Cotton Bacon 2.0 vs Prime a może Angorabbit

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Cotton Bacon 2.0 vs Prime a może Angorabbit

Postautor: Azgar » wt lip 17, 2018 12:52 pm

2 mm jest ok. Postaraj się żeby bawełna nie dotykała AH.
Awatar użytkownika
jeffrey
Patronauta
Patronauta
Posty: 303
Rejestracja: czw lip 12, 2018 6:20 am
Lokalizacja: Stalowa Wola
Podziękował: 410 razy
Otrzymał podzięk.: 233 razy
Płeć: Mężczyzna

Cotton Bacon 2.0 vs Prime a może Angorabbit

Postautor: jeffrey » wt lip 17, 2018 11:44 am

Azgar pisze:Zacznijmy od tego że zalać kylina to sztuka. Ale to rozmowa na inny temat. ( Na szybko mogę ci polecić ułożyć grzałki wyżej i dopilnować żeby bawełna nie stykała się z wlotem powietrza).
Native wicks jest dobrym nośnikiem, nie spodziewaj się większej chłonności po cotton Bacon. Reszty nośników nie próbowałem ale jeśli chodzi o nośniki to najtańszy i najlepszy kupisz w aptece :)
Ja obecnie np. używam w swoim limitless plus bawełny z biedronki która ostatnio pojawiła się w sprzedaży jest to dokładniej mieszanka bawełny i wiskozy produkowana przez TZMO s.a. i takie nośniki są najchłonniejsze. A powodem zalewania jest najprawdopodobniej to że wytwarza się ciśnienie przy skręcaniu parownika co z kolei powoduje wyciek.
Większość bawełny dedykowanej do Ein jest przereklamowana i droga. Ale każdy ma prawo decydować sam za siebie.
:ok:


Grzałkę mam ustawioną jakieś 2mm nad wlotem powietrza i mam ją ustawić jeszcze wyżej? :smile:
Obrazek
rearus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: pt cze 15, 2018 11:39 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podzięk.: 33 razy
Płeć: Mężczyzna

Cotton Bacon 2.0 vs Prime a może Angorabbit

Postautor: rearus » pn lip 16, 2018 6:05 pm

A ja dodam od siebie, że skuszony cenami 'klonów' bekonu w ChRL, a dokładniej na Ali, przy okazji zachęcony przez znajomego, zrobiłem zakupy. Okazało się, że najwięcej zamówień jest od dwóch sprzedawców, nie dogadawszy się dobrze z kolegą zamówiłem nie od tego, od którego trzeba ;) i okazało się, że wata, którą sprzedają koło bekonu nawet nie leżała i przypominała bardziej coś co nazywa się 'demon killer muscle cotton'. Zrobiłem drugie zamówienie, już u właściwego sprzedawcy, przy okazji biorąc klon bekonu prime, paczka przyszła i okazało się, że to faktycznie inne bajka i zdecydowanie bardziej przypomina 'prawdziwy' bekon, a prime jest w ogóle bardzo fajny.

Poniżej zdjęcie, nie najlepszej jakości, ale powinno być co nieco widać ;) tylko jeden bekon jest tutaj sklepowy:

Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Cotton Bacon 2.0 vs Prime a może Angorabbit

Postautor: Haze » pn lip 16, 2018 4:17 pm

Azgar pisze:... ale jeśli chodzi o nośniki to najtańszy i najlepszy kupisz w aptece

Najtańszy na pewno, ale czy najlepszy? Powiedzmy, że całkiem przyzwoity.

Teraz co do wiskozy. Wiecie jak się ją wytwarza? Poprzez zanurzanie arkuszy celulozy drzewnej w roztworze ługu sodowego a następnie w dwusiarczku węgla! I nie wiem jak dalszy proces technologiczny radzi sobie z usuwaniem ich pozostałości (pewnie dobrze) ale jakoś nie mam ochoty na testowanie tego na sobie. A bawełna rośnie sobie sobie na takich krzaczkach:

krzak-bawelny.jpg

i często nie potrzebuje żadnej chemii podczas przerobu...


jeffrey pisze:... Przy przeglądaniu działu warsztat natknąłem się na bardzo popularny nośnik Botton Bacon 2.0 oraz Angorabbit ... Widziałem jeszcze w sieci wersję CB Prime i może to lepiej nad nim się zastanowić?

Z tych wymienionych to najwięcej ludzi używa chyba Bekona, i większość nie narzeka więc śmiało możesz brać na spróbowanie. Prime różni się niewiele. Zresztą wszystkie te super-duper bawełny pochodzą pewnie z jednego pola i różnią się tylko inwencją twórców etykiety :mrgreen: Nie spodziewaj się, że zobaczysz drastyczną różnicę w stosunku do waty Bella z apteki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Cotton Bacon 2.0 vs Prime a może Angorabbit

Postautor: Azgar » pn lip 16, 2018 4:03 pm

Przyznam się szczerze że odrazu włożyłem w grzałkę.... Chociaż dla własnego bezpieczeństwa radzę wygotować.
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Cotton Bacon 2.0 vs Prime a może Angorabbit

Postautor: Master_PiT » pn lip 16, 2018 4:01 pm

@
Awatar użytkownika
Azgar
gotujesz to, czy prosto z paki w grzałkę?
Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Cotton Bacon 2.0 vs Prime a może Angorabbit

Postautor: Azgar » pn lip 16, 2018 2:42 pm

Obrazek
Obrazek
Jak dobrze pamiętam to kosztowała 3,99 zł
Crulex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: wt kwie 24, 2018 1:57 pm
Lokalizacja: Gdansk
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podzięk.: 7 razy
Płeć: Mężczyzna

Cotton Bacon 2.0 vs Prime a może Angorabbit

Postautor: Crulex » pn lip 16, 2018 2:29 pm

Azgar pisze:Zacznijmy od tego że zalać kylina to sztuka. Ale to rozmowa na inny temat. ( Na szybko mogę ci polecić ułożyć grzałki wyżej i dopilnować żeby bawełna nie stykała się z wlotem powietrza).
Native wicks jest dobrym nośnikiem, nie spodziewaj się większej chłonności po cotton Bacon. Reszty nośników nie próbowałem ale jeśli chodzi o nośniki to najtańszy i najlepszy kupisz w aptece :)
Ja obecnie np. używam w swoim limitless plus bawełny z biedronki która ostatnio pojawiła się w sprzedaży jest to dokładniej mieszanka bawełny i wiskozy produkowana przez TZMO s.a. i takie nośniki są najchłonniejsze. A powodem zalewania jest najprawdopodobniej to że wytwarza się ciśnienie przy skręcaniu parownika co z kolei powoduje wyciek.
Większość bawełny dedykowanej do Ein jest przereklamowana i droga. Ale każdy ma prawo decydować sam za siebie.
:ok:


Można wiedzieć o której bawełnie z biedronki mówisz? :)
Przy najbliższej okazji zakupów w biedronce, aż sam kupię i przetestuję.
To są jakieś płatki kosmetyczne?
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Cotton Bacon 2.0 vs Prime a może Angorabbit

Postautor: Master_PiT » pn lip 16, 2018 1:10 pm

Wg mnie bacon v2 jest lepszy niż prime, a już na pewno lepszy niż native wicks
Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Cotton Bacon 2.0 vs Prime a może Angorabbit

Postautor: Azgar » pn lip 16, 2018 12:00 pm

Zacznijmy od tego że zalać kylina to sztuka. Ale to rozmowa na inny temat. ( Na szybko mogę ci polecić ułożyć grzałki wyżej i dopilnować żeby bawełna nie stykała się z wlotem powietrza).
Native wicks jest dobrym nośnikiem, nie spodziewaj się większej chłonności po cotton Bacon. Reszty nośników nie próbowałem ale jeśli chodzi o nośniki to najtańszy i najlepszy kupisz w aptece :)
Ja obecnie np. używam w swoim limitless plus bawełny z biedronki która ostatnio pojawiła się w sprzedaży jest to dokładniej mieszanka bawełny i wiskozy produkowana przez TZMO s.a. i takie nośniki są najchłonniejsze. A powodem zalewania jest najprawdopodobniej to że wytwarza się ciśnienie przy skręcaniu parownika co z kolei powoduje wyciek.
Większość bawełny dedykowanej do Ein jest przereklamowana i droga. Ale każdy ma prawo decydować sam za siebie.
:ok:

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 12 gości