Odpowiedzialność karna za publiczne wypowiedzi w sprawie e-palenia

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Irek

Re: Odpowiedzialność karna za publiczne wypowiedzi w sprawie e-palenia

Postautor: Irek » 02 wrz 2015, 11:45

Tommy Black pisze:to jego środowisko naukowe w pierwszej kolejności ,powinno te wypowiedzi oceniać...
Z opowieści jednego ze znajomych, który większość życia w Skandynawii spędził słyszałem, że tamtejsze uczelnie mają i podobno korzystają z możliwości pozbawiania tytułu kogoś, kto wygłasza treści kompromitujące określoną dziedzinę nauki.
Przez chwilę myślałem, że i u nas przydałaby się taka możliwość, ale po namyśle sądzę, że na pewno byłaby nadużywana..

Awatar użytkownika
Mastertext
Doradca
Doradca
Punkty reputacji: 22
Podziękował: 52 razy
Otrzymał podzięk.: 66 razy

Re: Odpowiedzialność karna za publiczne wypowiedzi w sprawie e-palenia

Postautor: Mastertext » 02 wrz 2015, 20:47

Profesor – tytuł naukowy nadawany za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne pracownikom szkół wyższych i instytutów naukowo-badawczych. W Polsce tytuł ten nadaje Prezydent RP po weryfikacji przez Centralną Komisję do Spraw Stopni i Tytułów wniosku uczelni macierzystej lub innej uprawnionej macierzystej jednostki organizacyjnej w sprawie nadania tytułu naukowego. Tytuł ten jest przyznawany w Polsce dożywotnio.

Ponieważ tytuł ten nadaje Prezydent RP, a uroczystość związana z nadawaniem tego tytułu odbywa się niekiedy w Belwederze, to osoba, której ten tytuł został nadany, nazywana jest także przy mniej oficjalnych okolicznościach „profesorem belwederskim” lub coraz częściej „profesorem prezydenckim”.

W Polsce do 1990 roku istniały 2 tytuły naukowe profesora: profesor nadzwyczajny i profesor zwyczajny, oba przyznawane przez Radę Państwa. Obecnie oba te tytuły zostały zastąpione tytułem profesora, a terminy „profesor zwyczajny” i „profesor nadzwyczajny” są jedynie nazwami stanowisk pracy pracowników naukowych.

Wróć do „Dyskusja ogólna”