MTL or DTL, o co tu chodzi? II

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Awatar użytkownika
2dest86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: pn lip 26, 2021 6:48 pm
Lokalizacja: WLKP
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 2 razy
Płeć: Mężczyzna

MTL or DTL, o co tu chodzi? II

Postautor: 2dest86 » śr lip 28, 2021 11:05 am

Moim zdaniem większość z nas używa obu metod, jednej - głównej więcej, a tej drugiej, mniej. Tutaj na forum jestem świeżakiem, ale przez kilka lat byłem czynnym wapującym i wtedy również większość jechała na dwa sposoby. MTL na spokojnie w domku do kawki, DTL na większe potrzeby zaciągnięcia nikotyny na świeżym powietrzu.

SB
Obrazek
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

MTL or DTL, o co tu chodzi? II

Postautor: Krasnal45 » pn lut 15, 2021 6:29 pm

WE514 pisze:Wiele smaków zanacznie lepiej smaczy na DL

Może nie tyle lepiej, co inaczej. ;)
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
WE514
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: czw paź 13, 2016 4:28 pm
Lokalizacja: Niedrzwica Duza
Podziękował: 116 razy
Otrzymał podzięk.: 193 razy
Płeć: Mężczyzna

MTL or DTL, o co tu chodzi? II

Postautor: WE514 » pn lut 15, 2021 6:24 pm

Wiele smaków zanacznie lepiej smaczy na DL :D, z MTL skonczyłem trzy lata temu, no i jak wapowałem MTL to "nikusi" trzeba było więcej.

eD
Wapuję od20 grudnia 2012roku.
KaroloBC
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: wt lut 09, 2021 7:16 am
Lokalizacja: okolice Jaworzna
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 26 razy
Płeć: Mężczyzna

MTL or DTL, o co tu chodzi? II

Postautor: KaroloBC » pn lut 15, 2021 1:43 pm

Według mnie, obydwa sposoby fajnie się uzupełniają, ja np. w domu wapuję MTLa, a poza DTL, poza tym wiele aromatów smakuje inaczej na parowniku MTL, a inaczej na DTL. Takie moje spostrzeżenia.


Wyciapane z telefonu z pomocą Tapatalka ;)

eD
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2232 razy
Płeć: nieokreślona

Re: MTL or DTL, o co tu chodzi? II

Postautor: DooshPastesh » pn sty 18, 2021 4:44 pm

Jak dla mnie Destiny zasługuje na miano idealnego "pierwszego parownika dla początkujących". Jest śmiesznie prosty w obsłudze, nie cieknie, w miarę toleruje źle ułożoną bawełnę, a co najważniejsze, świetnie przy tym oddaje smak. Ewentualnie, Kelpie, ale ma trochę za mały banieczek, no i wg mnie trochę gorzej wypada pod względem smaku przy Destiny.
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

MTL or DTL, o co tu chodzi? II

Postautor: edarek » pn sty 18, 2021 1:30 pm

Ja już wspominałem kilka razy, że z MTL-a kompletnie nie wyciągam smaków, jedynie trochę chłodu. Na próbę miałem Kajtka od Gnoma i True do testów. Potrzebowałem, jak wspomniał sir @
Awatar użytkownika
Tomba
czegoś na długie przeloty samochodem z rodziną. Sprawiłem sobie Aresa 2, smaków nadal nie wyciągam, ale mam kulturalny i dyskretny parownik. Tomek wspominał też o Blotto i dobrze, ale będziesz miał kawał atomizera z dobrym oddawaniem smaku, lecz który może zniechęcić. Fakt, ograniczysz sobie przeciąg. Według mnie lepiej darować sobie wspomniany gdzieś Intake, a wziąć Destiny. Masz jedną, niedużą grzałkę, z którą możesz pokombinować, co do ustawień wysokości, bezproblemowe układanie bawełny i dobry smak. A jak chcesz ciszej niż w Destiny i z mniejszym przeciągiem i nawiewem pod grzałkę, weź Bombusa, o którym niedawno pisałem, tylko Ciebie Nikosiu intetesował telewizor, a nie atomizer. :-D :punish: Do tego na próbę nawet nie za wiele na niego wydasz.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: MTL or DTL, o co tu chodzi? II

Postautor: iron64 » pn sty 18, 2021 11:36 am

To ja ci zaproponuje zamianę parownikow, wyśle ci jakiegoś DTLa, a ty mnie MTLa. Ja tam może i bym sprawdził coś z MTL o ile nie dostanę wrzodów za uszami, czy raczej z tych luźnych, a ty może bez wydatków sprawdzisz sobie DTL. Co sądzisz?
Obrazek
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2854
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7306 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

MTL or DTL, o co tu chodzi? II

Postautor: Nikotynos » pn sty 18, 2021 11:27 am

iron64 pisze:@
Awatar użytkownika
Nikotynos
warto sprawdzić smaki owocowe w DTLu..

Pierdocze, jednak nie przechodzę na DTL. :D Już sam luźny MTL mnie drażni, a co dopiero RDTL i DTL. :P Nie ma bata, muszę czuć opór przy zaciąganiu, a nie przewiewną rurkę przez którą chmura wlatuje od razu w płuca. Muszę przemielić chmurę powoli i dobrze w paszczy na różnych częściach języka, pyknąć trochę przez nos i w płucka i jest gites. Cieszę się z tego co mam i nie żądam więcej. Popadaniu w kolejne wydatki mówię stanowcze stop. :-D Wystarczy że MTL już mnie zdrowo doji.
Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pt sty 01, 2021 12:57 pm
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Podziękował: 444 razy
Otrzymał podzięk.: 495 razy
Płeć: Mężczyzna

MTL or DTL, o co tu chodzi? II

Postautor: Sobear » pn sty 18, 2021 10:59 am

Zawsze byłem fanatykiem DTL i narzekałem na nawet odrobinę zamknięty przewiew. Jakoś pół roku temu coś mi się odmieniło (w sumie to po zakupie Pioneera RTA) i poszedłem w stronę RDL/MTL.

Co do walorów smakowych to MTLe uwielbiam do rozbudowanych tytoniówek i deserówek, a DTL do owocówek (których wapuję maławo), ale jakiś czas temu odkryłem, że ten znienawidzony przez niektórych mesh, potrafi wyciągnąć bardzo ciekawe smaki z tytoni.
Jeśli chodzi o parowniki do RDL/MTL to gorąco polecam wspomnianego Pioneera i Precisio RTA (tego to już można nawet na ciasne DTL otworzyć).
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Bishop, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop, Kizoku Techmod + Ripley plus worek modów i karton tanków.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

MTL or DTL, o co tu chodzi? II

Postautor: iron64 » pn sty 18, 2021 10:09 am

@
Awatar użytkownika
Mumis70
rozgość się i czytaj oraz pisz.
@
Awatar użytkownika
Nikotynos
warto sprawdzić smaki owocowe w DTLu, serio to zupełnie inny poziom smaku owocowgo. Ja bym na początek proponował ci coś delikatniejszego jak wspomniany Horus, Blotto też może być, choć nie jest już tak finezyjny. Horus potrafi być zarówno finezyjny jak i z kopa drzwi otwierać, Blotto z finezją raczej niewiele ma wspólnego.
Obrazek

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 13 gości