Kłamstwa, bzdury i bełkot na temat ein!

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
BBearder
Płeć: nieokreślona

Re: Absurdy prasowe

Postautor: BBearder » pn sie 31, 2015 4:15 pm

Może i jestem złośliwy, (z niektórymi inaczej nie można), ale uwielbiam rozmawiać z ludźmi, którzy na dany temat nie mają zielonego pojęcia a próbują zgrywać mądrali jeśli nie wręcz ekspertów. I uwielbiam obalać ich tezy suchymi faktami i rzeczowymi argumentami. Tak, łechcę wtedy swoje ego. A co! :D

Tu akurat jeszcze nie znalazłem, ale być może uda mi się wyszukać moje ulubione słowa "redaktorów", czyli "badacze", "naukowcy", "badania", których używają dla poparcia swoich demagogii. Chyba każdy widział już niejeden tekst, w którym pisano, że "według najnowszych badań naukowców e-papierosy są bardzo ble i ogólnie zesłane przez Lucyfera* "... Żadnych nazwisk czy odnośników do wyników badań...

*powyższe słowa nie mają na celu obrazy żadnych uczuć religijnych
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Absurdy prasowe

Postautor: Tommy Black » pn sie 31, 2015 4:03 pm

dorota pisze:"Cieszymy się, że WHO wydało komunikat, który w pełni potwierdza słowa ministra zdrowia: e-papierosy to trucizna, która jest tak samo szkodliwa jak każda nikotyna "– powiedział wiceminister zdrowia Igor Radziewicz-Winnicki.


Nieprawdopodobne!
Cieszymy się że wiceminister zdrowia Igor Radziewicz-Winnicki niebawem przestanie być wicemistrem. Jest bowiem tak samo szkodliwy jak każdy dyletant w każdym ministerstwie.
I mam nadzieję że konkurs o którym tu już dziś pisałem,też okaże się poza zasięgiem już byłego wtedy wiceministra Radziewicza-Winnickiego!
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Re: Absurdy prasowe

Postautor: dorota » pn sie 31, 2015 3:47 pm

"Cieszymy się, że WHO wydało komunikat, który w pełni potwierdza słowa ministra zdrowia: e-papierosy to trucizna, która jest tak samo szkodliwa jak każda nikotyna "– powiedział wiceminister zdrowia Igor Radziewicz-Winnicki.
"Producenci dodają zapach np. coca-coli do substancji stosowanych w e-papierosach, aby złapać młodego człowieka, nakłonić do palenia i uzależnić już w młodym wieku" – ocenił wiceminister.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Absurdy prasowe

Postautor: Tommy Black » pn sie 31, 2015 3:15 pm

No to ja dodam jeszcze inny fragment tego artykułu i dwa pytania:

Innego zdania jest dr n. med. Piotr Müldner-Nieckowski, który wymienia zalety e-papierosów. "Z badań wykonywanych od 1945 roku w USA i innych krajach wiadomo, że wdychanie powietrza z oparami glikolu polipropylenowego, nawet całodobowe, jest nieszkodliwe. Substancją szkodliwą w e-papierosach jest jedynie nikotyna, która jednak uzależnia słabiej niż ta w dymie tytoniowym. E-papieros nie zagraża pożarem, nie wytwarza popiołu. Można go używać w kinie, samolocie, kawiarni i łóżku. Użytkownik nie odczuwa przykrego osadu w ustach, jego zęby mają naturalną barwę, ciało i ubranie nie wydzielają odrażającej woni. Powietrze w pomieszczeniu ma zwykły zapach, a osoby towarzyszące są całkowicie bezpieczne" - pisze w swojej pracy. Być może jego pogląd różni się znacznie od tego wygłaszanego przez dr. Babiaka dlatego, że Müldner-Nieckowski przerzucił się na elektroniczne papierosy i - jak mówi - natychmiast potem rzucił te zwykłe.

Czy dr Rafał Babiak nie trwoni przypadkiem funduszy przekazanych przez gminę Wrocław?
Jakie środki poleca dr Babiak pacjentom chcącym rzucić palenie?

