.: 117 razy
Płeć: Mężczyzna

Rząd przyjął w trybie obiegowym i wysłał do Sejmu projekt przewidujący wzrost akcyzy na alkohole i wyroby tytoniowe

Postautor: mattoid1973 » czw lis 14, 2019 6:46 pm

@
Awatar użytkownika
Metall
pewnie większość z nas poradzi sobie z akcyzą i problemami z dostępnością sprzętu, ale w dużo gorszej sytuacji są osoby dymane robiące zakupy na wyspach, bądź też próbujące zmienić nałóg. Większość z nich, moim zdaniem, jest na straconej pozycji, albo będą płacić palić, albo będą przepłacać zakupy.
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Rząd przyjął w trybie obiegowym i wysłał do Sejmu projekt przewidujący wzrost akcyzy na alkohole i wyroby tytoniowe

Postautor: Metall » czw lis 14, 2019 6:34 pm

Tommy Black pisze:Z Oceny Skutków Regulacji wynika, że dzięki zmianie budżet zyska w przyszłym roku ok. 1,7 mld zł i po tyle samo w kolejnych latach.


Uwielbiam tę zakłamaną nowomowę. Zwrot "budżet zyska" powinien być zastąpioną zwrotem, który wierniej oddaje rzeczywistość, a mianowicie: "obywatele/klienci/nabywcy stracą". Budżet, jak wiadomo, z kosmosu nic nie zyskuje, a z kieszeni ludzi. Więc takie pieprzenie i rozmywanie faktów po prostu mnie irytuje.

A na mnie grosza akcyzy nie zarobią. Do końca stawki zerowej zejdę z niko do zera. Albo znajdę jakiś inny sposób. Mierzi mnie bycie dojonym z każdej strony przez parawładze.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Rząd przyjął w trybie obiegowym i wysłał do Sejmu projekt przewidujący wzrost akcyzy na alkohole i wyroby tytoniowe

Postautor: Tommy Black » czw lis 14, 2019 6:29 pm

PucH2 pisze:Więcej wody do rudej będzie się lało i podwyżka nie odczuwalna będzie.


Można się jeszcze wypisać z Twojego Fanklopa? :evil:

Wróć do „Dyrektywa - Wydarzenia, informacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości