Smog szkodzi nam bardziej niż nikotyna! MZ, czytali państwo?

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Smog szkodzi nam bardziej niż nikotyna! MZ, czytali państwo?

Postautor: Tommy Black » śr sty 17, 2018 7:25 pm

basika pisze:To nic więcej, jak tylko „smog-biznes”, twierdzą lekarze. Niestety wypuszczenie na rynek takiego produktu jest legalne. To suplement diety, który nie musi podlegać żadnym badaniom, a co za tym idzie – nie wiadomo jak i czy w ogóle działają. Przypominają też, że nie ma czegoś takiego, jak pigułki na smog.
Jak widzimy, są firmy które nie mają problemów etycznych żeby wciskać ludziom taką ściemę.Tylko czy to kogokolwiek jeszcze dziwi ? Nas waperów, chyba już nie ...


A niby czemu miałoby nas to dziwić? To jeden z kilkuset suplementów diety obecnych w aptekach. Ten przynajmniej ma pomagać na coś co jest, czyli na smog. No bo skoro sam ministrant zdrowia K. Radziwiłł twierdził że smog to problem czysto teoretyczny, to te pigułki też są czysto teoretyczne, czyli wszystko gra. Nie trzeba wymyślać jakiejś choroby na którą wymyśli się inne suplementy.A tych chorób trochę firmy produkujące te śmieszne suplementy wymyśliły.Oczywiście wszystko w majestacie prawa bo to legalne. Znaczy oszukiwanie setek tysięcy ludzi jest legalne. Czy ktoś się jeszcze dziwi że cyrki zbankrutowały a kabarety prawie nie mają widowni? Przecież za darmo można pójść do byle apteki i pękać ze śmiechu.Także z tych których do tej apteki napędziły reklamy telewizyjne.Biznes is biznes moi drodzy. :-P

A tu śpiewający o suplementach Główny Inspektor Sanitarny, Marek Posobkiewicz.Czyli Gisu...

https://youtu.be/9F0jOTu2Z44

Dodam jeszcze fajny film: Jak sie robi suplementy diety ? Co prawda realia amerykańskie ale warto obejrzeć.

https://youtu.be/2_5_eWZoDRE
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Smog szkodzi nam bardziej niż nikotyna! MZ, czytali państwo?

Postautor: basika » śr sty 17, 2018 5:26 pm

A słyszeliście o antysmogowym suplemencie diety ? Nazywa się "SMOG STOP” i jak czytamy w ulotce, to „skuteczna neutralizacja skutków wydychania zanieczyszczonego powietrza: smogu, dymu, spalin, pyłów" Suplement jest sprzedawany w aptekach, a lekarze ostrzegają, że to po prostu marketingowa ściema.

SmogStop kosztuje w aptece prawie 24 złote. Za tę cenę dostaniemy 30 pigułek, zawierających – jak czytamy w opisie – „oligomeryczne procyjanidyny tak zwane OPC pochodzące z ekstraktu z kory sosny nadmorskiej”. Dalej czytamy, że „OPC to związki o wysokim potencjale przeciwutleniającym”. Dodatkiem są witaminy i cynk, czyli „substancje o działaniu synergistycznym z OPC”.

To nic więcej, jak tylko „smog-biznes”, twierdzą lekarze. Niestety wypuszczenie na rynek takiego produktu jest legalne. To suplement diety, który nie musi podlegać żadnym badaniom, a co za tym idzie – nie wiadomo jak i czy w ogóle działają. Przypominają też, że nie ma czegoś takiego, jak pigułki na smog.


Jak widzimy, są firmy które nie mają problemów etycznych żeby wciskać ludziom taką ściemę.Tylko czy to kogokolwiek jeszcze dziwi ? Nas waperów, chyba już nie ...

Całość: http://innpoland.pl/140425,o-takim-anty ... atpliwosci
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Smog szkodzi nam bardziej niż nikotyna! MZ, czytali państwo?

Postautor: basika » wt sty 09, 2018 5:26 pm

Trudno to skomentować. Po prostu przerażające !
Dźwięk trzeba włączyć.

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Smog szkodzi nam bardziej niż nikotyna! MZ, czytali państwo?

Postautor: Tommy Black » ndz sty 07, 2018 8:19 am

Po prostu muszę to napisać, muszę...

Wczoraj późnym wieczorem, po nieco ponad godzinnej jeździe samochodem zatrzymałem się już w Krakowie na stacji benzynowej. Kiedy wysiadłem, uderzył mnie okropny smród charakterystyczny dla wystrzeliwanych petard. Pies też wysiadł ale natychmiast wsiadł, założył słuchawki i zasnął. Ten zapach mnie zatkał, przez moment nie mogłem oddychać a oczy miałem załzawione.Petardy w pobliżu stacji benzynowej? Zapytałem panienki już przy kasie co jest grane? Petardy? Zdziwiła się i roześmiała, wyciągnęła maskę i założyła na nos.
Takie nam dali, to u nas dość częsty zapach... i pokazała mi komunikat. Jutro komunikacja za darmo dla kierowców, stężenie...itd..., etc...ponad normy ileś tam...
Dobre i to choć niedzielnych kierowców trudno obwiniać o smog...natomiast to zaczyna być naprawdę niebezpieczne. A najgorsze jest to że mało ludzi tak naprawdę zdaje sobie z tego sprawę, czego najlepszym przykładem jestem ja sam. :evil:
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Smog szkodzi nam bardziej niż nikotyna! MZ, czytali państwo?

Postautor: Tommy Black » ndz lut 05, 2017 10:06 am

basika pisze:Tomku jest jakaś nadzieja dla Krakowa. Czytałeś ?


Dzięki Basiu, oczywiście że czytałem. Kraków już od dawna walczy jak może ze smogiem. I my to doceniamy tu na miejscu. Zwłaszcza że walczy nie tylko ze smogiem ale
z tą zgrają, bo jak ich inaczej nazwać, polityków tzw. szczebla centralnego. Skądś kojarzę to określenie...

Poczytaj:

Newsweek: – W Krakowie znowu alarm smogowy. Który to już raz w tym roku?

Andrzej Guła*: – Drugi. Warto jednak zaznaczyć, że Polska ma jeden z najwyższych progów alarmowych w Unii Europejskiej – 300 mikrogramów na metr sześcienny powietrza. To znaczy, że jeśli w ciągu całej doby zanieczyszczenie powietrza pyłem PM10 przekracza tę wartość, wówczas należy ogłosić alarm smogowy. Kilka lat temu rząd PO-PSL podwyższył próg z 200 do 300. Żartowaliśmy wtedy, że rząd jedną decyzją skutecznie rozwiązał problem alarmów smogowych. Ale sprawa wcale nie jest śmieszna. We Francji alarm ogłasza się przy stężeniu 80 mikrogramów na metr sześcienny. W Czechach – 150. W Słowacji – 150. Na Węgrzech – 100. Najwidoczniej nasi politycy wyszli z założenia, że mamy inne płuca niż pozostali Europejczycy.


Ręce i płuca razem opadają!

6845903-2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Smog szkodzi nam bardziej niż nikotyna! MZ, czytali państwo?

Postautor: basika » ndz lut 05, 2017 9:55 am

Tomku jest jakaś nadzieja dla Krakowa. Czytałeś ?
http://www.newsweek.pl/polska/spoleczen ... aign=fb_nw
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Smog szkodzi nam bardziej niż nikotyna! MZ, czytali państwo?

Postautor: robert » pn sty 30, 2017 2:15 pm

Naprawdę Wam wierzę i ciesze się że u mnie jest spokój z tym tematem.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Smog szkodzi nam bardziej niż nikotyna! MZ, czytali państwo?

Postautor: Tommy Black » pn sty 30, 2017 2:13 pm

robertanisz pisze:Smog to problem światowy.


Ależ nikt nie twierdzi że jest inaczej i że tylko biedny i opuszczony Kraków w jakiejś zapyziałej Galicji, zmaga się z tym zjawiskiem. :)

smog.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Smog szkodzi nam bardziej niż nikotyna! MZ, czytali państwo?

Postautor: robert » pn sty 30, 2017 1:58 pm

Smog to problem światowy.Zobaczcie sami.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/p ... uiz/339yhv
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Smog szkodzi nam bardziej niż nikotyna! MZ, czytali państwo?

Postautor: Tommy Black » sob sty 28, 2017 10:57 am

basika pisze:Cały świat to widział, a co niektórzy śmiali się przez łzy.


Ja, co ze wstydem i zakłopotaniem przyznaję, sam się nieco podśmiewałem z rowerzystów w maskach na ulicach. Dopiero w czwartek i dziś , odczulem ten smog tak naprawdę na swoich płucach.To naprawdę jest okropne zjawisko, kiedy idziesz i nagle musisz się zatrzymać, bo masz wrażenie że się dusisz.Chcesz zrobić krok i stoisz w miejscu...To tak jakby nagle zabrakło powietrza, widzisz je, czujesz, ale nie możesz oddychać. Kilka głębszych pociągnięć chmurki z 18 mg bazy pozwoliło mi zejść z niewielkiej górki. Dziwię się że tak późno zacząłem odczuwać ten cholerny smog.I naprawdę nikomu nie życzę takich wrażeń. nawet temu zidiociałemu ministrowi dla którego to wydumany problem...

Obrazek

Obrazek

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości