MACRO-FOTO czyli jak uwieczniać nasze grzałki

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

MACRO-FOTO czyli jak uwieczniać nasze grzałki

Postautor: sikor » pt lip 21, 2017 7:08 am

Haze pisze:Czy mi się wydaje, czy Osramy i Philipsy wychodzą z tej samej fabryki? I od średniej krajowej nie wyróżniają się niczym szczególnym poza CENĄ. Polecać coś trudno bo warto to robić po dłuższym czasie używania żarówek, no a w tym czasie może np. zmienić się podejście producenta do kosztów produkcji...
W każdym razie gdybym już musiał coś polecić to firmę Pollux - używam 7 sztuk ich żarówek od SZEŚCIU LAT (!) i ŻADNA nie padła, a 2 z nich chodzą codziennie po kilka godzin...

No proszę... toś mnie zaskoczył. A ja sugerowałem się ceną :)
A z doświadczenia wiem, że te po kilka zł szybko zaczynają ciemniej świecić i szybciej padają....
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

MACRO-FOTO czyli jak uwieczniać nasze grzałki

Postautor: Haze » pt lip 21, 2017 6:46 am

Czy mi się wydaje, czy Osramy i Philipsy wychodzą z tej samej fabryki? I od średniej krajowej nie wyróżniają się niczym szczególnym poza CENĄ. Polecać coś trudno bo warto to robić po dłuższym czasie używania żarówek, no a w tym czasie może np. zmienić się podejście producenta do kosztów produkcji...
W każdym razie gdybym już musiał coś polecić to firmę Pollux - używam 7 sztuk ich żarówek od SZEŚCIU LAT (!) i ŻADNA nie padła, a 2 z nich chodzą codziennie po kilka godzin...
Obrazek
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

MACRO-FOTO czyli jak uwieczniać nasze grzałki

Postautor: sikor » pt lip 21, 2017 6:21 am

Więc jaka marka żarówek najlepiej? OSRAM? Philips?
Tu np jest taka https://www.mediaexpert.pl/zrodla-swiat ... ,id-594165
Czy może na razie zostać przy tej 7W a zainwestować w markową o zimnej barwie?

Przy okazji zapytałbym (bo Wy wiecie wszystko) jakie "żarówki" kupować do domu i dlaczego ale nie o tym wątek :)
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

MACRO-FOTO czyli jak uwieczniać nasze grzałki

Postautor: sikor » czw lip 20, 2017 7:03 pm

TooCruel pisze:7W 3000K, ale jakiej marki?

Jakaś gówniana ta żarówka... ale wyboru nie było. Będę musiał wybrać się do jakiegoś budowlanego z żarówkami... Kupiłem jakis ANLUX LED A60... za 18zl :)
Awatar użytkownika
TooCruel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: sob mar 04, 2017 2:29 pm
Lokalizacja: Polska / Niemcy
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podzięk.: 289 razy
Płeć: Mężczyzna

MACRO-FOTO czyli jak uwieczniać nasze grzałki

Postautor: TooCruel » czw lip 20, 2017 4:10 pm

sikor pisze:K... cenią się ci moi sprzedawcy. Najpierw pół miasta obszedłem za lampką a jak znalazłem to taka jak z linka i podobna 36zł :) Żarówka 7W 3000K 18zł

Jak trąci mniej chińszczyzną niż ta z linku to tylko na plus. 7W 3000K, ale jakiej marki? Tak patrząc na aparat w MI3 to najmniej boli go balans bieli właśnie w okolicach 2700K-3000K.
Garaż(topka):
Mody: VT133, NX75, IPV5, Spartans, RX200
W terenie: EHpro Morph x2, TFV8(RBA-16), Merlin
Stacjonarnie: Temple 30mm, Velocity RDA, TF-RTA, Griffin 25+dziesiątki innych...
W planach: VT133 -> VT167
Brak pomysłów na setupy?: Instagram
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

MACRO-FOTO czyli jak uwieczniać nasze grzałki

Postautor: Haze » czw lip 20, 2017 10:21 am

Pociesz się, że gdybyś brał z Allegro, z dwóch różnych źródeł lampkę i żarówę to z kosztami wysyłki wyszłoby podobnie ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: MACRO-FOTO czyli jak uwieczniać nasze grzałki

Postautor: sikor » czw lip 20, 2017 9:57 am

K... cenią się ci moi sprzedawcy. Najpierw pół miasta obszedłem za lampką a jak znalazłem to taka jak z linka i podobna 36zł :) Żarówka 7W 3000K 18zł
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: MACRO-FOTO czyli jak uwieczniać nasze grzałki

Postautor: sikor » czw lip 20, 2017 6:55 am

Nad rozpraszaczami będę myślał później, jak będę widział, że są jakieś efekty dotychczasowych prób. I tak, myślę o lapmce z gwintem E27 i ledach ok 3000K i 6000K.

ps. Kiedyś mnie teściowa popędzała w markecie budowlanym przed ścianą z żarówkami.... bo ile można czasu kupować żarówki. To jej mówię, że nie będę jej co miesiąc wymieniał tych żarówek w kinkietach na dworze, że muszą być porządne. Z tych OSRAM niech wybiera jak jej się spieszy.... pokazuje TE. Ok... to bierzemy skoro sama wybrała. Żarówki chyba po 20zł/sztuka. W domu patrzę a tam na pudełku E14 piszę... i sobie mówię... ohhoooooo, to żarówy kupiliśmy :)
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

MACRO-FOTO czyli jak uwieczniać nasze grzałki

Postautor: Haze » czw lip 20, 2017 6:30 am

Kup sobie przynajmniej dwie barwy: ciepłą i zimną, bo nie wiadomo z którą lepiej poradzi sobie automatyka balansu bieli Twojego telefonu. Zresztą to właśnie jest główny plus kupowania takiej gównianej lampki na wymienne żarówy - tylko szukaj takiej z gwintem E27, na tradycyjne, "duże" żarówy, jest ich większy wybór niż tych z małym.
I w tej sytuacji warto żebyś od razu pomyślał o rozpraszaczu światła z takiej lampki. Może to być np. taki zaawansowany system celulozowy :mrgreen: :

Obrazek

W postaci kartki papieru :smile: Może też być jakaś tkanina typu płótno czy nylon - wszystko zależy jaki będziesz miał kolor i moc żarówy.

Z taką lampką można też pomyśleć o użyciu tzw. blend fotograficznych, ale z tym poczekaj aż w końcu wypłodzę post o świetle, widzę że chyba już czas najwyższy ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

MACRO-FOTO czyli jak uwieczniać nasze grzałki

Postautor: sikor » czw lip 20, 2017 6:28 am

TooCruel pisze:Lepiej spisze się ta z 2 linku i wyjdzie znacznie taniej z dobrym ledem o białej barwie(neutralnej) np po wkręceniu jakiegoś dk-led pod e27. Takie lampki / e27 w podobnej cenie kupisz w każdym mieście... i taki mix będzie wystarczający na początek(6W spokojnie rozproszy się na jakichś dyfuzorach).


No właśnie liczę, że na mieście kupię zwykła lampkę... a ta żarówa led 6W... a jakiej barwy K?

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 20 gości