Survival Kit czyli czego nam trzeba...

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Mastertext
Płeć: nieokreślona

Re: Survival Kit czyli czego nam trzeba...

Postautor: Mastertext » wt lip 28, 2015 7:00 pm

Tego i tylko tego do strzyżenia waty. Mam i są super.
paveletz
Płeć: nieokreślona

Re: Survival Kit czyli czego nam trzeba...

Postautor: paveletz » wt lip 28, 2015 1:05 pm

Ja tam to zdanie rozumiem tak: "zastosowane przy jednorazówkach kartki lub zbiorniczki mają mieć pojemność mniejszą niż 2ml." Ale oczywiście mogę się mylić, bo i któż wie, co tak naprawdę miał na myśli tfuu... rca tej ustawy? ;)
Awatar użytkownika
Raknor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: wt lip 14, 2015 9:25 am
Lokalizacja:
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 8 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Survival Kit czyli czego nam trzeba...

Postautor: Raknor » wt lip 28, 2015 10:30 am

też się nad tym wcześniej zastanawiałem, tylko pełny zapis brzmi tak:
płyn zawierający nikotynę jest wprowadzany do obrotu wyłącznie w specjalnie przeznaczonych do tego pojemnikach zapasowych, których pojemność nie przekracza 10 ml, a w przypadku papierosów elektronicznych jednorazowego użytku lub kartridżach jednorazowych pojemność kartridży jednorazowych lub zbiorniczków nie przekracza 2 ml;


i jak działa to "lub" - jako - pojemność kartriży jednorazowych lub zbiorniczków (w domyśle jednorazowych, bo chodzi o jednorazowe zbiorniczki/kartridże) czy jako jednorazowe zbiorniczki lub (osobna kategoria) zbiorniczki (dowolnego typu, jedno i wielorazowe)

i nielegalny nie byłby Tayfun, tylko jego wprowadzanie do obrotu, więc kto ma - używa nadal


Rejestry dopuszczonych do obrotu wyrobów (dostępne też online) są prowadzone przez każdy kraj członkowski niezależnie, więc w każdym trzeba osobno zgłaszać.
paveletz
Płeć: nieokreślona

Re: Survival Kit czyli czego nam trzeba...

Postautor: paveletz » pn lip 27, 2015 4:15 pm

SzamanDM pisze:Kto ich tam wie.. Wcześniej z dyrektywy wynikało, że po prostu zbiornik nie może przekraczać 2ml czyli Taifun byłby i tak nielegalny.

Riccardo ma rację - Art. 11c. 1 w podpunkcie pierwszym wyraźnie mówi o 2ml jako ograniczeniu "w przypadku papierosów elektronicznych jednorazowego użytku lub kartridży jednorazowych". Tak więc spokojnie - Tajfun nie podpada pod to ograniczenie. Niestety, w tym samym artykule jest podpunkt siódmy: "papierosy elektroniczne i pojemniki zapasowe są zabezpieczone przed dziećmi i mają zabezpieczenie uniemożliwiające ich przypadkowe otwarcie, papierosy elektroniczne i pojemniki zapasowe są zabezpieczone przed rozbiciem i przeciekaniem oraz posiadają mechanizm zapewniający ponowne napełnianie bez wycieków."
I ten przepis jest raczej nie do przeskoczenia w przypadku niemal wszystkich znanych parowników. Przypomnę, że mieszczą się one w proponowanej definicji "papierosa elektronicznego": "papieros elektroniczny – wyrób, który może być wykorzystywany do spożycia pary zawierającej nikotynę za pomocą ustnika lub wszelkie elementy tego wyrobu, ... itd;"

Nie liczyłbym także na to, że jakikolwiek produkt dopuszczony w dowolnym państwie UE będzie "z automatu" dopuszczony i u nas. Wszystko co trafi na nasz rynek musi ocenić osobiście sam Wielki Inkwizytor (Art. 11b. 1): "Przed wprowadzeniem do obrotu papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych ich producenci lub importerzy są obowiązani do zgłoszenia, w formie elektronicznej, Inspektorowi zamiaru ich wprowadzenia do obrotu w terminie co najmniej sześciu miesięcy przed planowaną datą wprowadzenia do obrotu".

Tak więc SzamanDM - mz - lepiej zainwestuj dopóki jeszcze możesz. ;)
refurbished
Płeć: nieokreślona

Re: Survival Kit czyli czego nam trzeba...

Postautor: refurbished » pn lip 27, 2015 3:38 pm

Riccardo pisze:M[...]
Jeżeli Tayfun (tak nazwijmy producenta) będzie miał legalnie dopuszczony sprzęt do obrotu w Niemczech, to czy takie dopuszczenie nie jest obowiązujące na terenie całej Unii?
[...]

Może trąci Schadenfreunde, ale pewnie Bundestag zrobi tak:
https://www.youtube.com/watch?v=UjSyl3u2Xh4

No i najprawdopodobniej nie będzie obowiązywać u nas - zakaz sprzedaży transgranicznej.
Dopiero po wmontowaniu "piguły legalności" z peeka, ograniczającej pojemność do 2ml.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Survival Kit czyli czego nam trzeba...

Postautor: Tommy Black » pn lip 27, 2015 3:36 pm

Tak, Riccardo, taki jest zapis,ale ja już jestem chyba przewrażliwiony. Sorry! :oops:
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Survival Kit czyli czego nam trzeba...

Postautor: SzamanDM » pn lip 27, 2015 3:34 pm

Kto ich tam wie.. Wcześniej z dyrektywy wynikało, że po prostu zbiornik nie może przekraczać 2ml czyli Taifun byłby i tak nielegalny.

A co do bazy to ja od dawna nic sam nie mieszam ale jak mnie minister zdrowia zmusi do chińszczyzny z ESW to znowu zacznę.
To tak jakbym z np. Dunhillów miał przejść do Popularnych.
Czasem coś tam sobie kupię z wysepki ale nie na co dzień takie smaki, jak już się poznało coś lepszego.

Tommy, baza chyba ma 2 lata maks przydatności. Przy trzymaniu w lodówce/zamrażalniku ten czas się pewno wydłuży.
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
Riccardo
Płeć: nieokreślona

Re: Survival Kit czyli czego nam trzeba...

Postautor: Riccardo » pn lip 27, 2015 3:27 pm

Tommy Black pisze:Czyli zmniejszy pojemność do 2 ml? Wtedy będzie i w Polsce dopuszczalny.

Może ja czegoś nie rozumiem, ale z ustawy wynika, że 2 ml ma być dla jednorazówek:

[glow=#0040BF]przypadku papierosów elektronicznych jednorazowego użytku lub kartridżach jednorazowych pojemność kartridży jednorazowych lub zbiorniczków nie przekracza 2 ml;[/glow]
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Survival Kit czyli czego nam trzeba...

Postautor: Tommy Black » pn lip 27, 2015 3:20 pm

Szaman, ja też poważnie myślałem o zakupie większej ilości bazy. Bo to jest dla mnie ( będzie ) najwiekszym problemem.Nawet pytałem dziś Witka z Inawery o najwiekszą pojemność 18 mg bazy. Odpowiedział że 5 litrowy pojemnik. Zapomnialem tylko zapytać jaki jest termin przydatności takiej bazy...
Naprawdę, głupio mi się nawet przyznawać do tego... :evil:

Added in 1 minute 6 seconds:
Riccardo pisze:Może mnie ktoś uświadomi, ale czytając powyższy wpis Szamana, tak sobie pomyślałem. Jeżeli Tayfun (tak nazwijmy producenta) będzie miał legalnie dopuszczony sprzęt do obrotu w Niemczech, to czy takie dopuszczenie nie jest obowiązujące na terenie całej Unii? I czy wtedy - powiedzmy E-Jack będzie musiał też rejestrować, zgłaszać czy coś tam ten sprzęt u nas?


Czyli zmniejszy pojemność do 2 ml? Wtedy będzie i w Polsce dopuszczalny.
Riccardo
Płeć: nieokreślona

Re: Survival Kit czyli czego nam trzeba...

Postautor: Riccardo » pn lip 27, 2015 3:17 pm

Może mnie ktoś uświadomi, ale czytając powyższy wpis Szamana, tak sobie pomyślałem. Jeżeli Tayfun (tak nazwijmy producenta) będzie miał legalnie dopuszczony sprzęt do obrotu w Niemczech, to czy takie dopuszczenie nie jest obowiązujące na terenie całej Unii? I czy wtedy - powiedzmy E-Jack będzie musiał też rejestrować, zgłaszać czy coś tam ten sprzęt u nas?

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości