Takie tam, luźne przemyślenia wapera

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Takie tam, luźne przemyślenia wapera

Postautor: Metall » ndz maja 30, 2021 8:13 pm

czendler pisze:@Metall z jakich parowników DTL korzystacie jeśli można wiedzieć ?

Takich:
Geekvape Ammit 25
Hellvape Destiny
Damn Vape DOOM
Advken CP TF
Squid Industries PeaceMaker
Vapefly Siegfried
DEJAVU RDTA
DOVPO Blotto
Vapefly CORE
Vandy Vape Kylin Mini
Vandy Vape Kylin Mini V2
OXVA Arbiter
Digiflavor Themis
Hellvape Dead Rabbit V2
Oumier BULK
Vapefly Mesh Plus RDA
asMODus Blank V1.5 RDA
WOTOFO Profile RDTA
QP Design JuggerKnot MR
Vaperz Cloud ASGARD Mini RDA
Steam Crave Aromamizer Supreme V3 RDTA
Vapefly Horus
Geekvape Zeus X

Negatywny wpływ na odczucia wynikające z wapowania mogą też mieć grzałki. Ja osobiście bardzo nie lubię grzałek o dużej masie i bezwładności. Takie grzałki to bezsens. Potrzebują ogromnej mocy, żeby się rozgrzać do temperatury roboczej, po czym za długo stygną. Skutkuje to tym, że kolejne buchy bez zmniejszenia mocy, gdy grzałka już jest częściowo zagrzana, są właśnie często za gorące i suche. Używanie takich grzałek w zwykłym trybie power bez krzywej mocy z ustawionym odpowiednim preheatem nie ma sensu. Zresztą i tak nie ma, bo parowniki o standardowej wielkości nie są w stanie wystarczająco szybko odprowadzić ciepła wygenerowanego przez takie grzałki, dlatego niemiłosiernie potrafią się przez to zagrzać.
Bigbrzoza
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 7:53 pm
Lokalizacja: Bonn, Niemcy
Płeć: Mężczyzna

Takie tam, luźne przemyślenia wapera

Postautor: Bigbrzoza » ndz maja 30, 2021 8:10 pm

Powiem, że przygodę z wapowaniem zacząłem jakoś w 2018. Kupiłem sobie na stacji benzynowej MTLa firmy Vype. Wytrzymałem 2 miesiące. Wiecznie problem z prądem. I wróciłem do "anali". Ale w tym roku, jakoś w marcu żona zamówiła wynalazek marki Koop odmyfriendówChińczyków. Urządzenie owo można było ustawić na 40/60/80_W. Spróbowałem po_raz drugi. Znów problemy z prądem, ale ten smoczek miał w sobie coś. A mianowicie grzałki 0,5 Ohma oma. I poczułem smak DTLa. Po 2 tygodniach miałem już Smoka Morph2 na 0,18 Ohma oma. DTL jest super. Sam robię samogon. Vapie Wapowanie w zakresie od 45 do 105 Watt watów. I osobiście uważam, że przy MTL nie udało by mi się rzucić analogów. Smak oddaje super. Grzałka dual A2V2.

 ! Wiadomość od: edarek
Witaj @
Awatar użytkownika
Bigbrzoza
.


Dobrym zwyczajem Salonu jest przywitać się z innymi użytkownikami.

ObrazekMożesz to zrobić w temacie Tu stawiamy pierwsze kroki na forum.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Takie tam, luźne przemyślenia wapera

Postautor: iron64 » ndz maja 30, 2021 7:48 pm

Na lenia to kop w dupę, podaj adres wykonam.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Takie tam, luźne przemyślenia wapera

Postautor: Tenmen » ndz maja 30, 2021 7:47 pm

To co piszecie jeszcze bardziej przekonuje mnie do MTL , moje zdolności manualne są kiepskie, poza tym jestem leniwy i przy sposobie mojego wapowania co sobie zakręcę to jest dobrze.
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Takie tam, luźne przemyślenia wapera

Postautor: edarek » ndz maja 30, 2021 7:33 pm

Moje takie przemyślenia @
Awatar użytkownika
Mareckimt
, przemyślenia odnośnie mocy. Wspominasz o 35 watach, ciepłej chmurze, itp. @
Awatar użytkownika
Metall
bardzo ładnie to wyjaśnił - dopracuj konfigurację i nie ma opcji, żeby chmura była sucha, jak wspomina @
Awatar użytkownika
Tenmen
. Jest chłodno, wilgotno (tak najlepiej :-D), mięśiście. Masz Zeusa, jak zauważyłem, a próbowałeś go na singlu? Przy ok. 0,4 oma będziesz potrzebował maksymalnie 30 watów. Grzałka wysoko, na równi z otworami nawiewu w kominie i dual Ci niepotrzebny. ;)
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Takie tam, luźne przemyślenia wapera

Postautor: iron64 » ndz maja 30, 2021 6:35 pm

No co fakt to fakt, na Limance pod 23 się wychowałem, daaawno temu, w latach świetności komuny. ;)
Ale wracając na główny wątek, 120 W będzie spoko w niektórych sprzętach jedynie. Taka prawda. We większości nie bedzie, jednak gorąca chmura oznacza to, co imć @
Awatar użytkownika
Metall
napisał wyżej.

