Kubeł Zimnej Wody

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Kubeł Zimnej Wody

Postautor: Tommy Black » pt lis 18, 2016 7:57 am

Mutango pisze:Czuję się jakoś dziwnie. Mam nieodparte uczucie, że ze swoimi siedmioma postami, próba wypowiadania się w tym temacie może zakrawać na akt wyjątkowej bezczelności. Nie to żebym się obrażał, bo już za stary jestem żeby się obrażać o pierdoły. Ale czuję się teraz jakoś tak hmm... nieswojo na forum, i żadne poklepywanie po plecach już chyba nie wytrząchnie ze mnie tego odczucia.

No ale mniejsza o moje samopoczucie, bo ono jest tutaj mało ważne. Po prostu wszedłem tu aby wyrazić poparcie dla Damiana. Również uważam, że forum zamknięte i niewidzialne w sieci jest skazane na stopniowy zanik. Moim zdaniem to błąd. Niezależnie od kondycji i starań starych wyjadaczy, świeża krew jest zawsze potrzebna. Potrzebna nie tylko do jakiegoś rozwoju. Świeża krew jest potrzebna nawet do utrzymania aktualnego stanu rzeczy. A tutaj świeżej krwi niewiele, i będzie coraz mniej. Prawda jest bolesna. Na dziesięciu zarejestrowanych osobników, może jeden wykaże się większą aktywnością. Reszta będzie wizytować forum okazjonalnie, i raczej tylko po to żeby poczytać. Nie ma się co obrażać na rzeczywistość. Tak jest zawsze i wszędzie. Niezależnie od kraju, języka, i od tematyki.


Zacytowałem post Mutango w całości, bo fajnie jest przeczytać raz jeszcze sensowną, uczciwą i mądrą wypowiedź kogoś, kto mając tylko 7 postów a nie 60 i bedąc właściwym adresatem tematu, potrafi się nie obrazić.Tym, co jednak w dalszym ciągu, będą chcieli się obrażać, polecam „Teatrzyk Zielona Gęś” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.
To znacznie lepsza lektura niż Salon a i bohaterowie ciekawsi jakby, bo i o Hamlecie idiocie, Ewie, która nie dała jabłka Adamowi w raju, Locie, który rozpuścił swoją żonę z soli.
Warto naprawdę poczytać ten Teatrzyk i o Teatrzyku, bo nieprzypadkowo o nim wspominam.

A teraz do rzeczy:
To całkiem normalne że Ty i Damian i może inni, mają inne zdanie na temat dostępności Salonu.Trochę mniej normalne że się nie obraziliście...
A poważniej; decyzja o zamknięciu nie zapadła ot tak, z minuty na minutę, czy z dnia na dzień. Przemyśleliśmy to. Nie miało to żadnego związku z nową ustawą.
I zauważcie, że po wprowadzeniu tych ograniczeń, znacznie zwiększyła się liczba nowych, codziennych rejestracji. I oczywiście jest tak jak napisal Mutango.
A nawet gorzej, bo tylko jeden z 30 chyba nawet, nowych, wykazuje się jakąkolwiek aktywnością.Tak, to jest rzeczywistość i my się na rzeczywistość nie obrażamy, ale próbujemy
się z nią zaprzyjaźnić.Żeby jednak nowi mogli się uaktywnić, pisać, a może nawet tworzyć nowe tematy, musi ich tu coś zainteresować. A to już rola tych którzy są tu od dawna.
A ci właśnie albo na rzeczywistość są obrażeni albo ją kontestują.I nie jest tak, jak napisała Kayla, że tu są same prawie wątki poboczne. Bo to jest dopiero obraźliwe, to znaczy chyba miało być, bo cholera, nie obraziliśmy się jakoś.Powtórzę tu, to co ważne z poprzedniej strony:

Na naszej stronie logowania, czyli w bardzo ważnym miejscu jest taki tekst:

Salon Rozchmurzonych jest takim miejscem, gdzie spotykają się różni ludzie, ale powód jest jeden. Chcą po prostu ze sobą być.
Porozmawiać, podzielić się wiedzą, problemami, radością.
Salon nie jest typowym forum o elektronicznych inhalatorach nikotyny. Nie ma tu pełnego kompendium wiedzy o EIN.
Dużo większą pomoc w tych sprawach można znaleźć na Trawniku.
Polecamy również odwiedzić Blog Starego Chemika, na którym znajdziecie sporo ciekawych i cennych informacji.

