Niestety, bardzo złe wieści także z USA

Wszystko, co dotyczy problemów związanych z przepisami stworzonymi przeciwko nam i e-papierosom...
Awatar użytkownika
amsaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1867
Rejestracja: wt cze 09, 2015 8:30 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3123 razy
Otrzymał podzięk.: 2544 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Niestety, bardzo złe wieści także z USA

Postautor: amsaw » czw maja 05, 2016 9:00 pm

Haze pisze:...Też nachodzą mnie myśli o spreparowaniu jakiejś mieszanki bezczelnych i przede wszystkim chwytliwych półprawd i półkłamstw, czegoś w tym samym stylu czym raczy nas szeroko pojęty biznes...

Świetny przykład był we wczorajszej trójkowej audycji. Jeden z dzwoniących słuchaczy powiedział, że rzucił palenie, gdy dowiedział się, że w papierosie tytoń to tylko 30%, a reszta to m.in. zmielone krowie żołądki :mrgreen:
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Re: Niestety, bardzo złe wieści także z USA

Postautor: basika » czw maja 05, 2016 8:44 pm

Tommy Black pisze:
PS
Ja naprawdę zachęcam do przedyskutowania przynajmniej jakiejś,jakichś akcji, obrzydzających papierosy,nawet na pograniczu pisania,podawania nieprawdy.Tak jak robi to Big Tobacco wobec nas. Każda niesprzedana paczka papierosów będzie naszym małym sukcesem.Łatwiej zaczynać od małych sukcesów. To p... BT samo wystąpi niebawem o zniesienie restrykcji Dyrektywy.
Nie wiem z jakich powodów, i na czym oparta jest ich wiara w to,że jak wytną z rynku e-papierosy,tu ludzie ,waperzy,wrócą do ich papierosów.
Jak im spadnie sprzedaż do poziomu opłacalności produkcji,otworzą się na e-p. Ale wtedy będą nas potrzebować!


Tak. To jest świetny pomysł. Dzisiaj przegraliśmy, ale nie wyobrażam sobie abyśmy się poddali. Myslę, że jako świadomi waperzy, powinniśmy przede wszystkim walczyć z kłamstwem i prowadzić akcje uświadamiające. Być może trzeba będzie pisać do gazet, lekarzy, rozpowszechniać wiedzę o waperosach wszędzie gdzie się da.
To będzie praca od podstaw, ale nie widzę innej metody, aby prawda przebiła się do ludzi, którzy dzisiaj są okłamywani. Czeka nas dużo pracy, ale obmyślimy dokładny plan i będziemy go realizować. *girl_f*

Added in 2 minutes 58 seconds:
amsaw pisze:Nie Tomku, im nie zależy i nie liczą na to, że waperzy wrócą do śmierdziuchów.
Im zależy na to, zeby grono waperów się nie powiększało.
Dostęp do e-papierosów potwornie się ograniczy i moda na złe, ale zdecydowanie mniej szkodliwe e-papierosy umrze śmiercią tragiczną. Nowe, młode pokolenia znów będą dla nich narybkiem.

Najgorsze jest to, że jak ktoś tego nie zahamuje, to wygrają. To mnie tak wkurza *girl_f*

Added in 1 minute 49 seconds:
Haze pisze:A wiesz że coś w tym jest ;) Też nachodzą mnie myśli o spreparowaniu jakiejś mieszanki bezczelnych i przede wszystkim chwytliwych półprawd i półkłamstw, czegoś w tym samym stylu czym raczy nas szeroko pojęty biznes... Jedyny problem jest taki, że jak napiszesz coś kontra wielkiej, tfu, korporacji to zaraz zobaczysz pod drzwiami szesnastu prawników z czterdziestoma pozwami... Ale jestem też w stanie wyobrazić sobie prowadzenie takiego serwisu anonimowo ;) (mam to dość dobrze przemyślane :mrgreen:).

Trzeba to dobrze przemyśleć i przedyskutować. Idziemy na wojnę !
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Niestety, bardzo złe wieści także z USA

Postautor: Haze » czw maja 05, 2016 8:34 pm

Tommy Black pisze:Ja naprawdę zachęcam do przedyskutowania przynajmniej jakiejś,jakichś akcji, obrzydzających papierosy,nawet na pograniczu pisania,podawania nieprawdy.Tak jak robi to Big Tobacco wobec nas. Każda niesprzedana paczka papierosów będzie naszym małym sukcesem.Łatwiej zaczynać od małych sukcesów.

