Czerwona flaga, Prohibicja, Dyrektywa tytoniowa

Wszystko, co dotyczy problemów związanych z przepisami stworzonymi przeciwko nam i e-papierosom...
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Re: Czerwona flaga, Prohibicja, Dyrektywa tytoniowa.

Postautor: basika » czw maja 26, 2016 12:09 pm

Tommy Black pisze:Skoro wszystko to co do tej pory robiliśmy okazało się jak przysłowiowe rzucanie grochem o ścianę,to może trzeba inaczej teraz?
A na pewno raczej trzeba.

Trzeba pokazywać,nagłaśniać to co już było,co przyniosło opłakane skutki,co się nie sprawdziło,co jest bez sensu i bezprawne na dodatek.
Mimo że ubierane w majestat prawa.
Trzeba ostro walczyć z papierosami. Na każdym kroku.Spadek sprzedaży papierosów o jakiś bardzo odczuwalny poziom,otrzeźwi tych oszołomów
anty e-papierossowych do tego stopnia że zaczną mysleć. A skoro zaczną myśleć,jest szansa że zrozumieją.
Trzeba wielkiej naszej pracy,pokazywania dobrych stron waperstwa.
Ale najpierw to trzeba tego wszystkiego chcieć ...


Zgadzam się z Tomkiem i myślę, że będziemy to robić. Ta praca nie będzie łatwa i pewnie nie od razu przyniesie efekty, ale to, w tej chwili, jedyna broń jaką dysponujemy. Trochę nas mało, ale może znajdziemy jeszcze ludzi, którzy będą chcieli w tym uczestniczyć. :P
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Czerwona flaga, Prohibicja, Dyrektywa tytoniowa.

Postautor: Tommy Black » czw maja 26, 2016 11:42 am

Krasnal45 pisze:A więc co? Pozostaje nam złożyć broń i czekać? I za ileś tam lat tryumfować z formułka na ustach: "A nie mówiłem" ?
Niektórzy z nas, nie mają już tego czasu...


Skrzacie,chyba nie z tych tekstów wyżej wysnułeś taką ponurą wizję? :roll:
Skoro wszystko to co do tej pory robiliśmy okazało się jak przysłowiowe rzucanie grochem o ścianę,to może trzeba inaczej teraz?
A na pewno raczej trzeba.
Jak długo można informować polityków że papierosa elektronicznego się nie pali ?
Tak długo jak o tym, że melasy do fajek wodnych też się nie pali,ale akcyza na nią jest,bo służy do "palenia" fajki wodnej ?
Jak długo można zwracać uwagę że dym z papierosów szkodzi wszystkim,waperom też?
Jak dlugo można bronić internetowego handlu i sluchać o barierach w identyfikacji wieku kupujących? Qurfa,na świecie sa automaty sprzedające tylko pełnoletnim...
Jaki jest sens rozmawiać z kimś kto rozmawiac nie chce?
Bo te pytania to można mnożyć jeszcze dlugo...

Trzeba pokazywać,nagłaśniać to co już było,co przyniosło opłakane skutki,co się nie sprawdziło,co jest bez sensu i bezprawne na dodatek.
Mimo że ubierane w majestat prawa.
Trzeba ostro walczyć z papierosami. Na każdym kroku.Spadek sprzedaży papierosów o jakiś bardzo odczuwalny poziom,otrzeźwi tych oszołomów
anty e-papierossowych do tego stopnia że zaczną mysleć. A skoro zaczną myśleć,jest szansa że zrozumieją.
Trzeba wielkiej naszej pracy,pokazywania dobrych stron waperstwa.
Ale najpierw to trzeba tego wszystkiego chcieć ...
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Czerwona flaga, Prohibicja, Dyrektywa tytoniowa.

Postautor: Krasnal45 » czw maja 26, 2016 11:21 am

A więc co? Pozostaje nam złożyć broń i czekać? I za ileś tam lat tryumfować z formułka na ustach: "A nie mówiłem" ?
Niektórzy z nas, nie mają już tego czasu...
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Czerwona flaga, Prohibicja, Dyrektywa tytoniowa.

Postautor: Tommy Black » czw maja 26, 2016 8:55 am

refurbished pisze:Po przeczytaniu i zastanowieniu się nasi decydenci pośpieszą do sejmowej Komisji na obrady, odrzucą wszelkie sugestie Big Tobacco i Big Pharma, jako prowadzące do złych rozwiązań. Przyjmą wyważone, potwierdzone badaniami argumenty i stworzą dobre prawo.


A gdzieś czytałem że nie wszyscy ludzie pamiętają co im się śniło. ;)

Ja pamiętam wybiórczo i wyrywkowo.Wczoraj śnił mi się Martin Luther King i jego I Have a Dream...i moje marzenie ...
Po przeczytaniu wszystkich listów,petycji,postulatów,dezyderatów oraz donosów,posłowie biegiem popędzą na dach sejmu i odfruną do Gabonu!
refurbished
Płeć: nieokreślona

Re: Czerwona flaga, Prohibicja, Dyrektywa tytoniowa.

Postautor: refurbished » czw maja 26, 2016 7:11 am

Tommy,
znakomity tekst.

Po przeczytaniu i zastanowieniu się nasi decydenci pośpieszą do sejmowej Komisji na obrady, odrzucą wszelkie sugestie Big Tobacco i Big Pharma, jako prowadzące do złych rozwiązań. Przyjmą wyważone, potwierdzone badaniami argumenty i stworzą dobre prawo.
UE powtórnie przemyśli i przeanalizuje skutki TPD - zmieniając niektóre z zapisów na lepsze.
Epidemiologia chorób odtytoniowych zanotuje dramatyczny spadek zapadalności, w systemie ubezpieczeń zdrowotnych pozostanie więcej środków.
...
Awatar użytkownika
tinOFbeer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 921
Rejestracja: ndz lut 14, 2016 12:16 am
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 183 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Czerwona flaga, Prohibicja, Dyrektywa tytoniowa.

Postautor: tinOFbeer » śr maja 25, 2016 11:05 pm

Historia jest podobno nauczycielką życia. Niestety, uczy nas ona jedynie, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła - zwłaszcza polityków.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Re: Czerwona flaga, Prohibicja, Dyrektywa tytoniowa.

Postautor: basika » śr maja 25, 2016 6:35 pm

Tommy Black pisze:Inteligencja jest potrzebna aby wyobrazić sobie co stworzy ludziom ta Dyrektywa,mając przed sobą skrótowy,z konieczności,opis działania zasady flagi i opis skutków prohibicji.Z tym trzeba jednak udać się do tych polityków,bo zdaje się że historia to jakieś podejrzane pojęcie dla nich...
A historia,nie dość że powtarza się mechanicznie,to jeszcze pozwala wyciągać wnioski.Fakt, że ludziom inteligentnym i z wyobraźnią.

:P I to miałam na myśli cytując tę definicję :
Inteligencja to zespół zdolności umysłowych umożliwiających jednostce sprawne korzystanie z nabytej wiedzy oraz skuteczne zachowanie się wobec nowych zadań i sytuacji.

Gorzej, gdy tej wiedzy brak..
Awatar użytkownika
gemino
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 367
Rejestracja: śr lut 03, 2016 2:48 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 2535 razy
Otrzymał podzięk.: 530 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Czerwona flaga, Prohibicja, Dyrektywa tytoniowa.

Postautor: gemino » śr maja 25, 2016 6:27 pm

Bardzo dobry tekst i powinien się ukazać w jakimś dzienniku ogólnopolskim *czajniczek* *help*
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Czerwona flaga, Prohibicja, Dyrektywa tytoniowa.

Postautor: Tommy Black » śr maja 25, 2016 6:13 pm

basika pisze:Zachłanność to jedno. Ja z ubolewaniem muszę stwierdzić, że również pozbawiona inteligencji, bowiem


Basiu,ja pisząc ten tekst zakładałem oczywiście istnienie inteligencji,a nawet umiejętność poslugiwania się nią,bez znajomości kognitywistyki.
Tyle że liczyłem na inteligencję czytelników,nie bardzo zaś na polityków.Choć gdyby porównać choćby ten mały fragment zapisów z Red Flag Act:

Tommy Black pisze:...zakaz poruszania się omnibusów parowych bez osoby biegnącej 60 jardów (ok. 55 metrów) przed pojazdem i ostrzegającej innych użytkowników dróg. Człowiek biegnący przed takim omnibusem musiał trzymać w ręku czerwoną chorągiewkę lub – w nocy – latarnię. Ustawa ograniczyła także dopuszczalną prędkość do 2 mil na godzinę (ok. 3 km/h) w mieście i 4 mil na godz. (ok. 6 km/h) poza nim. Bardzo spowolniało to omnibusy, których praktyczna maksymalna prędkość, wynikająca z ich technologicznych uwarunkowań, sięgała 25 km/h.
z zapisami Dyrektywy,to nie jest potrzebna inteligencja aby zobaczyć to uderzające podobieństwo.
Inteligencja jest potrzebna aby wyobrazić sobie co stworzy ludziom ta Dyrektywa,mając przed sobą skrótowy,z konieczności,opis działania zasady flagi i opis skutków prohibicji.Z tym trzeba jednak udać się do tych polityków,bo zdaje się że historia to jakieś podejrzane pojęcie dla nich...
A historia,nie dość że powtarza się mechanicznie,to jeszcze pozwala wyciągać wnioski.Fakt, że ludziom inteligentnym i z wyobraźnią.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Re: Czerwona flaga, Prohibicja, Dyrektywa tytoniowa.

Postautor: basika » śr maja 25, 2016 5:55 pm

Tommy
Takie zapisy jakie tam pomieszczono, nie dość że obrażają inteligencję komputerowej myszy, nie dość że momentami wywołują salwy śmiechu, że ośmieszają też ich autorów, to jednak w niebezpieczny sposób naśladują zarówno ustawę o czerwonej fladze jak i poprawkę o prohibicji i to jednocześnie.
I taki też będzie los tej Dyrektywy. Niestety także i skutki. Kiedyś zachłanni kolejarze i dorożkarze zablokowali postęp. Pospolici przestępcy opanowali nowoczesne państwo.Dziś kolejarzy, dorożkarzy i gangsterów zastąpili ludzie w nienagannych garniturach, żakietach, maniery i kultura jakby jednak nie nadążyły. Wiedza również. To politycy. Taka nowa klasa społeczna. Klasa próżniacza, acz zachłanna.

Zachłanność to jedno. Ja z ubolewaniem muszę stwierdzić, że również pozbawiona inteligencji, bowiem :
"Inteligencja to zdolność rozwiązywania problemów (Piaget)
Inteligencja to dostrzeganie zależności (edukcja relacji), relacji i wyciągania wniosków (edukcja korelacji). (Spearman)
Inteligencja to zdolność uczenia się (G. Ferguson)
Inteligencja to zdolność do aktywnego przetwarzania informacji, przekształcania ich z jednej formy w inną poprzez operacje logiczne
Inteligencja to zdolność do przetwarzania informacji na poziomie abstrakcyjnych idei
Inteligencja to zdolność do twórczego, a nie tylko mechanicznego przetwarzania informacji, czyli tworzenia zupełnie nowych pojęć i ich nieoczekiwanych połączeń.
Inteligencja to zespół zdolności umysłowych umożliwiających jednostce sprawne korzystanie z nabytej wiedzy oraz skuteczne zachowanie się wobec nowych zadań i sytuacji.
Inteligencja to zdolność ogólna do celowego działania, racjonalnego myślenia i skutecznego radzenia sobie z trudnościami. [D. Wechsler]"
Źródło: wikipedia
Tyle mam do dodania. Gratulacje za świetny tekst *wino*

Wróć do „Dyrektywa - Wydarzenia, informacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 6 gości