Zarówno Trawnik jak i blog Starego Chemika są podlinkowane.


Czyli uczciwie już na samym poczatku, nowi użytkownicy są świadomi gdzie się rejestrują i gdzie logują.
Ale oczywiście znów zgadzam się z Mutango. Świeża krew jest bardzo potrzebna, tylko nie mamy dostępu do banku świeżej krwi, stąd próba przetoczenia tej co mamy.
Nie mamy też dostępu do banku nasienia, stąd nie wyprodukujemy nowych ludzi w Salonie.Programu +500+ też nie mamy, ale tego akurat mieć nie chcemy.

tinOFbeer pisze:Ten co chce przyjść i tylko poczytać to zrobi to i na tym koniec, nie będzie mu się chciało nawet zarejestrować konta bo nie będzie miał takiej potrzeby.


No właśnie.
Ale tu muszę od razu coś wyjaśnić.Zamknięcie Salonu nie było krokiem przeciwko czytelnictwu.Nie mamy nic przeciwko czytaniu. Tylko powiedzmy sobie prawdę, uczciwie.
Żeby było czytelnictwo musi być piśmiennictwo.Skoro już tak nauczam, to dam przykład albo komentarz, u mnie nauczyciele w szkole, zawsze dawali przykłady, albo komentarze.
To ja się nauczyłem. A, wuefista nie dawał przykładów, bo nie mógł.Może i chciał, ale 150 kg wagi jakoś go powstrzymywało...

„Leniwi literaci”


Jak bywają kobiety tzw. chłodne,
tak bywają i literaci w tym sensie.
Oni wiodą życie staromodne,
staropanieńskie i staroświeckie.

Nie piszą nic. A jak mówią,
To bardzo już w piętkę mówią.
A gdy deszcz przyjdzie i starczy uwiąd,
w nosach tragicznych dłubią.

Zasłaniając się brakiem tematów,
odsłaniają swe serca puste.
Bez sensu kopcą i sterczą
jak zgaszone świece przed lustrem.

Przykro mi brać ich na cel.
Przykro szalenie.
W encyklopediach: pod L:
LENIE.

To oczywiście Gałczyński i jego „Najmniejszy teatrzyk świata”

PS
Jeśli kogoś obrazi tym razem Gałczyński, to bardzo proszę udać się do Gałczyńskiego, ale bez bagażu konta salonowego, bo to daleka droga.
Awatar użytkownika
tinOFbeer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 921
Rejestracja: ndz lut 14, 2016 12:16 am
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 183 razy
Płeć: Mężczyzna

Kubeł Zimnej Wody

Postautor: tinOFbeer » czw lis 17, 2016 9:12 pm

Mutango pisze: Również uważam, że forum zamknięte i niewidzialne w sieci jest skazane na stopniowy zanik. Moim zdaniem to błąd. Niezależnie od kondycji i starań starych wyjadaczy, świeża krew jest zawsze potrzebna. Potrzebna nie tylko do jakiegoś rozwoju. Świeża krew jest potrzebna nawet do utrzymania aktualnego stanu rzeczy. A tutaj świeżej krwi niewiele, i będzie coraz mniej. Prawda jest bolesna. Na dziesięciu zarejestrowanych osobników, może jeden wykaże się większą aktywnością. Reszta będzie wizytować forum okazjonalnie, i raczej tylko po to żeby poczytać.


Gdzie w tym tekście logika? Jak otwarte forum ma wpłynąć na pisanie przez nowe osoby? Skoro jest tak, jak to już pod koniec opisałeś, że jakiś mały procent, z tych co uzyzkali dostęp, wykaże jakąś aktywność to jakim sposobem ten procent się zwiększy jeśli wszystko będzie normalnie dostępne? Ten co chce przyjść i tylko poczytać to zrobi to i na tym koniec, nie będzie mu się chciało nawet zarejestrować konta bo nie będzie miał takiej potrzeby.
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Kubeł Zimnej Wody

Postautor: robert » czw lis 17, 2016 8:04 pm

Teraz to ja się czuję dziwnie.Zrozumcie nie chciałem nikogo "obrazić czy wkurwić".Chciałem jedynie sprowokować do działania,jakiejś aktywności.
Nikt tu nie chce tworzenia zamkniętego forum.Każdy nowy który przyjdzie jest mile widziany,a jeśli przywita się w odpowiednim dziale sam również zostanie serdecznie przywitany.Wiem ze na forach dużo ludzi to martwe dusze lub czytacze.Niestety na to może sobie pozwolić forum mające kilkanaście tysięcy użytkowników.Salon ,nie bardzo.Dlatego jeśli ludzi jest mało,niech będą aktywni.Lub próbują chociaż.
Awatar użytkownika
Mutango
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: ndz lut 14, 2016 1:19 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 27 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Kubeł Zimnej Wody

Postautor: Mutango » czw lis 17, 2016 7:45 pm

Czuję się jakoś dziwnie. Mam nieodparte uczucie, że ze swoimi siedmioma postami, próba wypowiadania się w tym temacie może zakrawać na akt wyjątkowej bezczelności. Nie to żebym się obrażał, bo już za stary jestem żeby się obrażać o pierdoły. Ale czuję się teraz jakoś tak hmm... nieswojo na forum, i żadne poklepywanie po plecach już chyba nie wytrząchnie ze mnie tego odczucia.

No ale mniejsza o moje samopoczucie, bo ono jest tutaj mało ważne. Po prostu wszedłem tu aby wyrazić poparcie dla Damiana. Również uważam, że forum zamknięte i niewidzialne w sieci jest skazane na stopniowy zanik. Moim zdaniem to błąd. Niezależnie od kondycji i starań starych wyjadaczy, świeża krew jest zawsze potrzebna. Potrzebna nie tylko do jakiegoś rozwoju. Świeża krew jest potrzebna nawet do utrzymania aktualnego stanu rzeczy. A tutaj świeżej krwi niewiele, i będzie coraz mniej. Prawda jest bolesna. Na dziesięciu zarejestrowanych osobników, może jeden wykaże się większą aktywnością. Reszta będzie wizytować forum okazjonalnie, i raczej tylko po to żeby poczytać. Nie ma się co obrażać na rzeczywistość. Tak jest zawsze i wszędzie. Niezależnie od kraju, języka, i od tematyki.
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Kubeł Zimnej Wody

Postautor: robert » czw lis 17, 2016 6:54 am

Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Kubeł Zimnej Wody

Postautor: DamianGR » śr lis 16, 2016 10:32 pm

basika - ja bardzo cenię sobie Twoje posty i łapczywie je wręcz czytam. Ale problemem jest chyba ilość użytkowników a nie ich ilość postów. Nie wiem co zagraża salonowi. Nie jestem w tej ekipie która wie. Mogę tylko zgadywać.
Jedno jest dla mnie jasne - o EIN trzeba powalczyć głosami takimi jak Twój i to nie w tym zamkniętym sarkofagu na klucz i hasło. Kto ma tu przybyć ?
Mądrze piszecie i drukował bym Was w jakiejś gazecie najchętniej.
Kto ma to wszystko przeczytać?
Mój i kogoś FB to za mało.
Jest nas tu za mało- takie mam odczucie. I to nie jest kwestia ilości postów / user. Ja jestem całym sercem za salonem.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Kubeł Zimnej Wody

Postautor: basika » śr lis 16, 2016 10:13 pm

DamianGR pisze:Może trudne do przełknięcia - ale jeśli ma zniknąć to zniknie(ja osobiście bym tego nie chciał). Nic mi o tym nie było wiadomo i nie jest. Ale inny fakt jest taki że nie wiem czego oczekujecie.
Da się ich zmotywować - to tak. Tylko nie takimi postami.


Damian jeśli masz lepszy pomysł, to go zrealizuj. Naprawdę się ucieszę. Bo mnie akurat bardzo zależy na Salonie i robię co mogę, aby go utrzymać. Potrzebuje jednak pomocy innych. I nie mogę tego przemilczeć. Czego oczekuję ? Jesteśmy dorośli. Chyba każdy z nas wie, co oznacza zaangażowanie i praca dla innych. Tak, masz rację. Nikogo nie można do miłości zmusić. Ale można poinformować ludzi co nam grozi.A wnioski niech każdy sam wyciągnie.
Awatar użytkownika
julka1973
Waperka
Waperka
Posty: 1094
Rejestracja: śr lis 25, 2015 5:25 pm
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Podziękował: 2030 razy
Otrzymał podzięk.: 1261 razy
Płeć: Kobieta

Kubeł Zimnej Wody

Postautor: julka1973 » śr lis 16, 2016 10:12 pm

Ludziki, spokojnie.
Wątek ten powstał nie po to, żeby kogoś obrażać, tylko żeby nas obudzić, zmobilizować. Kto chce, ten się dołoży do tego, żeby Salon nie umarł śmiercią naturalną.
Nikt, nikomu nie każe pisać postów na siłę! Kto czyta ze świadomością, ten wie, ze napisałam już to wcześniej. Nic na siłę. Pełen spontan, ma to być przyjemnością. Zatraciliśmy się troszkę, ale kto ma ochotę, ten przyłoży się do odbudowy Salonu . Kto nie ma ochoty- niech nie czuje parcia. Nic na siłę.
Wiadomości o sprzęcie są. Moim zdaniem dużo i dokładne. A, że jesteśmy doświadczonymi waperami, to co tu więcej pisać? Użalać się, że cieknie? Jak mi cieknie z parownika, to kombinuję, poprawiam setup, oglądam filmy na YT a nie płaczę na forum, co zrobić.
Jak nie ma wiadomości o danym parowniku, to trzeba założyć wątek i kilku zainteresowanych na pewno się znajdzie.
Moim zdaniem w Salonie wszystko jest, czego nam trzeba. Od najnowszych newsów na temat ein, po info o sprzęcie . W międzyczasie można przeczytać o dobrej książce i muzyce. Pełna kultura i poziom. Kto chce, niech tylko czyta i nie obraża się, że rozmawiamy o pasywności co poniektórych. A kto chce , niech pomoże żeby Salon tętnił życiem.
Obrazek
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Kubeł Zimnej Wody

Postautor: DamianGR » śr lis 16, 2016 9:56 pm

Może trudne do przełknięcia - ale jeśli ma zniknąć to zniknie(ja osobiście bym tego nie chciał). Nic mi o tym nie było wiadomo i nie jest. Ale inny fakt jest taki że nie wiem czego oczekujecie.
Że ktoś na siłę będzie tu gościł?
Tak się nie da. I pisanie o tym tym bardziej nic nie da.
Nie da się na siłę zmusić kogoś do miłości. Ani do zauroczenia.
Nie da sie zmuszać ludzi do pisania wtedy gdy nie chcą pisać.
Da się ich zmotywować - to tak. Tylko nie takimi postami.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Kubeł Zimnej Wody

Postautor: basika » śr lis 16, 2016 9:41 pm

shrack pisze:Tommy salon znaczył dla mnie dużo tylko nie mam zamiaru nabijać postów na siłę, nigdy nie byłem literatem i nigdy nim nie będę a skoro tak lubisz cytaty to proszę bardzo może powiesz mi jak się mam czuć po takim wpisie mając w liczniku zaledwie 60 postów..


Shrak, to nie Tommy to napisał, tylko ja. I swoich słów nie odwołuję. Może jednak zanim się obrazisz przeczytaj, co przed chwilą napisałam. Salon za moment zniknie. Jest nas mało, a ludzi którzy tu coś robią jest zaledwie kilku. Jeśli komuś zależy na tym miejscu, to powinien sobie odpowiedzieć na pytanie, czy może się zaangażować i zrobić coś, aby temu zapobiec. I nikt Ciebie nie rozlicza z ilości postów. A skoro lubisz cytaty, to przypomnę swoje słowa:

Bo w tle każdego tu zamieszczonego postu, jest czyjeś zaangażowanie, praca, chęć dzielenia się z innymi i jego czas. Dlatego doceńcie to i sami dajcie coś z siebie, bo inaczej to miejsce zniknie i taki będzie jego smutny koniec. Czy naprawdę tego chcecie ?


Naprawdę warto brać pod uwagę całą wypowiedź, a nie tylko wybrane przez siebie fragmenty

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 24 gości