Akcyza - tutorial dla przedsiębiorcy...

Wszystko, co dotyczy problemów związanych z przepisami stworzonymi przeciwko nam i e-papierosom...
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Akcyza - tutorial dla przedsiębiorcy...

Postautor: Metall » wt sty 28, 2020 10:34 pm

No właśnie... do własnego użytku, czyli ile? 10, 20, 30 ml? Niektórzy do własnego użytku robią od razu po kilkaset ml. Wiesz jakie to będzie uznaniowe? Poza tym paczka fajek bez akcyzy już jest dla posiadacza problemem w tym kraju. A np. 2 litry bazy w szafce? Toż to jaka strata na akcyzie dla fiskuska będzie.
Czarno to widzę. I absurdalnie.
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Akcyza - tutorial dla przedsiębiorcy...

Postautor: Wampir z Pniew » wt sty 28, 2020 10:17 pm

@
Awatar użytkownika
Metall
I tutaj właśnie jest dość trudny temat. :ble: Z interpretacji, które czytałem wynika, że liquid wytworzony chałupniczą metodą do własnego użytku nie będzie podlegał akcyzowaniu. Tylko na ile jesteśmy w stanie uwierzyć interpretacjom Urzędów Skarbowych? Myślę, że jest to raczej wolna amerykanka i będzie tak, jak zdecyduje mądrala z za biurka. :silent:
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Akcyza - tutorial dla przedsiębiorcy...

Postautor: Metall » wt sty 28, 2020 9:30 pm

No właśnie. Po wejściu akcyzy wszyscy mieszacze liquidów staną się przestępcami skarbowymi. Warto o tym pamiętać w tym wolnym kraju podczas mieszania glikolu i gliceryny z przeznaczeniem do EIN. ;)
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Akcyza - tutorial dla przedsiębiorcy...

Postautor: Wampir z Pniew » wt sty 28, 2020 8:34 pm

Ach i to jest fakt, wszystko sama prawda :-D
Od znajomego z Rumunii wiem, że jeżeli ktoś ma "lewą" nikotynę w domu i komuś ją odsprzeda, to rano może obudzić się z wyważonymi drzwiami i wizytą wystrzałowych gości.
Ciekawe ile firm w PL jest w stanie spełnić wymagania dotyczące prowadzenia składu podatkowego? Czyżbym mógł to policzyć na dłoni stolarza?
Nie wiem też, czy zauważyliście, iż kaucja akcyzowa w przypadku EIN to 7 mln PLN a w przypadku nowatorskich wyrobów tytoniowych jest to 1,8 mln PLN.
Gdzie ja mam te banknoty sprzed denominacji :lol:
To jest wszystko chore aż śmieszne. Ja rozumiem i popieram działania, które mają eliminować produkty, które są potencjalnie groźne, ale w chwili obecnej jest to raczej
cyrk podobny do tego z cukrem. Trzeba tylko czekać aż zastąpią cukier jakimś jeszcze gorszym słodkim syfem, który nie podlega pod ustawę.

A jeśli jesteśmy już przy Churchillu, to GB mieli nawet pomysł, że po wojnie nas odbiją, ale wtedy rozpoczął się wyścig zbrojeń i było to zbyt ryzykowne, więc
planu zaniechano :oo:
Awatar użytkownika
BarBastek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: śr cze 19, 2019 12:43 pm
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymał podzięk.: 17 razy
Płeć: Mężczyzna

Akcyza - tutorial dla przedsiębiorcy...

Postautor: BarBastek » wt sty 28, 2020 2:22 pm

venom_666 pisze:
Tommy Black pisze:(...)
Jeżeli od 1 lipca 2020 r.będziesz prowadzić działalność gospodarczą w zakresie produkcji płynu do papierosów elektronicznych lub wyrobów nowatorskich w składzie podatkowym bądź poza składem podatkowym będziesz podlegać urzędowemu sprawdzeniu.
:omg:


Znaczy kontrola może mi wpaśc na chatę i sprawdzić czy przypadkiem nie leję do czajniczka bezakcyzowej gliceryny od kuzyna hodowcy cielaków?? :bor: :facepalm1:
Jeśli posiadasz działalność gospodarczą związaną z produkcją płynu do papierosów elektronicznych to mogą zajrzeć do Ciebie przez okienko. [emoji3]

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
venom_666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1109
Rejestracja: pn paź 14, 2019 7:12 am
Lokalizacja:
Podziękował: 264 razy
Otrzymał podzięk.: 964 razy
Płeć: Mężczyzna

Akcyza - tutorial dla przedsiębiorcy...

Postautor: venom_666 » wt sty 28, 2020 1:08 pm

Tommy Black pisze:(...)
Jeżeli od 1 lipca 2020 r.będziesz prowadzić działalność gospodarczą w zakresie produkcji płynu do papierosów elektronicznych lub wyrobów nowatorskich w składzie podatkowym bądź poza składem podatkowym będziesz podlegać urzędowemu sprawdzeniu.
:omg:


Znaczy kontrola może mi wpaśc na chatę i sprawdzić czy przypadkiem nie leję do czajniczka bezakcyzowej gliceryny od kuzyna hodowcy cielaków?? :bor: :facepalm1:
Obrazek
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...
(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
Awatar użytkownika
azael
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: pt wrz 06, 2019 9:46 am
Lokalizacja: ST
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podzięk.: 130 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Akcyza - tutorial dla przedsiębiorcy...

Postautor: azael » wt sty 28, 2020 12:59 pm

Można Olzą...
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Akcyza - tutorial dla przedsiębiorcy...

Postautor: iron64 » wt sty 28, 2020 11:52 am

Przeczytałem ten poradnik, może nie z zapartym tchem, co raczej z nieodpartym wrażeniem, że nasz (na psa urok) rząd ma wszystkich za oszustów, cymbałów lub idotów, ewentualnie wszystko razem.
Nie wiem, czy już płakać, czy dopiero od lipca, niemniej jeśli stosować to co w tym poradniku to marny los czeka waperów. Ja na miejscu tych przedsiębiorców, zwinąłbym żagle i odpłynął choćby do Czech (wiem, ciężko tam dopłynąć), albo gdziekolwiek gdzie oczy poniosą.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Akcyza - tutorial dla przedsiębiorcy...

Postautor: Tommy Black » wt sty 28, 2020 8:06 am

pawel999 pisze:Swoją drogą kol. @
Awatar użytkownika
Metall
, ten Churchill o Polakach to autentyk?


Tak. Winston Churchill powiedział tak do Franklina Roosevelta w Teheranie w grudniu 1943 roku, czyli spotkanie tzw. Welkiej Trójki - Józefa Stalina, Winstona Churchilla i Franklina Delano Roosevelta.
Był to kluczowy moment II wojny światowej. Tutaj podjęto najważniejsze decyzje na temat dalszego, końcowego etapu wojny, ale także powojennych losów Europy, w tym Polski.
Awatar użytkownika
pawel999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: śr cze 19, 2019 9:41 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 202 razy
Otrzymał podzięk.: 156 razy
Płeć: Mężczyzna

Akcyza - tutorial dla przedsiębiorcy...

Postautor: pawel999 » wt sty 28, 2020 7:35 am

VapeLab pisze:Tak, również piję czarną kawę po 23 w cholernym kubku, po latach i tak nic nie daje, tylko do smaku, czasem nawet przysnę po niej na fotelu. :czyta:


Też tak mam. Na szczęście nie jestem przedsiębiorcą. Moja żona jest i też się jakoś nie cieszy. Musi być, że samo defetyści mnie otaczają. Przecież kwiat narodu nie może ustanawiać podłego prawa.
Swoją drogą kol. @
Awatar użytkownika
Metall
, ten Churchill o Polakach to autentyk?

Wróć do „Dyrektywa - Wydarzenia, informacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość