Survival Kit czyli czego nam trzeba...

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 4334
Podziękował: 2643 razy
Otrzymał podzięk.: 8507 razy

Survival Kit czyli czego nam trzeba...

Postautor: Tommy Black » 26 lip 2015, 20:53

survival.jpg

Do tej pory nie mieliśmy problemów. Baza,drut, bawełna czy inne nasze imponderabilia,wszystko w zasięgu kliknięcia myszką.
Od przyszłego roku to się może zmienić. Może,ale nie musi.Prawdziwy waper musi być jednak przygotowany na najgorsze.
Co powinniśmy kupić teraz jeszcze, póki mamy nieograniczony dostęp do internetowych sklepów?
Co jest najważniejsze ?
Zróbmy sobie taki tytułowy Survival Kit! ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Krasny
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 21
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 30 razy

Re: Survival Kit czyli czego nam trzeba...

Postautor: Krasny » 26 lip 2015, 21:46

Potrzebuję tylko zapasu bazy. Sprzętu nazbierało się sporo. Miałem sprzedawać ale zostawię dla siebie. Chyba że sprzedam kiedyś na czarnym rynku zarabiając krocie ;)
Akumulatorów, drutu, waty nikt nie zabroni mi kupić.
Awatar użytkownika
matatiti
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0
Podziękował: 1602 razy
Otrzymał podzięk.: 783 razy

Postautor: matatiti » 26 lip 2015, 23:28

Bałem się tego tematu, ale w obliczu ostatnich wydarzeń, jego powstanie było nieuniknione.
Pokazać Wam zawartość mojej lodówki :twisted:
A tak poważnie...Nie panikujmy ! Idzie nam jeszcze trochę powalczyć. Jest jeszcze trochę do ugrania *konik*
:budda:
Awatar użytkownika
Krasny
Użytkownik
Użytkownik

Re: RE: Re: Survival Kit czyli czego nam trzeba...

Postautor: Krasny » 26 lip 2015, 23:42

matatiti pisze:Bałem się tego tematu, ale w obliczu ostatnich wydarzeń, jego powstanie było nieuniknione.
A tak poważnie...Nie panikujmy ! Idzie nam jeszcze trochę powalczyć. Jest jeszcze trochę do ugrania *konik*

Wydaje mi się że tak naprawdę walczymy o innych uzależnionych od śmierdzieli a nie posiadających naszej wiedzy, my sobie poradzimy.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 4334
Podziękował: 2643 razy
Otrzymał podzięk.: 8507 razy

Postautor: Tommy Black » 27 lip 2015, 07:40

matatiti pisze:Bałem się tego tematu, ale w obliczu ostatnich wydarzeń, jego powstanie było nieuniknione.

Mati, tam na końcu jest emotka...
To temat z przymrużeniem oka,daleki jestem od paniki i daleki będę nawet po dokonaniu implementacji.
Ale żebyś pokazał zawartość lodówki to za chwilę założę inny temat:

"Zostanę uchodźcą e-p.Gdzie mogę się osiedlić ? "
:lol:
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 503
Podziękował: 3109 razy
Otrzymał podzięk.: 1973 razy

Postautor: robert » 27 lip 2015, 08:09

Jeżeli ta zakichana ustawa wejdzie w życie,przechlapane będą miały osoby mieszkające w małych miejscowościach.Ja do nich należę i zakupy czynię przez internet.Do Warszawy czy Lublina sto km,albo i więcej. :( Nie wspomnę o innych przyjemnych aspektach zakichanej ustawy. :evil: Ja się jednak nie poddam ,papierosa do ręki nie wezmę. *czajniczek*
Awatar użytkownika
paveletz
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 10
Otrzymał podzięk.: 23 razy

Postautor: paveletz » 27 lip 2015, 08:11

Krasny dobrze gada – dopóki mamy jakikolwiek dostęp do legalnych płynów, z naszą obecną wiedzą poradzimy sobie z wszystkimi innymi problemami. Nie podzielam jednak zdania, że teraz walczymy o tych, którzy wciąż jeszcze palą analogowo. Tak jak każda nieformalna grupa, przede wszystkim usiłujemy zadbać o własny komfort i co tu ukrywać – portfel. Istotne jest też to, że wielu z nas wapowanie traktuje jak hobby, a żaden hobbysta nie jest zadowolony gdyby coś zagraża rozwijaniu jego pasji. Nie przeceniałbym w tym wszystkim roli naszej troski o losy przyszłych pokoleń waperów. Dadzą radę – dobrze, nie dadzą – to podziękują kiedyś za tą ustawę doprowadzając służbę zdrowia na skraj bankructwa. Nie możemy czuć się za to odpowiedzialni, ale możemy, a nawet powinniśmy, usiłować propagować wiedzę o zaawansowanym wapowaniu i prostować wszystkie kłamstwa które ostatnio o nim powiedziano. Możemy także stale przypominać kto doprowadził do obecnej sytuacji i do kogo należy kierować kiedyś pretensje za zrujnowane zdrowie. To wszystko może zająć nam lata, ale jeżeli rzeczywiście ep jest lepsze od analogów (a nie wątpię, że jest) to prawda kiedyś musi się przebić, a świat wrócić do jako takiej normalności.

A wracając do „surwiwalu” - jak już zostało to wielokrotnie podkreślone, przetrwanie zapewnia wiedza, a nie sprzęt. Tak więc, jeżeli nawet zmuszą nas do zejścia do podziemia, to szybko stworzymy nowe strony traktujące o przenośnych spawarkach i inhalatorach. Internet nie lubi próżni. :beer:
ObrazekObrazek
Riccardo

Postautor: Riccardo » 27 lip 2015, 09:57

paveletz pisze: To wszystko może zająć nam lata, ale jeżeli rzeczywiście ep jest lepsze od analogów (a nie wątpię, że jest) to prawda kiedyś musi się przebić, a świat wrócić do jako takiej normalności.

Ja tak po cichu liczę na efekt śnieżnej kuli. To wszystko zaszło już bardzo daleko, użytkownicy idą w miliony, jeśli będziemy propagować e-p to wydaje mi się, że ustawodawcy w końcu się zreflektują. Im więcej ludzi będzie uważać to zdrowe (zdrowsze, nieszkodliwe, mniej szkodliwe), tym większe będą naciski na rządzących. Z tym, że to może potrwać lata. Trzeba propagować wszelkie badania, dowody na mniejszą szkodliwość e-p. I cały czas powtarzam - gdzie się da uświadamiać o braku biernego palenia.
Awatar użytkownika
tunajerzy
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 73
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podzięk.: 315 razy

Postautor: tunajerzy » 27 lip 2015, 11:00

Ja nie jestem optymistą. Co innego gdybyśmy walczyli tylko z administracją rządową. Niestety w naszym przypadku, za tą administracją stoją koncerny tytoniowe i farmaceutyczne, a co za tym idzie wielkie pieniądze. W walce z nimi, nie mając żednej siły przebicia, nie mamy raczej wielkich szans. Najgorsze jest to, że poza nami garstką zaangażowanych i świadomych użytkowników EP, tak naprawdę nikomu nie zależy na walce z tą lobbingowo-administracyjną machiną.
Przy okazji. Orientuje się ktoś może jak wygląda sytuacja EP u naszych sąsiadów zza zachodniej granicy. Tak mi chodzi po głowie wykupienie skrzynki pocztowej na wypadek "W" :lol:
Awatar użytkownika
Krasny
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Krasny » 27 lip 2015, 15:20

Mam pare pomysłów i znajomych w GB, USA, i Niemcach. Myślę że sprzęt i paliwo uda się sprowadzić tylko pozostaje pytanie za ile? I znowu wku... mnie to że bede musiał kombinować i przepłacać !!!

Wróć do „Dyskusja ogólna”