A wiesz że coś w tym jest ;) Też nachodzą mnie myśli o spreparowaniu jakiejś mieszanki bezczelnych i przede wszystkim chwytliwych półprawd i półkłamstw, czegoś w tym samym stylu czym raczy nas szeroko pojęty biznes... Jedyny problem jest taki, że jak napiszesz coś kontra wielkiej, tfu, korporacji to zaraz zobaczysz pod drzwiami szesnastu prawników z czterdziestoma pozwami... Ale jestem też w stanie wyobrazić sobie prowadzenie takiego serwisu anonimowo ;) (mam to dość dobrze przemyślane :mrgreen:).
Obrazek
Awatar użytkownika
amsaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1867
Rejestracja: wt cze 09, 2015 8:30 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3123 razy
Otrzymał podzięk.: 2544 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Niestety, bardzo złe wieści także z USA

Postautor: amsaw » czw maja 05, 2016 8:29 pm

Tommy Black pisze:...Nie wiem z jakich powodów, i na czym oparta jest ich wiara w to,że jak wytną z rynku e-papierosy,tu ludzie ,waperzy,wrócą do ich papierosów...

Nie Tomku, im nie zależy i nie liczą na to, że waperzy wrócą do śmierdziuchów.
Im zależy na to, zeby grono waperów się nie powiększało.
Dostęp do e-papierosów potwornie się ograniczy i moda na złe, ale zdecydowanie mniej szkodliwe e-papierosy umrze śmiercią tragiczną. Nowe, młode pokolenia znów będą dla nich narybkiem.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Niestety, bardzo złe wieści także z USA

Postautor: Tommy Black » czw maja 05, 2016 8:23 pm

Basiu,to jest dość proste.

FDA uważa, że produkty do vapingu to są wyroby tytoniowe, ponieważ zawierają nikotynę lub inne składniki pochodzące z tytoniu.
Ustawa o ograniczeniu użycia tytoniu (TCD) upoważnia US Food and Drug Administration do regulowania innych wyrobów tytoniowych poprzez wydanie przepisów i zasad. Federalny sąd w 2010 roku orzekł, że e-papierosy nie mogą być sklasyfikowane jako leki / urządzenia ułatwiające rzucenie nałogu , ale muszą być regulowane jako wyroby tytoniowe ,czyli muszą podlegać pod TCA.

Nie wiem kto tam pracuje w FDA,ale nie wiem też jakie inne składniki z tytoniu są w e-papierosach.No i nie wszyscy mają w e-papierosach nikotynę.
To już staje się takim balonem absurdu,że samo podejrzewanie Big Tobacco o knucie i krecią robotę wydaje się mało poważne nawet.
Ja nie będę już czytał Hazego,bo w końcu uwierzę że to Marsjanie mają w tym jakiś ukryty cel...

PS
Ja naprawdę zachęcam do przedyskutowania przynajmniej jakiejś,jakichś akcji, obrzydzających papierosy,nawet na pograniczu pisania,podawania nieprawdy.Tak jak robi to Big Tobacco wobec nas. Każda niesprzedana paczka papierosów będzie naszym małym sukcesem.Łatwiej zaczynać od małych sukcesów. To p... BT samo wystąpi niebawem o zniesienie restrykcji Dyrektywy.
Nie wiem z jakich powodów, i na czym oparta jest ich wiara w to,że jak wytną z rynku e-papierosy,tu ludzie ,waperzy,wrócą do ich papierosów.
Jak im spadnie sprzedaż do poziomu opłacalności produkcji,otworzą się na e-p. Ale wtedy będą nas potrzebować!
Awatar użytkownika
amsaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1867
Rejestracja: wt cze 09, 2015 8:30 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3123 razy
Otrzymał podzięk.: 2544 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Niestety, bardzo złe wieści także z USA

Postautor: amsaw » czw maja 05, 2016 7:51 pm

Dorotko, Tobie brakuje słów, ale koncernom nie brakuje pieniędzy.
E-papierosy zaczęły powodować zbyt duże straty dla nich, więc należy się tego segmentu biznesu pozbyć. Jak na razie idzie to im znakomicie. Niestety nie widzę światełka w tunelu.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Niestety, bardzo złe wieści także z USA

Postautor: Haze » czw maja 05, 2016 7:46 pm

basika pisze:... To jest chore. Brakuje mi słów...

Dokładnie tak. Czyli jeszcze chwila a będzie tak:
* "dobre" koncerny tytoniowe, działające charytatywnie, może nawet finansujące walkę z rakiem, itd., itp.,
* złe kartele narkotykowe, no ale to takie "swojskie" zło, bo już poznane,
* ZŁO WCIELONE, czyli ci podejrzani waperzy, odparowujący jakieś podejrzane substancje.

Gdyby ktoś miał znajomości pozwalające na opuszczenie tego Układu Słonecznego to pilnie proszę o info!
Obrazek
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Niestety, bardzo złe wieści także z USA

Postautor: basika » czw maja 05, 2016 7:29 pm

Dobijają nas na każdym kontynencie. To jest chore. Brakuje mi słów...
https://starychemik.wordpress.com/

Wróć do „Dyrektywa - Wydarzenia, informacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości