Bottom feeder - czyli czym zalewać od dołu?

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Bottom feeder - czyli czym zalewać od dołu?

Postautor: Master_PiT » ndz sty 21, 2018 10:17 am

Nieprawda :) to od Ciebie zależy jaką grzałkę do danego drippera zastosujesz :)

Butle powstają takie, jakie mieszczą się do danego boxa, zachowując przy tym ergonomię.
Fuchai squonk - butla 5ml
Therion bf - 11ml

Z tego co się orientuję, większość squonkerów mieści butle ok. 7ml
Iceberg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: sob sty 20, 2018 7:05 pm
Lokalizacja: Francja
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podzięk.: 138 razy
Płeć: Mężczyzna

Bottom feeder - czyli czym zalewać od dołu?

Postautor: Iceberg » ndz sty 21, 2018 9:36 am

Master_PiT pisze:Chyba squonkowaniu ;)

To zależy od setupu.
Ogólnie, im większa chmura, tym większe zużycie liquidu.

No tak,masz racje,tyle nowych pojec sie narobilo a napisalem drip'powaniu pewnie dlatego ze do zestawu uzywa sie drip'pera,tylko zasilanego od dolu...jestem w trakcie dobierania takich grzalek i liquidu by nie przesadzic w zadna strone a patrzac na duze pojemnosci plastikowych butelek w squonk'ach pomyslalem ze tego liquidu zuzywa sie wiecej,no ale takie urzadzenia powstaly chyba z mysla o duzej chmurze...
When people agree with me I always feel that I must be wrong...
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Bottom feeder - czyli czym zalewać od dołu?

Postautor: Master_PiT » ndz sty 21, 2018 8:58 am

Chyba squonkowaniu ;)

To zależy od setupu.
Ogólnie, im większa chmura, tym większe zużycie liquidu.
Iceberg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: sob sty 20, 2018 7:05 pm
Lokalizacja: Francja
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podzięk.: 138 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Bottom feeder - czyli czym zalewać od dołu?

Postautor: Iceberg » ndz sty 21, 2018 6:15 am

Hej...Nigdy nie drip'owalem i o maly wlos prawie sie skusilem na Box Capo Squonk 100w by Ijoy,jednak szybko zrezygnowalem po ogladnieciu filmiku,gdzie jakis wsciekly Amerykanin krytykuje ten sprzet klnac i krzyczac by pod koniec filmu rozbic mlotkiem tego BF a co bylo najsmieszniejsze ze lamie przy tym mlotek...Ja jezeli bym kupil jakis BF box to tylko eletroniczny,gdyz do mechanicznych nie mam odpowiedniej wiedzy i doswiadczenia...Mozecie powiedziec czy jest duza roznica zuzycia liquidu przy drip'powaniu w porownaniu do wapowania z atomizerow?...
Awatar użytkownika
Alex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: wt paź 31, 2017 6:43 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 105 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Bottom feeder - czyli czym zalewać od dołu?

Postautor: Alex » sob gru 09, 2017 3:58 pm

Bojąc się właśnie spadków mocy dałem pass z rabittem na dna 75c. Może kupię go lub coś innego na 2 grzałki na gboxa od geekvape. Na theriona będę chyba pakował wyłącznie driperki na 1 grzałkę.
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Bottom feeder - czyli czym zalewać od dołu?

Postautor: sikor » sob gru 09, 2017 3:39 pm

Trochę za dużo parametrów tam sobie pozaznaczales...
Dawno się tym już nie bawiłem, ale tymi wykresami fajnie się obserwuje jak działa kontrola temperatury...
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

Bottom feeder - czyli czym zalewać od dołu?

Postautor: adamsud » sob gru 09, 2017 3:36 pm

Dzięki Panowie za życzliwe rady. Późną nocą zabrałem się do przygotowania zestawu do "skłonkowania". Rabbita wyposażyłem w dwie gotowe grzałki, które otrzymałem w zestawie z Combo.

Króliczek bardzo dobrze komponuje się z bryłą Theriona.


Rezystancja ustabilizowała się na poziomie 0,16om. Przy takich dużych grzałkach zadawalająca moc musi przekraczać 40W.
W konsekwencji poziom naładowania baterii dosłownie spada w oczach. Drippowanie to oddzielny temat. To moje pierwsze kroki w tej dziedzinie. Sam Therion bardzo mi się podoba. Dobrze leży w dłoni, nie jest zbyt ciężki i działa doskonale. Przez cały dzień nie uronił ani jednej kropli liquidu. Mod jest perfekcyjnie wykonany. Wszystkie klapki, przyciski a nawet demontowana osłona działają bezszelestnie. Nic nie skrzypi i nie lata. Elektronika DNA to zagadnienie, które dopiero rozpoznaję więc nie będę się kusił o jej ocenę. Pierwsze wrażenie jest więcej niż korzystne. Moje zastrzeżenie budzi jedynie mało komfortowa wymiana baterii. W sumie należy wcześniej zdemontować buteleczkę z płynem. Inaczej rogiem baterii zahaczamy o rurkę zasilającą atomizer w LQ.
Wrzucę jakiś wykres. Może ktoś coś z niego zrozumie i mnie objaśni.

W sumie jeżeli ktoś lubi drippowanie to mogę gorąco nie polecić.
Awatar użytkownika
Gregory44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: ndz sie 13, 2017 5:37 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 58 razy
Otrzymał podzięk.: 76 razy
Płeć: Mężczyzna

Bottom feeder - czyli czym zalewać od dołu?

Postautor: Gregory44 » pt gru 08, 2017 6:45 pm

No to żeś się panie kolego zaopatrzył nieźle... :P :bender:
A tak w paru słówkach "rady-porady":
Do drippera Rabbit, zapewne znajdziesz w woreczku bądź jakimiś pudełeczku z akcesoriami, pin BF (taki z dziurką)
i będziesz mógł używać go na - mówiąc żargonem na boxie do squonku THERION'ie (silikonowa butla wewnątrz boxiwa służy do pompowania liquidu do dripperka - właśnie przez tę już wspomnianą "dziurkę" w pinie)
Aczkolwiek możesz również poużywać [b]Rabbit'a[/b] ze zwykłym pinem ("bez dziurki" :cool:) na drugim boxiwie, co żeś sobie sprawił :smile: czyli na Paranormal (z tym, że tutaj musiałbys co i rusz zakrapiać sobie liquid na watkę do dripperka *czajniczek*

Swoją drogą - też nic nie stoi na przeszkodzie, abyś używał drippera z klasycznym pinem (bez dziurki) na THERION'ie zakraplając cały czas z góry dripper;
choć THERION zapewne zasadniczo powstał z przeznaczeniem do tzw, squonkowania, czyli pompowania liquidu do drippera z butli schowanej w boxiwie ^^> dzięki czemu mamy cały czas pięknie nasączoną watkę w driperze świeżutkim liquidem, co bez wątpienia wpływa dodatnio na walory smakowe - o jakie, bądź co bądź, też chodzi nam w wapowaniu :-) *czajniczek*
0:-) :kawa:
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

Bottom feeder - czyli czym zalewać od dołu?

Postautor: adamsud » pt gru 08, 2017 6:44 pm

Master_PiT pisze:Co w tym trudnego?
W dripperze upewnij się, że masz pin BF (z otworem), nośnik ma tylko dotykać podłogi. Do buteleczki wlewasz płyn. Przy zdjętym capie możesz popatrzeć jak mocno scisnąć butelkę by nie przelać i tyle....

Pin BF Rabbit posiada. Tylko pomiędzy grzałkami atomizera jest jakaś plastikowa blokada, która spowoduje, że płyn będzie rozlewał się tylko na dnie. Może i tak powinno być aby nie oberwać liquidem w oko. Jednak, jak widziałem na YT w zwykłych dripperach, użytkownicy zalewali cały nośnik płynem tak aby był on nasączony w całości (a nie tylko "wąsy" na dole).
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Bottom feeder - czyli czym zalewać od dołu?

Postautor: Master_PiT » pt gru 08, 2017 6:30 pm

Co w tym trudnego?
W dripperze upewnij się, że masz pin BF (z otworem), nośnik ma tylko dotykać podłogi. Do buteleczki wlewasz płyn. Przy zdjętym capie możesz popatrzeć jak mocno scisnąć butelkę by nie przelać i tyle.

Blokada służy do TC. Jeśli mamy grzałkę pod tc (np ss316), wybieramy odpowoedni profil, lub parametr TCR, blokujemy rezystencję na zimno (czyli bez podgrzewania), ustawiamy moc i temperaturę. Jeśli zrobimy to prawidłowo, to nie uswiadczymy bobra.

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 24 gości