PS
O zdolnościach ostrego widzenia drobnych cząsteczek przez dr Babiaka nie będę się wypowiadał,sam mam bowiem problemy ze wzrokiem.
Ze wzrokiem, nie znaczy z głową... :-P
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Re: Absurdy prasowe

Postautor: dorota » pn sie 31, 2015 2:45 pm

"- E-papierosy są groźniejsze, bo w wydychanym dymie są o wiele mniejsze cząsteczki niż w dymie z tradycyjnego papierosa. Jest tam nikotyna, która przenika głęboko do organizmu i trwale uzależnia. Dym z e-papierosa jest mniej widoczny, ale właśnie za sprawą wielkości drobin. A substancji szkodliwych zawartych w nim, np. smakowych, które przy podgrzaniu są szkodliwe, jest podobnie dużo jak w tradycyjnych wyrobach tytoniowych "- mówi dr Rafał Babiak, lekarz prowadzący program punktu antynikotynowego i informacji o uzależnieniach finansowany przez gminę Wrocław.
calosc dostepna tutaj:
http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ ... ,t,sa.html
bardzo mi sie dzisiaj nudzi w pracy :mrgreen:
ObrazekObrazekObrazek
BBearder
Płeć: nieokreślona

Re: Absurdy prasowe

Postautor: BBearder » pn sie 31, 2015 2:10 pm

Luk Goth pisze:"Palenie e-papierosów może prowadzić do uzależnienia od kokainy - przestrzegają badacze cytowani przez "The Telegraph"!


A ja tak sobie myślę, że nie wiem w sumie co może się wydzielać przy paleniu takiego chmurnika... Badał ktoś w warunkach laboratoryjnych ognisko z wrzuconym do niego epkiem? HA! A może ci badacze badali... Nigdy nie wiadomo jakie nowe sposoby na przemyt wymyślą kartele narkotykowe. A może mieszają kokainę z farbą do malowania baterii...? Może nieco popłynąłem w interpretacji, ale jakoś inaczej tego nie potrafię zrozumieć. Stay open minded...
Awatar użytkownika
amsaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1867
Rejestracja: wt cze 09, 2015 8:30 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3123 razy
Otrzymał podzięk.: 2544 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Absurdy prasowe

Postautor: amsaw » pn sie 31, 2015 9:41 am

Luk Goth pisze:@Dorota tekst o filtrze sponsoruje mój dzień :lol:

Od dziś wkładam do dripa zwinięty bocotton :)
Luk Goth pisze:I to sygnują ludzie z "Dr" przed nazwiskiem??? :shock:

W naszej teraźniejszości tytuły przed nazwiskiem niewiele mówią. A w polityce tytuł profesorski wzbudza wręcz strach.
Vide ostatnia poprawka w Słowniku Języka Polskiego autorstwa pani profesor Pawłowicz.
Luk Goth
Płeć: nieokreślona

Re: Absurdy prasowe

Postautor: Luk Goth » pn sie 31, 2015 8:32 am

@Dorota tekst o filtrze sponsoruje mój dzień :lol:

Bo tekst o temperaturze pary mój mózg chyba wypiera :D

I to sygnują ludzie z "Dr" przed nazwiskiem??? :shock:


Pozdr.
Łukasz
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Re: Absurdy prasowe

Postautor: dorota » pn sie 31, 2015 8:05 am

" elektroniczne papierosy sa bardziej szkodliwe od papierosow tradycyjnych bo nie maja filtra"
Dr Florante Trinidad, Swiatowa Organizacja Zdrowia
"temperatura pary moze osiagnac kilkaset stopni kiedy dojdzie do pluc"
Dr. Adam Goldstein - Uniwersytet North Carolina
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Absurdy prasowe

Postautor: Tommy Black » pn sie 31, 2015 7:57 am

Luk , to jest świetny temat.I bardzo dziś potrzebny.
Cytat z Twojego linka:

Palenie e-papierosów może prowadzić do uzależnienia od kokainy - przestrzegają badacze cytowani przez "The Telegraph". Urządzenia te dostarczają palaczowi wysoko uzależniającej "czystej" nikotyny, co może zmienić biochemię mózgu.

Nie wiem czy w redakcji The Telegraph niektórzy autorzy mają w ogóle mózgi, a jeśli mają,to już na pewno zmienione.Jedyne wątpliwości w zasadzie mam co do czystości tej nikotyny.Bo do ich intencji nie mam żadnych! :)

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 3 gości