Rząd przyjął w trybie obiegowym i wysłał do Sejmu projekt przewidujący wzrost akcyzy na alkohole i wyroby tytoniowe

Wszystko, co dotyczy problemów związanych z przepisami stworzonymi przeciwko nam i e-papierosom...
pioter994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 15, 2019 7:06 pm
Lokalizacja: szczecin
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podzięk.: 29 razy
Płeć: Mężczyzna

Rząd przyjął w trybie obiegowym i wysłał do Sejmu projekt przewidujący wzrost akcyzy na alkohole i wyroby tytoniowe

Postautor: pioter994 » śr lis 20, 2019 2:25 pm

Po części da się to obejść. Nie mogą całkowicie na gliceryne wprowadzić akcyzy bo co np z roztworem doustnym gliceryny (85%)? Najwyżej taka będziemy wapować i uważać na strzały. Nikotyna? Zamiast kupować samemu 1l 36mg można kupić w paru 1l 100mg i rozrobić. Koszty rozkładają się na więcej osób. Aromaty ? No chyba tych do ciast i kawy nie opodatkuja ?
@VapeLab no tak zapomniałem o podatku od podatku btw. Jeszcze trochę i będzie mniej palących, mniej smrodu i smogu to wejdzie nam opłata klimatyczna za jakość powietrza ...
Obrazek
Awatar użytkownika
shpongled
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 456
Rejestracja: pn paź 07, 2019 12:58 pm
Lokalizacja: Alpha Centauri
Podziękował: 166 razy
Otrzymał podzięk.: 368 razy
Płeć: Mężczyzna

Rząd przyjął w trybie obiegowym i wysłał do Sejmu projekt przewidujący wzrost akcyzy na alkohole i wyroby tytoniowe

Postautor: shpongled » śr lis 20, 2019 2:15 pm

Powiedzmy sobie szczerze.Jakaś akcyza w końcu musiała wejść(w sensie że nie zerowa ;) )Ale TA akcyza, przynajmniej na liquidy(jak rozumiem premixy też) jest po prostu gargantuiczna.Dla analogowców, czy też miłośników trunków wszelakich, nie będzie zbyt uciążliwa. Pety widzę że trzymają podobną cenę, przynajmniej od chwili gdy kupiłem ostatnią paczkę(5 albo 6 lat minęło, nie chce mi się teraz o tym myśleć).Wóda i piwo w zasadzie w tej samej cenie, od lat 90tych.

Natomiast tu, przy założeniu że akcyzę bierze na siebie konsument, ceny podskoczą x2. Nie mam tu żadnych danych ale domyślam się że zdecydowana większość kupuje gotowe, lub prawie gotowe płyny. Do tego na przestrzeni lat zmienia się także sposób vapowania. To już nie 'długopisiki', z miniaturową grzałeczką i małą chmurką, gdzie 10ml wystarczało na kilka dni, tylko potężne sprzęty , które są w stanie przerobić te 10 ml w kilka.....godzin.

Tak więc moje pytanie, jak rozłoży się rynek ponad miliona osób korzystających z EIN. Zaczną masowo dokształcać się, samemu mieszając?...nie sądzę. Rzucą to wszystko, za przeproszeniem w pizdu bo po prostu nie wydalą finansowo?, po części na pewno tak.
Wrócą do śmierdziochów? , pewnie też. Są też tacy, zwykle nastolatkowie, co w ogóle zaczynali od EIN ,przerzucą się na coś co jest ohydne (w porównaniu do EIN), do tego sami i wszystko w okół nich będzie zajeżdżać popielniczką?...może nie.

Moim zdaniem, przyszłość 'po akcyzowa' będzie zależała od tego jak to się rozłoży, procentowo i kwotowo.
Mój kochany Pisie - na mnie nie zarobisz. Więcej niż wydaje , nie wydam a do śmierdzieli nie wrócę, bo mój organizm okazał się być mądrzejszy ode mnie i sam się zbuntował.
***** ***
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Rząd przyjął w trybie obiegowym i wysłał do Sejmu projekt przewidujący wzrost akcyzy na alkohole i wyroby tytoniowe

Postautor: Wampir z Pniew » śr lis 20, 2019 11:58 am

A jeszcze VAT od akcyzy, nie zapominajcie, wszak podatek trzeba opodatkować ;) Tak więc @
Awatar użytkownika
pioter994
550 PLN akcyzy plus 126,50 VAT jeżeli chodzi o podatki...
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

Rząd przyjął w trybie obiegowym i wysłał do Sejmu projekt przewidujący wzrost akcyzy na alkohole i wyroby tytoniowe

Postautor: lesstro » śr lis 20, 2019 11:54 am

Dobrze liczysz! :brawo: 5
Ministry też takie liczby widzą i balansują ten swój budżecik.
Obrazek
pioter994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 15, 2019 7:06 pm
Lokalizacja: szczecin
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podzięk.: 29 razy
Płeć: Mężczyzna

Rząd przyjął w trybie obiegowym i wysłał do Sejmu projekt przewidujący wzrost akcyzy na alkohole i wyroby tytoniowe

Postautor: pioter994 » śr lis 20, 2019 11:50 am

No ale glikol i gliceryna są sprzedawane w aptekach . Nie koniecznie do EIN. Po za tym 0,55zł x1000ml ...565 zł za litr gliceryny :boi:
Obrazek
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Rząd przyjął w trybie obiegowym i wysłał do Sejmu projekt przewidujący wzrost akcyzy na alkohole i wyroby tytoniowe

Postautor: Wampir z Pniew » śr lis 20, 2019 11:49 am

Ja nadal przypominam rządzącym, że przecież drut, wata i grzałki na opakowaniach mają napisane, że zawierają nikotynę :brawo:
Jeszcze ludzie zaczną to żuć i dopiero stanie się tragedia :facepalm1:
Awatar użytkownika
venom_666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1109
Rejestracja: pn paź 14, 2019 7:12 am
Lokalizacja:
Podziękował: 264 razy
Otrzymał podzięk.: 964 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Rząd przyjął w trybie obiegowym i wysłał do Sejmu projekt przewidujący wzrost akcyzy na alkohole i wyroby tytoniowe

Postautor: venom_666 » śr lis 20, 2019 11:41 am

Musieli by opodatkować te co ciongnom :lol: i tampaxy oraz inne takie :lol:
Obrazek
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...
(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6685
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Rząd przyjął w trybie obiegowym i wysłał do Sejmu projekt przewidujący wzrost akcyzy na alkohole i wyroby tytoniowe

Postautor: Krasnal45 » śr lis 20, 2019 11:39 am

:ROTFL: Nosz kurwa...... a o drucie i wacie bawełnie kurwa zapomnieli??? :lol2:
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Rząd przyjął w trybie obiegowym i wysłał do Sejmu projekt przewidujący wzrost akcyzy na alkohole i wyroby tytoniowe

Postautor: Wampir z Pniew » śr lis 20, 2019 11:25 am

@
Awatar użytkownika
lesstro
Aromaty również podlegają akcyzie, zwłaszcza te, które sprzedawane są w sklepie specjalistycznym i te, które w dokumentach figurują jako do EIN. Plan ogólnie był rozłożony na kolejne miesiące przyszłego roku, ale w takiej sytuacji nie jestem chyba go w stanie zrealizować :ble: Ja mam to wszystko rozpisane już za w czasu, żeby nie musieć na ostatnia chwilę tego robić, ale taka zapowiedź burzy całkowicie koncepcję...
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

Rząd przyjął w trybie obiegowym i wysłał do Sejmu projekt przewidujący wzrost akcyzy na alkohole i wyroby tytoniowe

Postautor: lesstro » śr lis 20, 2019 11:18 am

@VapeLab domniemam, że aromaty są bezpieczne przed atakiem banderolek akcyzowych. Ale tak na wszelki... proponuję zmienić nazwę na AromaLab, a z opisów wymazać wszelkie odniesienia mentalne do wapowania, liquidów itp. Jakiś pie... "sprawiedliwy" może już zajarzył, że można jeszcze pojechać po aromatach, glikolu i glicerynie, bo to e-papierosów przecież. Oczywiście uprawiam czarnowidztwo, ale ten koszmar się dzieje tu i teraz, a my nawet się obudzić nie możemy. Wracając do wątku, ciekawe czy aromaty sprzedawane w sklepach stacjonarnych będą tez obanderolowane, bo glikol i gliceryna chyba tak, tak bynajmniej jest to interpretowane. :boi:
Obrazek

Wróć do „Dyrektywa - Wydarzenia, informacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 4 gości