Edit. Bo znów zapomniałem. Niestety ale DTL wymaga jednak innych grzałek niż MTL. W DTLu pojedynczy kanthal średnio się sprawdzi, zwłaszcza przy większych parownikach. Tutaj potrzeba bardziej rozbudowanych drutów jednak.
Obrazek
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Takie tam, luźne przemyślenia wapera

Postautor: Superlux » ndz maja 30, 2021 6:13 pm

@
Awatar użytkownika
Mareckimt




No i widzisz sam, masz przykład hardkorowca :-D ... 120 W wcale mu niestraszne. No ale Lodzermensche już tak mają, "morda nie szklanka ŁKS Limanka" :lol: a @
Awatar użytkownika
iron64
to elita tych zaprawionych w boju zadymiarzy.




:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Takie tam, luźne przemyślenia wapera

Postautor: iron64 » ndz maja 30, 2021 6:07 pm

Jakich parowników używam, hmm to trudne pytanie. Mogę ci odpowiedzieć dość przewrotnie, większość DTLi miałem, lub mam. Używałem w ciągu ostatniego miesiąca. Horusa, Thesis X RDA, Themis Mesh, Siegfried, Mesha RDA Pro, to chyba wszystko. Mam ich sporo więcej, nawet jakieś sub ohmy też mam, jednak wszystko DTL. MTLe rozdałem znajomym.
Co do mocy to największej używam na Mesh RDA Pro z racji tego, że tam siatka Vandy Vape 300 mesh wchodzi bez cięcia po szerokości, sam w sobie wymaga mocy. Od 60 W zaczyna dobrze działać, a ja optymalnie używam go w okolicy 85 -90 watów.
W okolicy 120 W zaczyna być ciepła chmurka dopiero.
Edit. Zapomniałem o Aromamizerze 1.5 lite. Teraz go używam aktualnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Takie tam, luźne przemyślenia wapera

Postautor: Superlux » ndz maja 30, 2021 5:47 pm

@
Awatar użytkownika
Mareckimt




Witam w klubie. :bry:

Jeszcze w maju, czerwcu 2019-go każdego DTL-owca uważałem za gimbusa a nawet luźny MTL uznawałem za niebezpieczną schizmę. :lol:
Póżniej trafiłem do Salonu i powoli zmieniałem zdanie.

Zmieniła się perspektywa, moje wapowanie jest bogatsze w doznania... MTL, DTL, RDTL, wszystko mnie kręci.
Jest czas na spokojne ciumkanie (ponieważ nadal jestem głównie MTL-owcem) , jest też czas na fajną chmurkę i na mój ukochany RDTL. Jest czas na wszystko, nic mnie nie ogranicza, poza otwartymi na maxa zadymiaczami przez które można swobodnie oddychać, to jedno mnie nie bawi, takie parowniki omijam z daleka.

A czy coś tam parzy ? Mnie nic nie parzy i to na 45 - 55 watach, i podejrzewam że odpowiednio przygotowany parownik i odpowiednio dobrany drip tip nie parzy także tych którzy wapują na jeszcze wyższych mocach. Spokojnie, dojdziesz do tego.

Będzie dobrze. :good:




:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Takie tam, luźne przemyślenia wapera

Postautor: Tomba » ndz maja 30, 2021 3:30 pm

Metall pisze:Ja w DTL-ach mam chmurę chłodną, czasem lekko ciepłą, do tego wilgotną, soczystą, mięsistą i w opór smaku. Parownik nie nagrzewa się też jakoś szczególnie.

W pełni zgadzam się z Bartkiem.
Może jedynie na Wotofo Profile RDA czuję temperaturę, ale to już kwestia niskiego parownika, grzałki meshowej i mocy 50 W. Taki urok tego parownika.
Marecki, już Ci kiedyś mówiłem, że jak masz za małą moc w parownikach DTL to nie odczujesz dobrze smaku.
35 W na grzałce 0,15 to lipa.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości